[al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: giver » 04 wrz 2017, 23:33

Mimo, że staram się być krytyczny w kwestii piętra "-1" to nie widzę czego można by się tutaj przyczepić, a może coś umkło mojej uwadze? "Wyciek" jest od strony części III etapu zasłoniętej płytami OSB, a ślady to cóż... Trudno mi to nawet skomentować. Mokro na zewnątrz to i woda się niesie za kołami. Natomiast na ścianie rzeczywiście widać mokrą plamę, nie da się tego ukryć ;)
giver
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 102
Na forum od: 10 paź 2015, 12:41

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: icetruck » 05 wrz 2017, 0:02

zauważ skąd się bieze woda na pierwszym sobotnim zdjęciu - wtedy nie padało (zobacz jak wygląda narożnik), dzisiaj było to już rozjeżdzone + woda z kół, dlatego wstawiłem 2 zdjęcia dla porównania

niepokoi mnie też zaklejone "coś" z wcześniejszych zdjęć - co ewidentnie lubi podciągnać wodę, której tam wcześniej nie było

ps. udało mi się oczywiście zerknąc co się dzieje za płytą
Załączniki
_a.jpg
_a.jpg (221.23 KiB) Przeglądany 4701 razy
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 400
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Kres » 06 wrz 2017, 0:14

Mam pytanie do wlascicieli: kto zarzadza Naszym Gajem i jakie koszty za 1m2? Dzieki z gory.
Kres
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 102
Na forum od: 17 lut 2016, 16:41

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: giver » 06 wrz 2017, 7:56

II i III etap Setbau. Niby 44gr/m2, chociaż tego w rozliczeniu nie widzę, za to mam pozycję "Zaliczka na koszty zarządu nieruchomością wspólną" i jest to kwota 1,86zł/m2. Metraż części wspólnej jest uzależniony od wielkości mieszkania i waha się pewnie w granicach 55-70m2. Do tego 1,33zł/m2 na poczet zaliczki na moc zamówioną (pewnie windy, etc.) Pozostałe opłaty to standard, zaliczka na wodę, ciepło, śmieci komunalne/budowlane + miejsce postojowe.
giver
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 102
Na forum od: 10 paź 2015, 12:41

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: sewkol » 06 wrz 2017, 11:47

giver pisze:II i III etap Setbau. Niby 44gr/m2, chociaż tego w rozliczeniu nie widzę, za to mam pozycję "Zaliczka na koszty zarządu nieruchomością wspólną" i jest to kwota 1,86zł/m2. Metraż części wspólnej jest uzależniony od wielkości mieszkania i waha się pewnie w granicach 55-70m2. Do tego 1,33zł/m2 na poczet zaliczki na moc zamówioną (pewnie windy, etc.) Pozostałe opłaty to standard, zaliczka na wodę, ciepło, śmieci komunalne/budowlane + miejsce postojowe.

Też mnie to zdziwiło i okazało się że fakt 0,44 to zarządzanie częścią wspólną, ale do tego dochodzi sprzątanie wewnątrz budynku 0,38, na zewnątrz 0,21, pogotowie techniczne 0,18, energia części wspólnej 0,19, eksploatacja wind 0,34, ubezpieczenie 0,06 i parę innych mniejszych pozycji... Wszystko liczone za 1m2 powierzchni i tutaj najciekawsze - mieszkania + komórki lokatorskiej! Moim zdaniem zrównanie koszt zarządu mieszkania z komórką lokatorską to już jest dziwne... Jak ktoś kupił większą komórkę lub dwie to ma opłaty jak za mieszkanie. U obecnego zarządcy "Zodiak" opłata za komórki lokatorskie jest mniejsza o ok 25% niż za mieszkanie, a energia pomieszczeń wspólnych jest liczona od ilości osób, nie powierzchni mieszkań, co też moim zdaniem bardziej logiczne...
Kolejna sprawa - w oświadczeniach jest możliwość podania innego adresu korespondencyjnego - tyle że nikt nie wspomniał jednocześnie, że wiąże się to ze stałą opłatą 2,60zł/mc (niezależnie od ilości korespondencji).

Może ktoś z I etapu wypowiedzieć jak to wygląda u Was?

SK
sewkol
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 37
Na forum od: 22 lut 2016, 19:47

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ilonc » 06 wrz 2017, 17:23

Może ktoś wrzucić dokładne rozliczenia z Setbau? oraz czy jesteście Państwo zadowoleni z tej firmy?
Ilonc
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 29 cze 2017, 23:56

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: giver » 06 wrz 2017, 21:03

Zbyt krótki okres czasu minął żeby wyrobić sobie zdanie, chociaż trzeba przyznać, że raz kontaktowałem się telefonicznie i raz mailowo - w obu przypadkach kontakt bardzo dobry. Pracownicy Setbau równie są widoczni codziennie na terenie osiedla (sprzątanie, koszenie, etc.), więc póki co bez zastrzeżeń.
giver
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 102
Na forum od: 10 paź 2015, 12:41

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: milypan » 07 wrz 2017, 21:02

Same bloki wyglądają dobrze, ale takie zagęszczenie wieżowców przytłacza. W Dzielnicy Parkowej powinno być znacznie lepiej, niższe bloki i 2 wyższe jako dominata.
Te "rakiety" trochę dziwnie wyglądają - szkoda, że nie zrobili tego jak na Zamkowych :

Obrazek
milypan
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 65
Na forum od: 13 wrz 2015, 13:05

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: NM. » 07 wrz 2017, 23:47

Wiadomo juz kiedy zaczna sie odbiory w 3-im etapie-blok D?
NM.
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 28 lis 2015, 23:57

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: giver » 08 wrz 2017, 13:02

NM. pisze:Wiadomo juz kiedy zaczna sie odbiory w 3-im etapie-blok D?


Pewnie niedługo, bo od kilku dni ekipa sprzątająca ogarnia mieszkania, ale o szczegóły najlepiej pytać u źródeł.
giver
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 102
Na forum od: 10 paź 2015, 12:41

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości