[ul. Szopena] Olszynki Park 220m - 41p (ApKlan)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 29 mar 2024, 21:43

Miszuk pisze:Dramat z tą elewacją na usługach od tyłu, właśnie przejeżdżałem i w słońcu psuje cały odbiór budynku.

Od strony parku zdecydowanie powinna być systemowa przynajmniej tak, jak jest to zrobione od parkingu.
Natomiast ta środkowa część, którą teraz zaczęli robić, na upartego będzie, zasłoni ją ten potencjalny
2 etap. Dodatkowo jest to od zaplecza, więc nie będzie to aż tak widoczne.

oluw.jpg
oluw.jpg (492.28 KiB) Przeglądany 1580 razy

Ale przy okazji, jak już o tych systemowych pytanie: czy akurat w tym miejscu, ta elewacja tak powinna wyglądać? To już jest przecież prestiżowe miejsce. Wejście główne do W i usługi obok, są w różnych systemach.
Wiadomo, cała wieża W i N była robiona w systemie ze szprosami, usługi bez nich. Można było tak to wcześniej zaprojektować - bo uzupełniali wychylną nad WG na końcu - aby można było „odciąć” tamten system /czy byłby to jakiś problem na tym wąskim segmencie?!/ i przejść na ten, w jakim będzie robiona elewacja usług.
Tak, aby całość frontowa elewacji była bez szprosów i w jednym systemie. Ale już pisałem kiedyś, wizy to wizy a w realu jest jak jest. Też foty zwłaszcza moje :lol: to nie to, co live.
To nie jest ocena ale pytanie? Nie komentuje też tego, jak to wygląda obecnie, zaledwie po kilku miesiącach od montażu :| Ale można spacerowo...

olwg.jpg
olwg.jpg (321.13 KiB) Przeglądany 1580 razy
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2513
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: UlicznyObserwator » 29 mar 2024, 23:19

Czy ma ktoś jakieś informacje o drugim etapie tej inwestycji? Co to może być? Raczej nic wysokiego.
UlicznyObserwator
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Na forum od: 08 paź 2021, 22:13

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: konradp » 29 mar 2024, 23:53

@Patryk M
Oczywiście, że można było to przewidzieć. Ale architekt powie, że to nigdy nie jest jego wina. Tak samo architekci narzekają na ład przestrzenny i niską jakość architektury Ale to zawsze ci drudzy są winni. Zawsze można wykorzystać argument, że za mało im się płaci. Ale nie zastanowią się nigdy czy czasem ich praca nie jest właśnie adekwatnie wyceniona do jakości oferowanych usług.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 781
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 30 mar 2024, 1:13

Nie przesadzacie z tą krytyką? Może niech pierwsze skończą? Zresztą patrząc na inne nowe "ikoniczne" inwestycje z polskich miast Rzeszów nie tak źle wypada.

Mógł mieć "panoramę" jak Lublin z tym kuriozalnym kolorowym klocem na górce :lol:


Obrazek



Czy szpiczaste detale architektoniczne jak w Olsztynie z połamana bryłą niczym potrącony kot. WTF?
Ktoś musiał bardzo Olsztyna nie lubić:


Obrazekfot.źródło Skyscrapercity
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8603
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: trOlliwer » 30 mar 2024, 10:59

No no, ten ostatni to trochę jak ten okręt w Rzeszowie przy Armii Krajowej xD
Awatar użytkownika
trOlliwer
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 30 kwie 2022, 13:43
Lokalizacja: Rzeszów/Kielce

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 30 mar 2024, 11:22

pisul pisze:Nie przesadzacie z tą krytyką?

Patryk M pisze: To nie jest ocena ale pytanie? Nie komentuje też tego

To nie jest krytyka Inwestycji z mojej strony, tylko pytanie czy tak powinna wyglądać elewacja nad prestiżowym WG do W; nawet bez oceny i komentarza.
Elewację na usługach od parku dałem też nie jako krytykę, ale jak ja to widzę. Zrobili jak chcieli, to ich sprawa i biznes.

Jeśli chodzi o ocenę Olszynki Park, też a zwłaszcza wieży W?
Nie trzeba na nic czekać, bo to już widać, nawet jak nie ma jeszcze finału. Nie jest to przecież na tym etapie trudne do wyobrażenia.
Ale to nie jest moja bajka. Od oceny tego są architekci /też jest ich chyba sporo na Forum? – patrz np. temat: aula miejska!/ czy mieszkańcy miasta, którzy mają prawo mieć swoje zdanie w tym temacie.

Co mnie rotacyjnego w Rz. 3 czasami 4 dni w tygodni, jeszcze jakiś czas to obchodzi?
Będzie sobie stał ten wysokościowiec, oby w spokoju bez jakiś problemów technicznych;
podobnie jak te warszawskie, madryckie czy inne gdzieś tam i tyle. :|

olwn.jpg
olwn.jpg (540.27 KiB) Przeglądany 1402 razy
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2513
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Piotr O. » 31 mar 2024, 13:54

Szkoda się spierać, lepiej jest radować się...
z małych i dużych rzeczy, spraw, wydarzeń, dobrych chwil...

Na czas Świąt Wielkanocnych życzę Wam wszystkim dużo radości w rodzinnym gronie
i niech tego czasu świątecznego nie zakłócają codzienne troski, niepokoje, konsumpcjonizm i egoizm.
Niech wielkanocna radość zmartwychwstania będzie czasem umocnienia wiary i nadziei w sens życia tu na tym łez padole
i szczęścia w wieczności.
Piotr O.
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 42
Na forum od: 03 gru 2023, 23:50

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: dStan » 01 kwie 2024, 12:47

DJI_0477-03.jpeg
DJI_0477-03.jpeg (1.7 MiB) Przeglądany 858 razy
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 502
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Patryk M » 01 kwie 2024, 20:49

Szacht do zalania czy dolania, jakieś tam murki czy bariery żelbetowe do roboty, też obok podstawy iglicy;
Demontaż szalunków z szachtów; odprowadzenia z instalacyjnych i dekle szachtowe ale to inna bajka.
Widać szkło na szczycie N i E, oprócz pionu wysuwnicy na E, który będzie robiony na końcu;

Podstawa żelbetowa iglicy na obrysie, jest już o docelowej wysokości i tyle, czy jak kto tam woli, aż tyle.
Jak nie widziałem tak i dalej nie widzę tych potencjalnych rekordów, ale są nowe technologie a ja może dalej tylko żelbetowy? :lol:

Pewnie wkrótce pojawi się film i będzie może widać zachodnią z tymi szachtami windowymi. Czy jest tak, jak na nowej wizualizacji? Wygląda na to, że tak, bo patrząc z dołu i zza rusztowań, tak też „rzeźbili” to, jak jest na nowych wizach, od samego początku jak i od poziomu 38P.
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2513
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 02 kwie 2024, 20:36

Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8603
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bogdanoo i 96 gości