[al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: grizli » 28 cze 2017, 10:54

A ja mam takie pytanie: czy bloki II i III etapów będą łączone jako wspólnoty? Np. czy będzie jedna wspólnota bloku H i E z racji dzielenia garażu, czy może dwie odrębne wspólnota H i wspólnota E?

No i taka dygresja, że w przyszłości warto byłoby razem jako wszystkie wspólnoty na osiedlu NG mieć jednego zarządcę, może nawet razem się o niego postarać i dzięki temu uzyskać lepsze warunki. Jedna wspólnota, to bardziej efektywne zarządzanie częściami wspólnymi - nie ma problemu z tym, do której części trawnika sprząta jeden, do której drugi zarządca, wszelkie zmiany w zagospodarowaniu, np. dodatkowe ławki, urządzenia na placach zabawach, stojaki na rowery, nasadzenia, itp. można wtedy planować całościowo z jednym podmiotem.
grizli
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 150
Na forum od: 14 maja 2016, 12:48

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: sewkol » 28 cze 2017, 11:19

vicomte pisze:Ale kolega zostawil otwarta komorke? Maja byc wysuszane. Ogloszenie Metalowca jest juz nieaktualne, za to na bloku 40 pojawilo sie ogloszenie samych lokatorow. Gratuluje inicjatywy, sasiedzi- tacy ludzie zmieniaja oblicze tego kraju ;-)

W komórce miałem złożone płytki, przeznaczone do ułożenia w niej, więc była zamknięta. Teraz przeniosłem do mieszkania i zostawiłem do suszenia. Martwi mnie to, że wilgoć zamiast znikać to pojawia się w większym stopniu... Teraz mogę powiedzieć, że stoi tam woda! OK wstawią osuszacz - ustąpi na chwilę, a później? Widzę, że szkoda było kupować płytki, bo nie będzie gdzie ich ułożyć przez dłuuugi czas.

Ogłoszenie Metalowca podobno aktualne - mają podpisaną umowę, która została wypowiedziana, ale mają 3 miesiące wypowiedzenia. Teraz mówią, że ponieśli koszty (załatwianie, podpisywanie umów o przyłącza mediów) i zaczynają się przepychanki...
Sam napisałeś, że SETBAU był drogi, nie jestem typem spiskowca, ale coś musi być na rzeczy, że najpierw podpisujemy umowę, a później zrywamy i podpisujemy z drugim (podobno droższym)?

A jak już rzuciłeś hasło odnośnie inicjatywy możesz coś więcej zdradzić? Nie chodzę po wszystkich budynkach i nie oglądam, chociaż może czas zacząć...

Zaczyna mnie BARDZO MARTWIĆ brak odzewu ze strony dewelopera. Nie jestem z tych, którzy co chwilę wydzwaniają, chodzą, piszą do dewelopera. Miałem nadzieję, że to deweloper będzie na bieżąco informował o postępach, co się dzieje, terminów rozliczenia końcowego, podpisywania aktów itp. (wiem jestem naiwny). To wcale nie jest duży wysiłek wysłać czasem e-maila, tym bardziej że wpisany w akcie planowy termin oddania 03.11.2016 (a ostateczny termin podpisania aktu notarialnego 30.04.2017) już dawno minęły. JEDEN SMS z informacją żeby nie kontaktować się z obecnym zarządcą? Swoją drogą ze sformułowań i pomiędzy wierszami można coś wywnioskować... (chyba jednak NG zrobił ze mnie spiskowca).
Niestety brak informacji ze strony NG pozostawia wiele niedomówień. Chociaż jak przypomnę sobie list polecony od Prezesa, to może i dobrze, bo szkoda na znaczki...

SK
sewkol
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 37
Na forum od: 22 lut 2016, 19:47

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: sewkol » 28 cze 2017, 11:20

grizli pisze:No i taka dygresja, że w przyszłości warto byłoby razem jako wszystkie wspólnoty na osiedlu NG mieć jednego zarządcę, może nawet razem się o niego postarać i dzięki temu uzyskać lepsze warunki.

Niby tak, ale zadowolić wszystkich będzie trudno. Tak to już jest, że gdzie 2 Polaków tam 3 zdania...

SK
sewkol
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 37
Na forum od: 22 lut 2016, 19:47

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: emi » 28 cze 2017, 14:42

Buaghahahaha jednym slowem ng wszystkich po kolei zrobil w balona a jak pisalam to w tamtym roku to malo mnie nie zlinczowaliscie teraz sie sami przekonacie. A jesli chodzi o Metalowca to tez ich zrobili w balona bo ni zgruszki ni z pietruszki prezes otrzymal wypowiedzenie cieszcie sie ze jest w porzadku bo powinien wszystkie wajchy w dol zebyscie do gardla ng skoczyli a z wilgocia bedzie tak jak w I etapie choc u nas tak szybko to nie wyszlo ale co ha tam wiem macie vicomte specjaliste
A i jeszcze nie wiem czy zdajecie sobie sprawe ze za wszystki suszenia i proby "rakietowe" to wy zaplacicie :) i wsumie to w odbiory ppoz tez nie wierze bo z tego co sie orientuje jesli by nie bylo tego odbioru to nie wydaliby kluczy juz nie mowiac o tym ze nie mozna mieszkac w takim budynku
emi
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 179
Na forum od: 02 mar 2016, 4:01

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: icetruck » 28 cze 2017, 15:12

z tego co się orientuję to prawidłowa kolejność powinna być taka (proszę mnie poprawić jeżeli się gdzieś mylę):
budowa
odbiory techniczne budynku
pozwolenie na użytkowanie budynku
odbiory techniczne lokali
odbiory kluczy
przeniesienie własności lokali
zawiązanie wspólnoty i wybór zarządcy

z pewnych względów powszechnie praktykuje się jednak odbiory techniczne lokali oraz wydawanie kluczy jeszcze na etapie budowy i tak było w naszym przypadku, mamy więc klucze do lokali w budynku który nadal jest w budowie oraz jak czytam wybranych dwóch zarządców placu budowy?
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 401
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: emi » 28 cze 2017, 15:23

jest coraz ciekawiej :)
emi
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 179
Na forum od: 02 mar 2016, 4:01

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: grizli » 28 cze 2017, 15:28

sewkol pisze:
grizli pisze:No i taka dygresja, że w przyszłości warto byłoby razem jako wszystkie wspólnoty na osiedlu NG mieć jednego zarządcę, może nawet razem się o niego postarać i dzięki temu uzyskać lepsze warunki.

Niby tak, ale zadowolić wszystkich będzie trudno. Tak to już jest, że gdzie 2 Polaków tam 3 zdania...

SK

Wszystkich nie zadowolisz, ale do przegłosowywania uchwał wystarczy tylko 51% głosów na TAK. :)
Z doświadczenia wiem, że członkowie wspólnoty mają realny wpływ na osiedle, na zmiany małe (np. montaż stojaka rowerowego) i zmiany duże (np. sposób rozliczania śmieci) i jest on znacznie większy, niż gdybyśmy byli członkami spółdzielni.
grizli
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 150
Na forum od: 14 maja 2016, 12:48

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: etka2 » 28 cze 2017, 20:11

To racja,ze osiedle powinno miec jednego zarzadce. Mnie bedzie przepychanek o cokolwiek.51% obecnych przegłosowuje?Czy 51 % mieszkanców?Moze warto isc na to zebranie i dowiedziec sie o co chodzi.Rano karka była,wieczorem juz nie było.
etka2
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 34
Na forum od: 20 mar 2016, 15:59

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: grizli » 28 cze 2017, 21:53

U mnie, nie wiem czy wynika to z przepisów prawa czy umowy z zarządcą, ale najważniejsze sprawy wymagają udziału w głosowaniu tylu osób, aby ich łączne udziały w nieruchomości stanowiły 50% całości, a im ktoś ma większe mieszkanie, tym waga jego głosu będzie większa, np. właściciel mieszkania 100 mkw. ma głos takiej wagi, jak dwóch właścicieli mieszkań 50 mkw. Przy mniej ważnych sprawach nie musi być tych 50% głosujących, wystarczy zwykła większość, a przy błahych typu wybór ozdób świątecznych, głosują w imieniu wszystkich mieszkańców przedstawiciele wspólnot, których jest 3-4 osoby na budynek. Generalnie głosować można na spotkaniu, przez Internet i na kartach wkładanych przez zarządcę do skrzynek. Jeśli zbieranie głosów idzie mozolnie, to przedstawiciele wspólnot lub sami zainteresowani (np. montażem klimatyzacji) przechodzą się po mieszkaniach by zebrać potrzebne głosy lub namawiają do tego na forum internetowym osiedla albo zamkniętej grupie na FB. Gdy uchwała przechodzi, zarządca wprowadza ją w życie.
grizli
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 150
Na forum od: 14 maja 2016, 12:48

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Buka » 28 cze 2017, 21:54

Pozwolę sobie dodać swoje trzy grosze jako osoba mieszkająca prawie rok w pierwszym etapie:
Pilnujcie sobie Sąsiedzi z etapu 2 i 3 etapu kosztów prądu - u nas okazało się, że są bardzo wysokie rachunki za części wspólne za miesiące, podczas których niewiele jeszcze osób mieszkało, a jak się później okazało były prądem "od wszystkich' ogrzewane komórki lokatorskie. Sprawa pojawiła się na ostatnim spotkaniu Wspólnoty budynku 48.
Buka
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 29 maja 2016, 17:43

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 17 gości