[Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KonradG » 04 sty 2017, 20:55

Janusz pisze:
KonradG pisze:Witam, czy wiecie jakiego rzędu opłaty za gaz ponoszą mieszkańcy w bloku nr 1? Pozdrawiam.


Zapewne mniejsze niż Ci co zamieszkają w drugim, teraz na wszystkim się oszczędza, materiały coraz gorsze, cena, cena, cena, a jakość jest jaka jest.
Cena m2 to nie wszystko, warto sprawdzić parametry dociepenia, grubość ścian, materiały z jakich zostały wykonane, ściany na klatkach schodowych też mają ogromne znaczenie, okna, drzwi, to wszystko przenosi się na komfort i jakość mieszkania. W budynkach coraz większe znaczenie ma możliwość kumulacji ciepła w ścianach, podłogach, a to również przekłada się na oszczędności w dalszym użytkowaniu.


Dziękuje za odpowiedź, ale nie jest to dokładnie odpowiedź, jakiej oczekiwałem (chodziło mi raczej o konkretne sumy). Zapewne opłaty mogą być wyższe lub niższe niż w bloku nr 1. Tego jestem pewien. Ewentualnie równe :)
KonradG
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 29
Na forum od: 14 paź 2016, 14:48

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KonradG » 07 sty 2017, 18:04

Zimowo na budowie - M. Reja 3
Załączniki
01-012017.jpg
Zimowo na budowie - M. Reja 3
01-012017.jpg (409.2 KiB) Przeglądany 4909 razy
KonradG
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 29
Na forum od: 14 paź 2016, 14:48

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KonradG » 07 sty 2017, 18:05

Zimowo na budowie - M. Reja 3
Załączniki
07-01-2017-1.jpg
Zimowo na budowie - M. Reja 3
07-01-2017-1.jpg (489.91 KiB) Przeglądany 4909 razy
KonradG
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 29
Na forum od: 14 paź 2016, 14:48

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ŁukaszKorzeniowski » 09 sty 2017, 12:17

Prevail pisze:Pana domeną są, zdaje się, nieruchomości. Nie zwalnia to jednak z umiejętności czytania ze zrozumieniem. Nam chodzi o to, że żądanie zapłaty za coś, czego nie ma w umowie jest niezgodne z prawem. Wyobraźmy sobie sytuację, w której dochodzi do pomyłki i bierzemy kredyt na mniejsza kwotę. Ot, niedopatrzenie (przeoczenie, jak to określił prezes). Piszemy pismo z prośbą o obniżenie ceny mieszkania, bo zawaliliśmy i nie mamy wystarczająco pieniędzy na jego zakup? Chodzi o zasady. Nie ważne czy jest to 900zł. czy 6954,42 zł. Ciekawa jestem czy deweloper z APKLAN też zapomniał wspominać w swoich umowach o kwocie za przyłącz ... W tym przypadku nie ma o czym debatować. Faktura jest nieważna i może wylądować w koszu na śmieci.


Wydaje mi się, że przeczytałem ze zrozumieniem, ponieważ nie odnosiłem się do kwestii zasadności pobierania opłaty za przyłącza lub tego, czy pewne zapisy były w umowie, czy też nie.
Odniosłem się tylko do wypowiedzi, w której prawnik złapał się za głowę, stwierdzając że żaden deweloper nie pobiera opłat za przyłącza. Zabrzmiało to jakby to był jedyny przypadek, podczas gdy praktyka rynkowa jest zupełnie inna i część deweloperów pobiera opłaty za przyłącza lub inne elementy.

Kwestia czy było się poinformowanym czy też nie, jest oczywiście osobna.

Pozdrawiam
Keep calm! - I'm Metrohouse Expert
Awatar użytkownika
ŁukaszKorzeniowski
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 87
Na forum od: 19 gru 2014, 17:16

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: lock » 28 sty 2017, 16:54

Witam :mrgreen: Czy ktoś z forumowiczów zamieszkałych w 2 pierwszych blokach na Osiedlu Koreja zastosował zamiennie ogrzewanie podłogowe? Biorę pod uwagę zmianę tradycyjnego ogrzewania na podłogówkę w części "dziennej" mieszkania w bloku, który obecnie powstaje. Proszę o informacje z autopsji na Koreja co do przykładowych kosztów etc. odnośnie zastosowania podłogówki.
Pozdrawiam :D
lock
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 28 sty 2017, 14:45

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tyski1 » 30 sty 2017, 13:13

Czy ktoś wie na jakim etapie jest aktualnie budowa budynku nr. 3??
tyski1
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 24 lis 2016, 9:33

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KonradG » 30 sty 2017, 20:33

Witam,
byłem tydzień temu (23/01) to niewiele się zmieniło od czasu zdjęć wykonanych 07/01 czyli powyżej. Ruch na budowie był niewielki, w dalszym ciągu były wykonywane zbrojenia pod garaże i piwnice.
KonradG
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 29
Na forum od: 14 paź 2016, 14:48

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KonradG » 03 lut 2017, 21:27

..
Ostatnio zmieniony 03 lut 2017, 21:40 przez KonradG, łącznie zmieniany 1 raz
KonradG
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 29
Na forum od: 14 paź 2016, 14:48

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KonradG » 03 lut 2017, 21:28

Witam,
chciałbym zapytać przyszłych lokatorów bloku nr 2 czy już wiecie kiedy będzie odbiór kluczy i jak odbiory techniczne wypadły (jeżeli już były)?
KonradG
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 29
Na forum od: 14 paź 2016, 14:48

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Malpa2016 » 04 lut 2017, 21:57

Nie było żadnych odbiorów.lipa z osuszanie.wszdzie mokro,mamy mieć mieszkanie pod klucz....Już wszystko jest położone,panele,płytki ale fuszerka na grande...A jak wszytko mokre to za 6miesiecy grzyb wyjdzie!A jak mieszkańcy pierwszego bloku?Żadnej pleśni?grzyba?
Malpa2016
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 04 lut 2017, 21:48

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości