[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: dominik94m » 12 mar 2018, 10:24

Ciężko na tym etapie otrzymać taka informacje. Czynsz zależy od ilości osób mieszkającym w mieszkaniu, od zużycia wody, ogrzewania itd. Druga sprawa, mogą ci wyliczyć w pierwszym roku czynsz np. 350 zł ale po roku czy dwóch podniosą bo będziesz miał wysokie zużycie wody czy ogrzewania. Zależy jakim mieszkanie się interesujesz ale musisz liczyć, że przy mieszkaniu w dwie osoby na 55-60m2 zaplacisz około 350zł


Dziękuje za odpowiedź.
Rozumiem ze czynsz będzie zależny od zużycia mediów. Jestem zainteresowany zakupem mieszkania 77m^2, bedzię w nim mieszało 4 osoby. Zainteresowany byłem widełkami czynszowymi. Wiem, że czynsze z reguły we wspólnotach mieszkaniowych są wyższe, dodatkowo tutaj w porównaniu z większością budynków tej spóldzielni będzie ogrzewanie z MPEC'u.


Mam jeszcze pytanie odnośnie formy właśności mieszkania. Z reguły jest to tak, że jeśli mieszkanie jest od spóldzielni to jest to "spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu", tylko z tą różnicą, że niekiedy jest zalożona księga wieczysta a niekiedy nie. Jak jest w tej spółdzielni ?

Z góry dziekuje za odpowiedz
dominik94m
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Na forum od: 07 mar 2018, 11:19

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: sunrise » 12 mar 2018, 13:22

swiety pisze:
Jakie problemy? Sprzedaż mieszkań już ruszyła : http://www.projektant.rzeszow.pl/index. ... &id=2#zadh

Ruszyła możliwość rezerwacji ale mieszkań jeszcze nie sprzedają tzn. nie wysyłają tych pism żeby wpłacać 30% zaliczki.

Podano mi wersję że budowa rusza w czerwcu tego roku. Ale widzę że nie jest to wiążący termin.

Co do garaży to na mapce widać że nie ma ich w blokach nr 40 i 41.
Nie wiadomo też czy w innych budynkach garaże będą własnościowe czy tylko wynajmowane.

Martwi mnie opłata za przyłącz do sieci MPEC. Na forum ktoś pisał że sąsiedni deweloper ma 7 tyś :shock: Mam nadzieję że kwota będzie znacznie niższa.
sunrise
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 09 sty 2018, 12:16

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pma » 14 mar 2018, 22:50

sunrise pisze: Na forum ktoś pisał że sąsiedni deweloper ma 7 tyś :shock:

Ja słyszałem, że jednak jest niższa i zamyka się w kwocie ok 1000zł.
pma
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 60
Na forum od: 09 paź 2017, 18:23

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ERz » 16 mar 2018, 15:15

Odnosząc się do inwestycji H- również dzwoniłam do Spółdzielni i powiedziano mi, iż budowa tych bloków rozpocznie się w połowie roku.
Natomiast pisma wysyłane będą wcześniej tzn kwiecień/maj.
Jeśli chodzi o opłaty przyłączeniowe to tym razem powinny one kształtować się na wysokości około 1 tys zł ( nie ma już opłat za zagospodarowanie).
ERz
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 53
Na forum od: 16 mar 2018, 15:08

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ERz » 16 mar 2018, 15:31

A jeśli chodzi o wpłatę 30 % wkładu to jak to wygląda - Spółdzielnia może jej wymagać jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek robót budowlanych ?
4 lata temu kupowaliśmy mieszkanie od SM Projektant i wtedy kwotę tą wpłacaliśmy już gdy "widać było cokolwiek", tyle że wtedy złapaliśmy ostatnie z 3 wolnych mieszkań.
ERz
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 53
Na forum od: 16 mar 2018, 15:08

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 17 mar 2018, 22:00

dominik94m pisze:Zacznę od terminu realizacji inwestycji. W spółdzielni powiedziano mi, że budowa rozpocznie się na przełomie kwietnia/maja, natomiast dzwoniąc powiedziano mi że początek budowy lipiec/sierpień.


Dla części bloków - o ile pamiętam, o numerach od 42 do 45 - określono czas realizacji na 24 miesiące, natomiast dla bloków o numerach od 37 do 41 jest to 35 miesięcy. Z informacji pozyskanych w spółdzielni wynika to z tego, iż teren idzie tam mocno pod górkę i budowa tych bloków może być bardziej skomplikowana. Aczkolwiek powiedziano mi także, że ten okres może być krótszy (zapewne spółdzielnia się zabezpiecza dłuższym terminem).

pma pisze:
sunrise pisze: Na forum ktoś pisał że sąsiedni deweloper ma 7 tyś :shock:

Ja słyszałem, że jednak jest niższa i zamyka się w kwocie ok 1000zł.


1000 zł to kwota, która padała kilkukrotnie w tym wątku, ale ona dotyczyła przyłącza energetycznego i gazowego. W tym przypadku z tej opłaty zostaje jedynie część energetyczna, więc na pewno będzie to inna kwota. Pytanie, jaka? Końcem lutego w spółdzielni nie potrafili odpowiedzieć, może końcem marca będzie coś wiadome, aczkolwiek wolałbym zabezpieczyć w głowie wyższą kwotę i się miło zaskoczyć, niż nieprzyjemnie rozczarować.

Co do z powyższego postu: Z tego co mi wiadomo, procedura jest następująca: złożenie wniosku o przydział mieszkania ---> papiery ze spółdzielni ---> wpłata 30% kwoty (w całości lub część swoja z promesą bankową) ---> podpisanie umowy ze spółdzielnią ---> płacenie pozostałych transz / uruchomienie kredytu hipotecznego.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: dominik94m » 22 mar 2018, 22:15

Ktoś się orientuje dlaczego na stronie SM Projektant znikły "zaliczka na wkład budowy"? Czy możliwe ze pojawią się nowe ceny ?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
dominik94m
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Na forum od: 07 mar 2018, 11:19

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 22 mar 2018, 22:19

Dzisiaj dzwoniłem, to pani ze SM oznajmiła, że coś tam się pokrzaczyło ich informatykowi w ramach "prac konserwacyjnych". A czy naprawa tychże krzaków przyniesie coś "nowego" - pożijem, uwidiom.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: PawełzRzeszowa » 23 mar 2018, 16:11

Zdjęcia z budowy nowych bloków PROJEKTANT
Załączniki
IMG_20180323_141356819.jpg
IMG_20180323_141356819.jpg (474.31 KiB) Przeglądany 5248 razy
PawełzRzeszowa
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 71
Na forum od: 21 paź 2017, 23:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: keram » 23 mar 2018, 17:14

Czy ktoś korzystał z możliwości wcześniejszego odbioru mieszkania - D11, bloki: 11,12,13,14 - lub kontaktował się w tej sprawie i może podzielić się informacjami?
keram
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 16 cze 2016, 13:06

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 21 gości