[Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ŁukaszKorzeniowski » 22 mar 2017, 15:24

Marecki1978 pisze:Ale - Panowie i Panie - w 1 bloku stan pod klucz za 200 zł od metra (tyle kosztuje wykończenie) jest lepiej nisz zadowalający.


Witam,

To prawda, że różnica pomiędzy stanem deweloperskim a pod klucz (partycypacja) wynosiła tylko 200 zł/1m2.
Pytanie - czy realnie patrząc Klient jest w stanie wykończyć mieszkanie za te 200 zł do metra biorąc pod uwagę, że musi zrobić:
- gładzie i malowanie (materiały + robocizna)
- panele (materiały + robocizna)
- płytki (materiały + robocizna)
- montaż armatury (produkty, materiały i robocizna)

Szczerze w to wątpie, chyba, że większość prac wykona sam + będzie wyszukiwał najtańsze produkty na promocjach (trzeba poświęcić dużo czasu na takie polowanie).

Najtańsze wykończenie w Developresie kosztuje 490 zł /1m2.
Nie ma się więc co dziwić, że standard nie jest z wysokiej półki jeżeli do dyspozycji jest 200 zł/1m2.

Mam pytanie do forumowiczów - ciekawi mnie, czy waszym zdaniem lepiej jest kupić taniej mieszkanie i zaakceptować niższy standard, czy wolelibyście dopłacić trochę więcej do wykończenia, ewentualnie wybierać wykończenie z jakiegoś stworzonego przez TBS katalogu?

Będę wdzięczny za wasze odpowiedzi i dyskusję :)

Pozdrawiam
Keep calm! - I'm Metrohouse Expert
Awatar użytkownika
ŁukaszKorzeniowski
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 87
Na forum od: 19 gru 2014, 17:16

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tyski1 » 22 mar 2017, 17:34

ŁukaszKorzeniowski pisze:
Mam pytanie do forumowiczów - ciekawi mnie, czy waszym zdaniem lepiej jest kupić taniej mieszkanie i zaakceptować niższy standard, czy wolelibyście dopłacić trochę więcej do wykończenia, ewentualnie wybierać wykończenie z jakiegoś stworzonego przez TBS katalogu?

Będę wdzięczny za wasze odpowiedzi i dyskusję :)

Pozdrawiam


Witam najlepszym chyba rozwiązaniem jest kupić mieszkanie w stanie deweloperskim, a wykończyć według swojego budżetu jaki chcemy przeznaczyć na 1m2. Możemy sobie wtedy dobrać materiały taki jaki komu pasuję. A mówienie teraz że materiały to tandeta to chyba już musztarda po obiedzie (bez obrazy). My również kupiliśmy mieszkanie w 3 bloku i długo się zastanawialiśmy jakim sposobem za kwotę mniej więcej 12 tys (taka była różnica między stanem deweloperskim,a tym pod klucz) można wykończyć całe mieszkanie. Dlatego razem z żoną zanim podpisaliśmy umowę chcieliśmy na własne oczy zobaczyć jak wygląda stan pod klucz i w tym celu zapukaliśmy do mieszkańców 1 bloku powiedzieliśmy o co chodzi, a ludzie są tam bardzo otwarci bez gadania nas wpuścili i pokazali swoje mieszkania (oglądaliśmy 3) i postawiliśmy że sami sobie wykończymy.

Pozdrawiam
tyski1
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 24 lis 2016, 9:33

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ŁukaszKorzeniowski » 22 mar 2017, 18:03

Zgadzam się z Tobą Tyski1, że lepiej samemu wykańczać - tak można robić przy mieszkaniach które stanowią odrębne lokale i są kupowane na własność.

Mieszkania z partycypacją to co innego - mają służyć osobom, które nie są w stanie udźwignąć ciężaru finansowania zakupu (gotówką lub kredytem). Dlatego te mieszkania muszą być w atrakcyjnej cenie. Gdyby standard wykończenia był wysoki, byłyby droższe a więc często nieosiągalne dla osób, którym partycypacja ma służyć.

Przy partycypacji Klient nie jest właścicielem lokalu - można dojść do własności, spłacając przez x lat raty oprócz czynszu lub wykupując po 5 latach mieszkanie na własność. Problem tkwi w tym, że osoba która zdecydowała się na partycypację, może po jakimś czasie z niej zrezygnować (za zwrotem 30% wkładu) i jeżeli mieszkanie byłoby indywidualnie wykończone (a różne są gusta :) ) to byłoby to problematyczne z punktu widzenia TBS pod kątem znalezienia nowego partycypanta na lokal.

Stąd jednakowe wykończenie dla wszystkich.

Bardziej ciekawi mnie czy osoby, które są zainteresowane partycypacją bardziej wolałyby zaoszczędzić (płacić mniej) i mieć mieszkanie czy dołożyć np dodatkowe 100 - 200 zł do metra i mieć trochę lepszy standard.
Keep calm! - I'm Metrohouse Expert
Awatar użytkownika
ŁukaszKorzeniowski
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 87
Na forum od: 19 gru 2014, 17:16

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: grande1970 » 22 mar 2017, 18:59

Wykończenie mieszkania od standardu deweloperskiego kosztuje w granicach 1000 zł za m2 wliczając umeblowanie i agd przy zachowaniu standardu średnio-wyższego ale bez wodotrysków.

Wiec te 200 zł za 1m2 to nader atrakcyjna oferta, ponieważ ja akurat wykańczam (co prawda w Rzeszowie) mieszkanie (45m2 )gdzie same materiały nie z najwyższej półki wyniosły mnie już ponad 14 tys., meble 17,5 tys, agd 10,2 tys. a nie wiadomo ile jeszcze zgarnie budowlaniec i to nie będzie standard wysoki, co najwyżej wyższy średni. Tyle mniej wiecej kosztuje wykończenie własnego M przy nie wykonywaniu żadnych prac samodzielnie - tak jak w TBS, gdzie założeniem jest niski koszt oddania mieszkania.
grande1970
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 136
Na forum od: 17 sie 2016, 17:19

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Marecki1978 » 23 mar 2017, 11:11

"Bardziej ciekawi mnie czy osoby, które są zainteresowane partycypacją bardziej wolałyby zaoszczędzić (płacić mniej) i mieć mieszkanie czy dołożyć np dodatkowe 100 - 200 zł do metra i mieć trochę lepszy standard."

Łukasz, ja osobiście wziąłem z wykończeniem z 3 powodów.
1. mieszkanie pod partycypacje nie będzie moją własnością przez kolejnych parę lat
2. mam 5 osobową rodzinę i każdy grosz jest na wagę złota
3. fizycznie nie mam czasu doglądać realizacji zleconych ewentualnie robót

Jak dla mnie 11 tyś PLN za wykończenie 55m2 mieszkania jest kwotą iście atrakcyjną - nawet biorąc pod uwagę standard jaki widziałem w obu blokach.

Pozdrawiam,
Marecki1978
Marecki1978
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 21 mar 2017, 10:11

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KonradG » 19 kwie 2017, 9:34

Witam, czy ktoś z sąsiadów w blokach nr 1 lub 2 decydował się na ogrzewanie podłogowe (całościowe lub częściowe) ? Jeżeli tak to jak się sprawdza w praktyce ? Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. Pozdrawiam.
KonradG
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 29
Na forum od: 14 paź 2016, 14:48

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: fr3d84 » 21 kwie 2017, 13:55

KonradG pisze:Witam, czy ktoś z sąsiadów w blokach nr 1 lub 2 decydował się na ogrzewanie podłogowe (całościowe lub częściowe) ? Jeżeli tak to jak się sprawdza w praktyce ? Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. Pozdrawiam.


Cześć,
Mi w łazience pod podłogą rury od CO więc ogrzewanie podłogowe w "standardzie" ;)

A tak na poważnie to w wielu mieszkaniach coś cały czas się robi więc najepiej podjechać i podpytać u konkretnych osób bo nie wiem czy się udzielają na forum.
fr3d84
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 13 paź 2016, 12:45

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: django » 21 kwie 2017, 21:30

Nawet sie nie zastanawiaj rob podlovowke w calym mieszkani. Bez grzejnikow mieszkanie jest bardziej ustawne
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 485
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Adamerio » 28 kwie 2017, 20:00

Widzę że zaczęło się coś dziać na zakręcie od strony drogi - czy to wspominany wcześniej sklep Delikatesy Centrum?
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Michu » 13 maja 2017, 12:50

Kiedy zostanie rozpoczęta budowa szeregówek?
Michu
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Na forum od: 03 lut 2017, 1:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości