[Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Marian » 23 lis 2016, 23:17

Ja mam mieszkanie w 2 kończonym bloku czyli budynek przy Mickiewicza 5. Na umowie rezerwacyjnej ani w akcie notarialnym nie ma ani słowa o tym, że to ja jako kupujący pokrywam koszta przyłączu prądu. O tym, że to ja mam pokryć te koszty z własnej kieszeni dowiaduję się dopiero z otrzymanego pisma, które mówi: " Na podstawie przekazanych Państwu ustaleń odnośnie kosztów wykonania przyłącza gazowego i energetycznego..." Ja się pytam jakich ustaleń? Z kim było to ustalone? Bo na pewno nie ze mną. Gdzie to jest napisane, że to ja mam pokryć te koszta?. Nawet paszczowo nie było o tym mowy a co dopiero mowa o jakikolwiek wpisie w umowie. Nic. Więc jakim prawem żąda się ode mnie zapłaty za coś gdzie nie ma o tym mowy w żadnej umowie? Ja tego tak nie zostawię. Nie ja zawaliłem, nie ja mam zamiar za to płacić. Nikt mnie nie informował i o niczym nie wiedziałem, że za przyłącz płacę ja czyli kupujący.
Przeglądnijcie swoje umowy, jak Wy macie. Bo jak jest więcej osób zrobionych w konia jak ja, to trzeba coś z tym zrobić.
Pozdrawiam.
Marian
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 23 lis 2016, 18:14

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: z703 » 24 lis 2016, 0:26

Dokładnie taka sama sytuacja u mnie. Nigdzie nie było mowy o takich kosztach i w żadnej umowie nie jest to zapisane. Trzeba wyjaśnić ta sprawe
z703
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 23 lis 2016, 19:01

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KonradG » 24 lis 2016, 9:26

Widzę, że ustalenia zmieniają się co kolejny blok - to inne koszty dochodzą. Jakie wyliczenia dostaliście odnośnie czynszu ?
KonradG
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 29
Na forum od: 14 paź 2016, 14:48

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tyski1 » 24 lis 2016, 9:36

Ja kupiłem mieszkanie w bloku nr 3 przy ul. Reja i informacja o tym że to ja płace za przyłącz gaz+prąd jest zawarta wyraźnie w akcie notarialnym o kwocie 1500 brutto max. U mnie jest to na stronie 6 nie wiem czy u innych będzie w tym samym.
tyski1
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 24 lis 2016, 9:33

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: soniak87 » 24 lis 2016, 12:37

Widze, ze stare problemy powracaja w nowych blokach. Uprzedzając kolejna dyskusje nowych mieszkańców osiedla proponuje abyście się dowiedzieli o daty przyłączy gazu oraz prądu wpłata do TBSu na przyłącz nie oznacza podłączenia poszczególnych mieszkań.
soniak87
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Na forum od: 22 lis 2016, 13:35

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KonradG » 24 lis 2016, 12:58

To byłyby jakieś żarty, jeżeli nie zostałby podłączone mieszkania. Czy może już tak było w bloku nr 1 ?
KonradG
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 29
Na forum od: 14 paź 2016, 14:48

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: soniak87 » 24 lis 2016, 15:31

Nie to nie zarty,pieniadze dostali liczników nie bylo. Mieszkańcy 1 bloku sami chodzili do gazowni pytać co sie dzieje okazało się, że prezes podlacz gazu ustalił na połowe 2016r a klucze były oddane końcem 2015. Po ogromnych walkach gazownia przyjechała z licznikami w wigilie 2015 i robili na 3zmiany. Przyłącz jest do bloku nie do mieszkań.
soniak87
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Na forum od: 22 lis 2016, 13:35

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KonradG » 24 lis 2016, 16:06

Czyli liczników gazu, prądu i wody nie było ? Również brak było wymienionych przyłączy do mieszkania ?
KonradG
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 29
Na forum od: 14 paź 2016, 14:48

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Marian » 24 lis 2016, 16:27

Ale jaja. To widzę, że Pan prezes dobry jest...
Marian
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 23 lis 2016, 18:14

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 24 lis 2016, 17:39

No dobra a co w przypadku jak ktoś nie chce gazu bo będzie miał kuchenkę elektryczną ? chyba że ogrzewanie gazowe to kiepsko
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2341
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 39 gości