[al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: złomek » 15 lis 2017, 21:20

Nie ma się czym przejmować moim zdaniem.
złomek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 07 maja 2017, 12:10

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: grizli » 15 lis 2017, 22:14

W garażach Naszego Gaju można parkować autami z LPG. Jest to napisane wprost w instrukcji do budynku.
grizli
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 150
Na forum od: 14 maja 2016, 12:48

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: django » 15 lis 2017, 22:19

Lpg zbiera sie przy posadzce. Muszą byc dodatkowe czujniki i wentylacja. Takie są na NG. Jezeli gdzieś jest zakaz to moim zdaniem znaczy ze Developer zaoszczędził na realizacji. Bo niby jaki mialby mieć w tym interes zeby zakazywać wjazdu samochodami z LPG. Przeciez jak sprzeda mieszkania to budynek nie jest jego wlasnością.

Z resztą jest wiele badań które nie potwierdzają stwarzania jakiegoś nadwyraz niebezpiecznego zagrożenia przez samochody z LPG
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 485
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: videl » 16 lis 2017, 8:33

Jak się dowiedziałam, na św. Kingi deweloper jednak przyoszczędził na czujnikach. Miło słyszeć, że NG jednak zadbał w tej sferze o mieszkańców, bo jak widać niektórzy deweloperzy mają to daleko w poważaniu. Nie wiem czy ten fakt może być powodem do zerwania umowy z deweloperem, bo wprawdzie podpisałam na razie tylko umowę o zakup mieszkania, a nie miejsca, ale dla mnie to dwie nierozłączne rzeczy. Bardzo zależało mi na garażu, a nie sprawdziłam tej informacji wcześniej. Polak mądry po szkodzie :/
videl
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 03 wrz 2017, 12:16

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: loisen » 16 lis 2017, 9:50

Deweloper owszem zapewniał że samochody z LPG mogą parkować, ale po przejęciu budynków przez zarządcę (Metalowiec) pojawił się zakaz, który obecnie obowiązuje. Wszsytko więc zależy od tego, kto tym budynkiem zarządza.
loisen
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 30
Na forum od: 16 sty 2016, 10:26

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: złomek » 16 lis 2017, 13:04

Nawet jak jest zakaz, to jak Ci udowodni, że parkujesz w przypadku gdy instalacje masz dobrze ukrytą (wlew pod klapką)? Zresztą ktoś już wspomniał - robili badania i nie jest to jakieś wielkie niebezpieczeństwo, a i ilość która musiałaby się zebrać na takiej powierzchni, żeby stworzyć ryzyko wybuchu jest olbrzymia - na pewno jeden zbiornik, to za mało.

Zresztą nie wiem jakby zarządca miałby to egzekwować - litera prawa nic o tymi nie mówi, wykupujesz sobie prawo do użytkowania części garażu, więc nie za bardzo widzę sposobności.
złomek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 07 maja 2017, 12:10

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: videl » 16 lis 2017, 13:42

Np. sąsiad może na ciebie donieść, jak poczuje w spalinach gaz. Również w razie jakiegoś wypadku (pożar, wybuch, ktoś zemdleje, bo będzie duszno), będziesz pierwszym, który będzie na linii frontu przy szukaniu winnego.

Nie wiem jak taką sytuację można rozwiązać. Jakie mogą być alternatywy dla samochodów na gaz, na takich osiedlach oprócz parkingu na powietrzu?
videl
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 03 wrz 2017, 12:16

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 16 lis 2017, 21:53

W Krakowie jak mieszkałem to mnie dziwiło że jedna galeria handlowa pozwalała parkować auta z gazem a druga zabraniała. Potem się dowiedziałem że jedna miała tylko czujki czadu a druga czadu i propan-butanu.

§ 108 ust. 1 pkt 4 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie nakazuje aby: garaże zamknięte, w których dopuszcza się parkowanie samochodów zasilanych gazem płynnym propan – butan, i w których poziom podłogi znajduje się poniżej poziomu terenu powinny posiadały wentylację mechaniczną, sterowaną czujkami niedopuszczalnego poziomu stężenia gazu propan-butan.


Czyli jak parking nie jest wyraźnie oznaczony że można parkować to brak w nim zabezpieczeń przed nieszczelną instalacją LPG i tak robić nie wolno.
A jak jest info przed wjazdem to wolno:

Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: icetruck » 16 lis 2017, 23:33

pisul pisze:Czyli jak parking nie jest wyraźnie oznaczony że można parkować to brak w nim zabezpieczeń przed nieszczelną instalacją LPG i tak robić nie wolno.
A jak jest info przed wjazdem to wolno:


a ja bym powiedział że jest dokładnie na odwrót - jeżeli garaż nie jest dostosowany (czujniki gazu + nisko położone wloty wentylacji) to wtedy się wiesza zakaz i dopiero wtedy parkować pojazdami z LPG nie wolno

videl pisze:Nie wiem jak taką sytuację można rozwiązać. Jakie mogą być alternatywy dla samochodów na gaz, na takich osiedlach oprócz parkingu na powietrzu?


czujnik gazu + odpowiednia wentylacja = nie potrzeba innej alternatywy, jeżeli deweloper zaoszczędził kosztem przyszłych mieszkańców to zawsze można się zrzucić na takie wyposażenie jako wspólnota (w sumie ciekawe jakie by było orientacyjne koszty)
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 400
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: vicomte » 17 lis 2017, 1:03

Akurat podstawa prawna (chyba jedyna zreszta), ktora wskazal kolega Pisul jest- jak to w naszym kraju- bardzo nieprecyzyjna i nic nie mowi o zakazie wjazdu samochodow z instalacja gazowa, nie mowiac juz o wymiarze penalizacji za jego "zlamanie". Znakow tego typu- jakkolwiek by one nie wygladaly- rozniez prozno szukac w jakimkolwiek znanym naszym Rodakom kodeksie... W zwiazku z tym nie brakuje glosow, ze maja one wlasciwosc jedynie informacyjna. Slyszalem gdzies, ze jedyna sluzba, ktora moze dac mandat za zlamanie takiego "zakazu" to ...Straz Pozarna, ale jakos ciezko mnie sobie to wyobrazic w praktyce.

Podobno Straz nie opiniuje nawet takich rzeczy i zostawia to w gestii Zarzadcy- w tym sensie racje ma kolega Loisen. Jesli kiedys dorobimy sie regulaminu naszej Wspolnoty ( i o ile sie dorobimy), mozna takie rzeczy tam uregulowac, choc chcialbym zobaczyc mine policjanta, czy innego straznika miejskiego, od ktorego domagamy sie interwencji na podstawie Regulaminu Wspolnoty. Jak znam zycie- zapyta o przepis nadrzedny. Choc pewnie kazdy mundurowy wie, ze ustawa o wlasnosci lokali nakazuje respektowac go pod grozba zlicytowania mieszkania.

Inna sprawa, ze nie chcialbym byc w skorze kogos, komu sie z takim "gazowym" autkiem cos w garazu podzialo, np. ze skutkiem na auta sasiadow. Ide o zaklad, ze ubezpieczyciel skrzetnie wykorzystalby kazdy znaczek, strzalke, czy kropeczke "zakazu" tego typu, by umniejszyc ewentualna odpowiedzialnosc.
vicomte
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 487
Na forum od: 23 lis 2015, 9:14

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości