[ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Joannajoanna » 13 gru 2018, 21:06

Emilz mieszkańcy bud e też mają podpisać ten aneks?
Joannajoanna
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 14 paź 2017, 17:28

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Emil » 13 gru 2018, 21:23

Tak dostałem wezwanie:) właściciele mieszkań w drugiej klatce w bud E też dostali?
Emil
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 56
Na forum od: 20 paź 2017, 16:39

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: NABYWCA MIESZKANIA » 13 gru 2018, 21:31

a tak zapytam - a czy Ci nabywcy mieszkania którzy są za granicą np (przy próbie rozdzielenia inwestycji w październiku były takie sytuacje) - też dostali "wezwanie"? i też mają się pojawić ? czy może Pani notariusz pojedzie z przedstawicielem dewelopera na drugi koniec europy? Rozumiem bowiem, że aby "świetny plan dewelopera" się udał, to w takim razie aneks muszą podpisać wszyscy nabywcy mieszkań - no to jak to się ma do tych osób? ktoś moze wie ?
NABYWCA MIESZKANIA
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 37
Na forum od: 22 wrz 2018, 8:43

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Krzychu » 13 gru 2018, 22:23

Mam (może trochę za dużo słowo) mieszkanie w bud. E i też przyszło wezwanie. Ale na ta chwilę nic nie podpisuje.
Krzychu
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 91
Na forum od: 13 lip 2017, 22:45

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Kupująca » 14 gru 2018, 7:24

Takie praktyki z Panią Notariusz są conajmniej niepoprawne. Bez informacji ustalanie terminów "wezwań" na podpisanie aneksów, które są jedynie uniknięciem płacenia przez Dewelopera odsetek. Z informacji uzyskanych z Banku , bank nie wypłaci pieniędzy bez przedstawienia zakończenia kolejnych etapów budowy. Poza tym 4 grudnia była informacja w postaci maila ( który traktowany jest w świetle prawa jako dokument ) o oddaniu mieszkań w bud E jeszcze w tym roku. Taka informacja padła z ust Pana Bartosza telefonicznie również na początku grudnia. Co wobec tego nagle po tygodniu???. Wypelnilismy obowiazek wynikający z umowy a Deweloper co robi ??!!!!! Znajomosc prawa nie szkodzi ...!!!poza tym są adwokaci na tym świecie. nic nie podpisuję
Kupująca
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 13 gru 2018, 7:18

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Emilka » 14 gru 2018, 9:18

Kupująca masz rację. Co ma piernik do wiatraka. Co da zmiana terminu oddania mieszkania skoro bank finansujący nadal nie wypłaci kolejnych transzy skoro terminy nadal są niedotrzymane. Równiez się wstrzymujemy z podpisaniem. Myślę podobnie tu chodzi o odsetki a termin 30 kwiecień jest najbardziej realny z wszystkich terminów podanych przez dewelopera.
Emilka
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 68
Na forum od: 10 sie 2017, 21:42

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: matii » 14 gru 2018, 20:01

Witam Wszystkich.

Pewnie każdy z nas rozważa co najkorzystniej było by zrobić w zaistniałej sytuacji. Ciągle analizuje, który krok byłby najbardziej korzystny dla nas wszystkich.
Przyjmując że podpiszemy aneks, zrzekamy się roszczeń, które jak najbardziej nam przysługują, jednakże tym samym dajemy Deweloperowi możliwość otrzymania środków do nadgonienia budynku D i tym samym otrzymania później kolejnych transz z banku powierniczego na dokończenie całej inwestycji. Na obecną chwilę żaden bank nie udzieli mu kredytu ze względu na roszczenia, które na nim ciążą, dlatego też w tak nieładny sposób
próbuje się ich pozbyć. Nie możemy powiedzieć że to nie nasza sprawa ponieważ wszyscy mamy umoczone tam kupę kasy:(
Jeżeli przyjmiemy opcję niepodpisania aneksu, to stawiamy Dewelopera pod ścianą oczekując na kolejny jego krok, który nie wiadomo co może przynieść. Jak ktoś jest w takiej sytuacji to nie spodziewałbym czegoś dobrego. Wątpię że bez problemu będzie w stanie wypłacić tylu osobom ich należności, jeżeli ma problem z finansowaniem dalszej realizacji inwestycji. Na pieniądze możemy czekać długo, budowa będzie nadal w martwy punkcie, a my dalej będziemy bez niczego. Nie wiadomo jak ułoży się sprawa, jeżeli część osób zdecyduje się na podpisanie tego aneksu, a cześć nie. Czy skończy to się tak samo jak w przypadku próby rozdzielenia inwestycji? Sam już nie wiem czy walczyć o odsetki czy o to by jak najszybciej otrzymać klucze do mieszkania. Nawet rezygnując z tej inwestycji nie łatwo będzie znaleźć coś w podobnych pieniądzach. Nie nakłaniam nikogo do podjęcia takiej czy innej decyzji ponieważ sam jeszcze nie wiem co zrobię (będzie długa noc).
Pytanie do nabywców mieszkań z bud E, którzy byli wymienieni w ostatnim mailu dot. postępów budowy. Czy otrzymał ktoś z Was jakieś konkretniejsze informacje na temat przekazania kluczy do mieszkania, czy to tylko ściema i mydlenie ludziom oczu?

Pozdrawiam Wszystkich i liczę na pozytywne rozwiązanie tej całej sytuacji.
matii
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 12 mar 2018, 9:19

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: AGULLA » 15 gru 2018, 14:23

Moim zdaniem kazdy powiniem zrobic to co uwaza za słuszne...jezeli zalezy wam na szybkim otrzymaniu kluczy to podpisujcie co chcecie ...itd..
Bo widze ze część osob nie czytala swoich aktow notarialnych gdzie musi byc zakonczona budowa by mogl wydawać klucze do mieszjan a raczej tak nie jest...
Mnie nie satysfakcjonuje odebranie kluczy a raczej odebranie pełnego mieszkania z ukonczonymi klatkami chodnikami itd...nie wyobrazam sobie trochę tego w takich warunkach jak teraz na placu budowy. ... część mieszkancow z budynku E napewno otrzymala terminy wydania kluczy itd..
Mi zalezy na terminowym podpisaniu przeniesienia aktu własności poniewaz bank mnie trochę zdziera za odsetki wiec jeśli termin oddania mieszkan ma buc na kwiecień to przeniesienia wlasnosci na kiedy? Uważam ze wystarczy tylko sięgnąć po nasze pieniadze bo sa ulokowane w banku i z tego co pracowanica banku mowi ze wystarczy spelnic warunki czyli ukonczyc etapIV i pieniadze tego samego dnia beda przelane na konto dewelopera i uwazam ze do tego niewiele mu brakuje a resztę etapów powinien szybko ukonczyc no ale....trzeba tylko chciec i pogonic ze wszystkim. Mysle ze sporo osob nie podpisze aktow więc dalej nic z tego ...
AGULLA
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 58
Na forum od: 20 wrz 2017, 10:11

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Joannajoanna » 15 gru 2018, 14:50

Ja nie wiem co ma piernik do wiatraka, no bo co z tego że zmienimy termin oddania kluczy jak harmonogram prac buwlanych pozostaje bez zmian? Przecież pieniadze i tak będę wypłacane po skończonym etapie to po jakiego grzyba te aneksy?
Ja bym chciała zobaczyć papiery, że jeżeli tylko podpisze aneks to deweloper faktycznie ruszy z kopyta z budową i że instytucja finansowa wypłaci mu pieniądze, na gębę nic nie będę podpisywać. Nie róbmy sobie jaj, to nie jest 10 zł tylko inwestycja w której większość ludzi ulokowało pieniądze z kredytu, który trzeba trzeba spalacic.
Joannajoanna
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 14 paź 2017, 17:28

Re: [ul. Załęska] Osiedle Korona

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Emilka » 17 gru 2018, 15:25

Ktoś odebrał mieszkanie?
Emilka
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 68
Na forum od: 10 sie 2017, 21:42

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bocian2000, pisul i 31 gości