[al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: giver » 11 gru 2016, 10:51

vicomte pisze:(..)polskie prawo nie zabrania obejrzenia mieszkania w trakcie budowy po spelnieniu 2 warunkow: zapewnienia odpowiednich środków ochrony indywidualnej i zgody kierownika budowy. Bardziej chodzi tu o BHP.(...)


Problemem jest drugi warunek, zgoda kierownika budowy. Byłem, rozmawiałem, usłyszałem stanowcze, że nie ma o czym rozmawiać, na budowę w żadnym wypadku nie wpuści.
giver
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 102
Na forum od: 10 paź 2015, 12:41

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: OloB » 11 gru 2016, 13:56

Na miejscu kierownika postąpiłbym tak samo. Wpuszczać na budowę sporą grupę przypadkowych (z punktu widzenia wyobraźni i odpowiedzialności) ludzi, to zabawa w rosyjską ruletkę.

Słowo odnośnie śmietników i niepożądanych zapachów. emi kilka razy narzekała tu na zapach, którym jest raczona wbrew swojej woli. Zapewne nikt z nas nie chciałby być na jej miejscu, jednak rozmieścić śmietniki gdzieś trzeba było, a próba ich relokacji wywołałaby wielką debatę, zasługującą na oddzielny wątek na forum. Warto może pomyśleć o jak najlepszych kontenerach, które są/będą użyte.
Nie wiem jakie kontenery są aktualnie używane w przypadku I etapu. Podzielę się więc wrażeniami z użytkowania kontenera z poniższego obrazka:

Obrazek

Mieszkam aktualnie na parterze i taki kontener mam ustawiony "pod oknem" w odległości jeszcze bliższej niż ma to miejsce w przypadku śmietników w NG. Na dodatek, nie ma tu żadnej wiaty, więc jest to kontener z "wolnego wybiegu" :lol:
Moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne:
- brak wydostających się zapachów; nawet latem, oczywiście przy zamkniętym wieku;
- szczelność; nic z niego nie wycieka a opady atmosferyczne są mu niestraszne;
- lekkie wieko; mimo iż jest ono uchylne i dzieci z racji wzrostu nie mogą z niego skorzystać, wystarczy użyć niewielkiej siły do jego uniesienia;
- trwałość; wykonany z tworzywa sztucznego o dużej wytrzymałości i sporym stopniu elastyczności, nawet w czasie mrozów
- cichobieżność; ponieważ wykonany z tworzywa sztucznego nie wydaje zgrzytów i innych rezonujących dźwięków.

Myślę, że wybór odpowiedniego kontenera (nawet jeśli nie tego z mojego przykładu) może w znacznym stopniu zniwelować niedogodności lokalizacji śmietnika w bezpośrednim sąsiedztwie okien.
OloB
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 344
Na forum od: 01 wrz 2015, 11:12

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: emi » 12 gru 2016, 2:12

OLOB myslę za na coś takiego nawet najlepsze kosze nie pomogą
Załączniki
20161105_153136 (Copy).jpg
20161105_153136 (Copy).jpg (72.76 KiB) Przeglądany 3466 razy
20161105_153129 (Copy).jpg
20161105_153129 (Copy).jpg (87.5 KiB) Przeglądany 3466 razy
emi
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 179
Na forum od: 02 mar 2016, 4:01

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: grizli » 12 gru 2016, 10:08

U mnie też są takie zielone kontenery i potwierdzam, że sprawdzają się bardzo dobrze. Emi, Twoje zdjęcie pokazuje, że jest co poprawić - myślę, że dwa zielone kontenery zamiast jednego z blachy plus informacje na drzwiach dla mieszkańców z prośbą o ich zamykanie, do tego ustalenie i pilnowanie harmonogramu wywozu śmieci, aby kosze się nie przepełniały - w ten sposób problem udałoby się znacznie ograniczyć (nie twierdzę, że w całości wyeliminować).
grizli
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 150
Na forum od: 14 maja 2016, 12:48

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: vicomte » 12 gru 2016, 11:53

Dzis w drodze do pracy nie moglem sie powstrzymac i pstryknalem budowe, prace trwaja zarowno na bloku F, jak i przy budowie drogi. Rozumiem terminy i fakt, ze pewnie kasa na lacznik Nowowiejska-Powstancow jest do wydania jeszcze w tym roku, ale walka z warunkami pogodowymi jest naprawde epicka...mam nadzieje, ze zaden zagubiony tir z dostawa do sklepu nie rozwali jej na wiosne :)

Koparka buduje polaczenie wylotu drogi z istniejacym juz skrzyzowaniem wyjazdu z parkingu przysklepowego z Powstancow.

Obrazek
vicomte
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 487
Na forum od: 23 lis 2015, 9:14

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 12 gru 2016, 13:46

Dodam i ja że już wycięli drzewa i przygotowują się do prac przy dodatkowym pasie, zjazd z Al. Powstańców Warszawy na osiedle NG:


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Rzut oka na końcówkę ostatniego z 8 budynków wszystkich 3 etapów:


Obrazek


I troszkę z dalsza:


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: vicomte » 12 gru 2016, 14:53

Czyli jednak istniejace skrzyzowanie bedzie mocno przebudowane. Ciekawe, czy nowo wybudowana zawrotka, jaka powstala dopiero co zaraz za skrzyzowaniem z Kozienia, by wyjezdzajacy z Granicznej mogli zawrocic w kierunku Mostu Karpackiego, moglaby byc tak usytuowana, by wyjezdzajacy z NG i sklepu mogli z niej skrzystac. Ale pewnie powodowaloby to zatory i bylo niebezpieczne.
vicomte
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 487
Na forum od: 23 lis 2015, 9:14

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: PzD91 » 12 gru 2016, 17:57

2 etap już został oddany?
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: giver » 12 gru 2016, 22:17

PzD91 pisze:2 etap już został oddany?


Wziąć czekamy. Patrząc na stan zaawansowania prac to pewnie można się spodziewać zakończenia inwestycji za miesiąc, czyli odbiory techniczne pewnie druga połowa stycznia, ew. koniec miesiąca. Do tego pozwolenie na użytkowanie, więc do przysłowiowych kluczy jeszcze stosunkowo długa droga.
giver
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 102
Na forum od: 10 paź 2015, 12:41

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MrJones » 13 gru 2016, 11:57

nie nastawiałbym się na odbiór wcześniej niż w marcu.
MrJones
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Na forum od: 06 sty 2016, 10:38

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości