[ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Koscik » 21 lut 2018, 21:18

Dzajko:
Na opłatę za garaż składa się sprzątanie, energia elektryczna, konserwacja hali, konserwacja bramy a także usługa zarządzania halą

Mariusz091:
Też chciałbym wiedzieć. Założę się, że to jacyś wykonawcy - to właśnie tego typu "poczucie humoru". Podobne pojawiały się już zaraz po oddaniu mieszkań

Czy ktoś wie coś na temat tego wiszącego kabla, o którego pytano niedawno?
Koscik
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 40
Na forum od: 19 sty 2017, 22:13

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: TomekRzeszow » 22 lut 2018, 10:23

Tak z ciekawości napiszcie od kiedy nam liczą czynsz i opłate stałą za ciepło? Jak to wygląda u Was w GJ? w stosunku do mieszkania? Ja nie miałem jeszcze kiedy odebrać a jestem ciekawy.
TomekRzeszow
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 04 lip 2017, 17:52

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ksilver » 22 lut 2018, 11:15

TomekRzeszow pisze:Tak z ciekawości napiszcie od kiedy nam liczą czynsz i opłate stałą za ciepło? Jak to wygląda u Was w GJ? w stosunku do mieszkania? Ja nie miałem jeszcze kiedy odebrać a jestem ciekawy.


Czynsz Tomasz liczą nam od 1 lutego, sam jestem ciekawy jak zostanie naliczony i jaka będzie wartość. FV wystawiona przez Adme tyczyła się od odbioru kluczy(w zależności jak ktoś odebrał) do końca grudnia, w tym ciepło, winda, ścieki, oświetlenie klatki. Jak już wiesz u mnie wysoko :P :mrgreen: 614zł za ogrzewanie/ciepła woda w kranie +40zł z groszami reszta. Kolejna FV od Admy i ostatnia za styczeń przed nami, a później nasz zarządca będzie nam wystawiał. :mrgreen:
Awatar użytkownika
ksilver
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 53
Na forum od: 25 kwie 2017, 12:26

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: TomekRzeszow » 22 lut 2018, 12:32

No u Ciebie nie z Twojej winy, awaria delikatna, ale najważniejsze, że zlokalizowane. Właśnie jestem ciekaw czy spisali ciepłomierz pod koniec grudnia? Czy spisali już teraz wartość przed wystawieniem FV, ale to będzie widać po wartości GJ, może dzisiaj odbiorę fakturkę i będzie jasne.
TomekRzeszow
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 04 lip 2017, 17:52

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Koscik » 22 lut 2018, 13:57

Spisywane były wartości w GJ na koniec grudnia i na koniec stycznia. U mnie też wyszło sporo do zapłacenia, no ale w końcu jest zima :)
Koscik
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 40
Na forum od: 19 sty 2017, 22:13

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: INKA88 » 22 lut 2018, 14:23

ksilver pisze:
Czynsz Tomasz liczą nam od 1 lutego, sam jestem ciekawy jak zostanie naliczony i jaka będzie wartość. FV wystawiona przez Adme tyczyła się od odbioru kluczy(w zależności jak ktoś odebrał) do końca grudnia, w tym ciepło, winda, ścieki, oświetlenie klatki. Jak już wiesz u mnie wysoko :P :mrgreen: 614zł za ogrzewanie/ciepła woda w kranie +40zł z groszami reszta. Kolejna FV od Admy i ostatnia za styczeń przed nami, a później nasz zarządca będzie nam wystawiał. :mrgreen:

Za jaki metraż jeśli mogę zapytać?
INKA88
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 23 paź 2017, 17:14

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: INKA88 » 22 lut 2018, 14:51

Koscik pisze:Spisywane były wartości w GJ na koniec grudnia i na koniec stycznia. U mnie też wyszło sporo do zapłacenia, no ale w końcu jest zima :)


Pierwsza zima podobno najgorsza :) ;) bądźmy dobrej myśli :D
INKA88
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 23 paź 2017, 17:14

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: TomekRzeszow » 22 lut 2018, 15:34

Zimy to prawie nie było ;) ale podobno przed nami niestety ;)
TomekRzeszow
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 04 lip 2017, 17:52

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: dzajko » 22 lut 2018, 22:30

pepino pisze:przyłączam się do głosów o spokojne podejście do tematu wspólnoty, na spotkaniu byłem i nie zabierałem głosu, gdyż nie widziałem takiej potrzeby.
zdecydowaliśmy o rzeczach zupełnie podstawowych związanych ze wspólnotą i dla mnie oczywistych. Tematy indywidualne związane ze stanem i odbiorem mieszkań każdy powinien sam wyjaśniać z developerem.

co do indywidualnego forum zdecydowanie jestem na tak - koniecznie z weryfikacją użytkowników np. jedno konto na jedno mieszkanie. można rozważyć czy nie dopuścić do takiego forum zarządcy by publikował info np. o kosztach, rozliczeniach.

Temat jaki faktycznie aktualnie pozostaje do dopilnowania to zdefiniowanie zakresu prac, jaki winna jeszcze zrobić ADMA oraz dopytanie zarządcy o formę w jakiej odbierał w zarząd budynek 1 lutego - jakiś protokół czy coś podobnego. obiecuję wykonać telefon do zarządcy w tym temacie i podzielę się info.

co do dyskusji o czynszu, to powiem tak, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma... na zdjęcie składniki czynszu z SM Projektant obowiązujące w 2017 roku, dla bloku który ma ok 5 lat (w tym czasie czynsz wzrósł o kilkanaście złotych).
Fundusz remontowy od oddania bloku 0,5pln; eksploatacja podstawowa 1,32pln - od marca 2017

dajmy sobie czas do większych ocen jak zobaczymy kilka rachunków i rozliczeń, wszyscy nabędą prawo głosu i spokojnie np. w czerwcu zdecydujemy o tym co faktycznie mamy i czy jest ok czy zmieniamy.


Wszystko pięknie, jednak da się taniej zarządzać nieruchomością,
Dotychczas mieszkałem na Broniewskiego, budynek z 1978 roku zarządzany przez MZBM i proszę - koszt zarządu 1,20zł/ m2.
Obrazek

Z tego co słyszałem u nas ma być 2,08. Różnica spora, dlatego trzeba porównać zakres obowiązków.
dzajko
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 22 cze 2016, 18:18

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pepino » 23 lut 2018, 8:52

dzajko pisze:
pepino pisze:przyłączam się do głosów o spokojne podejście do tematu wspólnoty, na spotkaniu byłem i nie zabierałem głosu, gdyż nie widziałem takiej potrzeby.
zdecydowaliśmy o rzeczach zupełnie podstawowych związanych ze wspólnotą i dla mnie oczywistych. Tematy indywidualne związane ze stanem i odbiorem mieszkań każdy powinien sam wyjaśniać z developerem.

co do indywidualnego forum zdecydowanie jestem na tak - koniecznie z weryfikacją użytkowników np. jedno konto na jedno mieszkanie. można rozważyć czy nie dopuścić do takiego forum zarządcy by publikował info np. o kosztach, rozliczeniach.

Temat jaki faktycznie aktualnie pozostaje do dopilnowania to zdefiniowanie zakresu prac, jaki winna jeszcze zrobić ADMA oraz dopytanie zarządcy o formę w jakiej odbierał w zarząd budynek 1 lutego - jakiś protokół czy coś podobnego. obiecuję wykonać telefon do zarządcy w tym temacie i podzielę się info.

co do dyskusji o czynszu, to powiem tak, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma... na zdjęcie składniki czynszu z SM Projektant obowiązujące w 2017 roku, dla bloku który ma ok 5 lat (w tym czasie czynsz wzrósł o kilkanaście złotych).
Fundusz remontowy od oddania bloku 0,5pln; eksploatacja podstawowa 1,32pln - od marca 2017

dajmy sobie czas do większych ocen jak zobaczymy kilka rachunków i rozliczeń, wszyscy nabędą prawo głosu i spokojnie np. w czerwcu zdecydujemy o tym co faktycznie mamy i czy jest ok czy zmieniamy.


Wszystko pięknie, jednak da się taniej zarządzać nieruchomością,
Dotychczas mieszkałem na Broniewskiego, budynek z 1978 roku zarządzany przez MZBM i proszę - koszt zarządu 1,20zł/ m2.
Obrazek

Z tego co słyszałem u nas ma być 2,08. Różnica spora, dlatego trzeba porównać zakres obowiązków.


dzięki za alternatywę w sprawie czynszu:) im więcej będziemy znać opcji kosztów zarządu tym łatwiej będzie rozmawiać z Gardą.

co do ceny za miejsca postojowe, to ile miejsc jest wykupionych? Zakładam, że ma to duży wpływ na cenę jednostkową utrzymania.

Rozmawiałem z Panem Karolem z Gardy: nie był robiony żaden protokół zdawczo-odbiorczy pomiędzy ADMĄ a GARDĄ w momencie przejęcia nieruchomości pod zarząd. Zapewnienie ze strony Zarządcy jest takie, że w II połowie marca taki protokół zostanie sporządzony. Co więcej Zarządca twierdzi, że nie jest to problem, ponieważ budynek jest na gwarancji.
Mam pewne wątpliwości jednak konsekwentnie spokojnie poczekam, jeżeli czas pozwoli to z chęcią wezmę udział w takim odbiorze. Kto dołączy? może wśród sąsiadów jest budowlaniec?
pepino
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 38
Na forum od: 23 maja 2016, 20:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości