[Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 28 lut 2017, 23:21

Ktoś się orientuje jaka odległość będzie od osiedla do S19 ? na mapach z tego co widać to nie będzie jakoś mega daleko :D
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tyski1 » 01 mar 2017, 16:31

Z informacji które mam to będzie ok. 1 km, ale zaznaczam że nie jest to info. na 100%.
tyski1
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 24 lis 2016, 9:33

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Lokator » 08 mar 2017, 16:44

Witam moze ktos bedzie kozystac z uslug inspektora odbioro mieszkan? pytam bo widzac co sie dzieje na budowie mojego mieszkania(wykonczenie mieszkania na mokrych scianach, odpadajace plytki,itd.) to sie w glowie nie miesci. A wogule widzieliscie jak blok został wykończony z zewnatrz?
Lokator
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 08 mar 2017, 16:06

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: z703 » 08 mar 2017, 17:37

Właśnie jak przebiegły odbiory mieszkań? Można liczyć na jakies zdjęcia w szczególności mieszkań wykonczonych pod klucz?
z703
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 23 lis 2016, 19:01

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: fr3d84 » 08 mar 2017, 18:00

z703 pisze:Właśnie jak przebiegły odbiory mieszkań? Można liczyć na jakies zdjęcia w szczególności mieszkań wykonczonych pod klucz?

Odbiory dopiero poniedziałek-wtorek (13-14.03 ).
fr3d84
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 13 paź 2016, 12:45

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Janusz » 10 mar 2017, 14:15

Lokator pisze:Witam moze ktos bedzie kozystac z uslug inspektora odbioro mieszkan? pytam bo widzac co sie dzieje na budowie mojego mieszkania(wykonczenie mieszkania na mokrych scianach, odpadajace plytki,itd.) to sie w glowie nie miesci. A wogule widzieliscie jak blok został wykończony z zewnatrz?


Są firmy które tym się zajmują, pierwsze co to trzeba zrobić pomiary powierzchni mieszkań, sprawdzić co miało być a co jest zrobione i w jakim standardzie, sprawdzić parametry termiczne ścian zewnętrznych i na klatkę schodową bo będzie uciekać ciepło, sprawdzić parametry akustyczne na okna, drzwi, ściany zewnętrzne, ściany od sąsiada, ściany od klatki schodowej, to wszystko powoduję że mieszka się źle! Dzisiaj jest tam niewielu ludzi, a za 3-4 lata będzie 4500 mieszkań ?? 4500 samochodów wracających po pracy wąską dróżką, 4500 dzieci wrzeszczących pod blokami.
Następny blok też zapewne nie będzie lepszy bo robi ta sama firma.

Powodzenia w szarpaniu się o swoje.
Janusz
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 07 gru 2016, 20:32

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KonradG » 16 mar 2017, 22:16

Witam, czy odbiory w bloku nr 5 zakończyły się? Z jakim skutkiem ? Pozdrawiam.
KonradG
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 29
Na forum od: 14 paź 2016, 14:48

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Marecki1978 » 21 mar 2017, 10:18

Witam serdecznie.
Widziałem mieszkania i wykonanie bloku nr 5 budowanego przez SKANSKA.
DRAMAT. Zarówno wykonanie klatek schodowych, elewacji jak i samego wykończenia pod klucz jest SPORO NIŻSZA niż w bloku pierwszym!
Jakość spadła na łeb na szyję.

Płytki jakie kładą to PRLowsie odpady magazynowe po 15 zł za metr. Takie płytki mam w wielkiej płycie w Rzeszowie. Problem w tym, że kładłem je 12 lat temu.
Brązowe, paskudne drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, ohydne panele po 14 zł za metr (źle spasowane). Niedbale wykonane szpalety, potworna wilgoć, itp.

Reasumując - zachęcam wszystkich tych którzy tak jak ja są partycypantami lokali w bloku nr 7 o przypilnowanie realizacji.

Musimy doprowadzić do spotkania z wykonawcą. Musimy partycypować w wyborze płytek, paneli, kolorze drzwi, farby, itp. O wykonaniu budynku nie wspominając!!!

Spadek jakości wykonania po między tymi dwoma inwestycjami jest RADYKALNY.

Mieszkania w 1 bloku są wykończone o niebo staranniej, mają ładne panele, płytki dokładniej kładzione, szpalety równe, malowanie i gładzie dokładniejsze, itp.
Mimo, iż tzw. ciepłe tynki przeszkadzają w utrzymaniu ciepła, to bez dwóch zdań wolał bym mieszkać w 1 bloku.

Mam nadzieję, iż przetarg na blok nr 7 w którym będę mieszkał wygra solidna firma a nie robiąca w bambuko SKANSKA.

Pozdrawiam,
Marecki1978
Marecki1978
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 21 mar 2017, 10:11

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ŁukaszKorzeniowski » 21 mar 2017, 14:59

Czy dysponuje Pan jakimiś zdjęciami wykończenia lokali z partycypacją zrealizowanych przez Skanska?
Keep calm! - I'm Metrohouse Expert
Awatar użytkownika
ŁukaszKorzeniowski
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 87
Na forum od: 19 gru 2014, 17:16

Re: [Boguchwała] Osiedle Koreja (TBS)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Marecki1978 » 22 mar 2017, 8:30

Witam,
nie robiłem zdjęć. Podczas oględzin skupiłem się na dogłębnej analizie technicznej.
Ponadto skorzystałem z uprzejmości, dlatego też dokumentacja fotograficzna była by zupełnie nie na miejscu ;)

Ale - Panowie i Panie - w 1 bloku stan pod klucz za 200 zł od metra (tyle kosztuje wykończenie) jest lepiej nisz zadowalający.

Jako przyszli mieszkańcy osiedla winniśmy 2 blok potraktować jako NEGATYWNY manual do stwierdzenia w TBS czego nie chcemy w naszych mieszkaniach, a blok nr 1 jako MODELOWY PRZYKŁAD DOBREGO DOBORU MATERIAŁÓW i wykonania.

A więc:
1 blok budowała OMEGA,
2 blok SKANSKA.

Jedynie do czego można mieć "ALE" to fatalne, PRL'owskie płytki (podłoga 25x25 cm, ściana bodaj 15x25 cm) zarówno w bloku 1 jak i oddanym w marcu 2017 bloku 2 (nr 5).

Pozdrawiam,
marecki1978
Marecki1978
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 21 mar 2017, 10:11

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości