[ul.Podwisłocze] Capital Towers 85m (CT MGroup Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanKowalski » 21 sty 2018, 21:31

Witam,

Link do "Poradnik dla Konsumentów zainteresowanych zawarciem umowy developerskiej" https://uokik.gov.pl/download.php?plik=14602

Trochę się nudny dokument ale wiele rzeczy może być przydatnych.
JanKowalski
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 28 gru 2017, 12:09

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 21 sty 2018, 21:49

Jan pytanie dlaczego prowadzisz kampanię negatywną dla tej inwestycji? Z 10 post o tym samym!

Konkurencja?

Swego czasu konkurencja :D nie mogła przejść do porządku nad tym że Nasz Gaj zapowiedział 6 bloków. Też czym ktoś miał mniej postów tym większe głupoty pisał i starał się zniechęcić ludzi do dewelopera do inwestycji... I podobnie podważano że cokolwiek powstanie że ryzyko. A dziś 6 bloków stoi, drzewa posadzone i ludzie mieszkają. Usunąłem 4 hejterskie posty i widzę że dalej pisze pan bzdury. Jeśli obawia się pan kupić mieszkanie proszę poczekać do etapu wykańczania elewacji czy siania trawy i wtedy kupić a nie podawać linki oczerniające, nie związane z inwestycją czy wrzucać poradniki dla konsumentów które ni jak mają się do tematu.

Konkurencja raczej powinna rywalizować ze sobą niższą ceną za m2 niż takimi wrzutkami i nieczystymi zagraniami.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanKowalski » 21 sty 2018, 22:46

pisul pisze:Jan pytanie dlaczego prowadzisz kampanię negatywną dla tej inwestycji? Z 10 post o tym samym!

Konkurencja?

Swego czasu konkurencja :D nie mogła przejść do porządku nad tym że Nasz Gaj zapowiedział 6 bloków. Też czym ktoś miał mniej postów tym większe głupoty pisał i starał się zniechęcić ludzi do dewelopera do inwestycji... I podobnie podważano że cokolwiek powstanie że ryzyko. A dziś 6 bloków stoi, drzewa posadzone i ludzie mieszkają. Usunąłem 4 hejterskie posty i widzę że dalej pisze pan bzdury. Jeśli obawia się pan kupić mieszkanie proszę poczekać do etapu wykańczania elewacji czy siania trawy i wtedy kupić a nie podawać linki oczerniające, nie związane z inwestycją czy wrzucać poradniki dla konsumentów które ni jak mają się do tematu.

Konkurencja raczej powinna rywalizować ze sobą niższą ceną za m2 niż takimi wrzutkami i nieczystymi zagraniami.


Nie jestem konkurencją i nie prowadzę żadnej "negatywnej kampanii". Jeśli coś piszę niezgodnego z prawdą proszę o informację.

Co do Pana zarzutów: Prawo jasno mówi, że przed uruchomieniem sprzedaży Developer powinien przygotować Prospekt, aby kupujący mogli zaznajomić się z ofertą i podjąć decyzje czy są zainteresowani. Jak Pan wie, my już wpłaciliśmy zaliczki.

Na pewno Pan zauważył, iż 90% postów dotyczy zapytań o rzeczy, które z mocy prawa są ujęte w Prospekcie? Pojawi się prospekt a znikną pytania na wiele wątpliwości.

Podsumowując: Uważam, że, moje posty są zasadne i bardzo rozważne.

Ps. Nie interesują mnie inne projekty typu "Nasz Gaj" i nie będę się do nich odnosił. Mam zamiar mieszkać w CT, a ponieważ (z racji zawodu) jestem dość biegły w tym obszarze nie widzę problemu w dzieleniu się moimi spostrzeżeniami. Od tego jest przecież nasze forum. Kończąc, proszę nie zakasowywać Naszych postów chyba że mijają się z prawdą.
JanKowalski
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 28 gru 2017, 12:09

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: rafik » 22 sty 2018, 0:26

pisul pisze:Jan pytanie dlaczego prowadzisz kampanię negatywną dla tej inwestycji? Z 10 post o tym samym!

Konkurencja?

Swego czasu konkurencja :D nie mogła przejść do porządku nad tym że Nasz Gaj zapowiedział 6 bloków. Też czym ktoś miał mniej postów tym większe głupoty pisał i starał się zniechęcić ludzi do dewelopera do inwestycji... I podobnie podważano że cokolwiek powstanie że ryzyko. A dziś 6 bloków stoi, drzewa posadzone i ludzie mieszkają. Usunąłem 4 hejterskie posty i widzę że dalej pisze pan bzdury. Jeśli obawia się pan kupić mieszkanie proszę poczekać do etapu wykańczania elewacji czy siania trawy i wtedy kupić a nie podawać linki oczerniające, nie związane z inwestycją czy wrzucać poradniki dla konsumentów które ni jak mają się do tematu.

Konkurencja raczej powinna rywalizować ze sobą niższą ceną za m2 niż takimi wrzutkami i nieczystymi zagraniami.

Hmm wywiązała się dyskusja,wobec inwestycji jest kilka znaków zapytania więc nie widzę do tej pory żadnych postów oczerniających kogokolwiek ani tym bardziej nie są nimi linki do stron gov.pl :? Konkurencja,wszędzie konkurencja :lol:
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1062
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: GregInv » 22 sty 2018, 10:42

Co do tego, że ktoś jest z konkurencji to wszystkim zachwalającym tutaj postępy budów i umieszczającym stosowne zdjęcia można by zarzucić, że reklamują daną inwestycję. Bo niby po co ktoś miałby marnować swój czas jeżdżąc po budowach i wrzucając fotki? Aha, zapomniałem - pasjonaci...

Także więcej luzu 8-)
GregInv
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 184
Na forum od: 03 sty 2018, 15:22

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: n51 » 22 sty 2018, 11:49

Widzę, że nieprzychylne posty są kasowane jak zwykle. Jakby chciał ktoś informacje o dotychczasowych inwestycjach inwestora to zapraszam na priv ;)

A moderatorom radzę się zastanowić, ponieważ zaraz może powstać nowe forum, gdzie nie będą kasowane posty zawierajace krytykę. Zakup nieruchomości to nie jest zakup gazety w kiosku. Ludzie lokują nieraz wszystkie oszczędności i warto znać dewelopera. A moderacja kasuje każde negatywne zdanie z obawy przed konsekwencjami od strony deweloperów. Pomijając fakt, że podałem tylko linki do artykułów dotyczących inwestycji inwestora Capital Towers w Zakopanem..
n51
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 02 lut 2016, 17:45

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 22 sty 2018, 16:49

Forumowicz wymienił z imienia i nazwiska 3 prywatne osoby. I opisał ich firmy. Nie można ujawniać danych osobowym publicznie bez pozwolenia samych zainteresowanych i ich krytykować - koniec i kropka. Bo za to już jest paragraf. Nowi forumowicze zapominają że w internecie nie jest się anonimowym. Do kogo będziecie mieć pretensje gdy prawnicy poproszą administratora o numer IP komputera tego forumowicza? A były już takie przypadki.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanKowalski » 22 sty 2018, 22:01

n51 pisze:Na pytanie jednego z użytkowników o inne inwestycje inwestora Capital Towers, napisałem, że były problematyczne inwestycje między innymi w Zakopanem i podałem dwa linki do ogólnodostępnych artykułów:
http://24tp.pl/?mod=news&id=10654
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/9 ... ,id,t.html

Jeżeli tego typu post jest kasowany, to ja dziękuję :lol:


Ja z kolei poszedłem dalej Twoim tropem. :). Odwiedziłem KRS https://ems.ms.gov.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu?t:lb=t i sprawdziłem firmę Stara Polana sp. z.o. w upadłości likwidacyjnej o KRS 0000263832. Zadzwoniłem też do ludzi którzy tam wciąż mają apartamenty dla gości na wynajem (ofert w internecie jest wiele) aby się dowiedzieć jak się ta historia zakończyła.

Zmieniając wątek:
Właśnie przeczytałem bardzo ciekawy paragraf. Otóż, wniosek z niego jest taki że to bardzo dobrze gdy Developer zaciąga kredyt (!?)

..."Z punktu widzenia nabywcy informacja o zaciągnięciu przez dewelopera kredytu na budowę jest dobrym znakiem. Zanim bank udzieli deweloperowi kilkudziesięciu milionów kredytu zażąda od niego przedstawienia kosztorysu projektu, harmonogramu prac, biznesplanu, sprawdzi opłacalność inwestycji oraz zweryfikuje jego zobowiązania. Bank pełni też funkcję kontrolną poprzez nadzorowanie kolejnych etapów budowy i od wyniku kontroli uzależnia wypłatę transz kredytu..." Raczej nie myślałem o tym w taki sposób :)


http://dom.wm.pl/257978,Gdy-deweloper-z ... z54wVmcgdT
JanKowalski
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 28 gru 2017, 12:09

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Toya » 23 sty 2018, 6:45

To oczywiste, że korzystne dla nabywców mieszkań jest zweryfikowanie dewelopera przez bank. Tylko powstaje pytanie: Jaki bank podejmie się kredytowania firmy z taką historią, która na dodatek wprowadza inwestora z Ukrainy? No chyba, że finansowanie będzie pochodzić z UA, bo z polskich banków szczerze wątpię. Pewną ochronę dają też rachunki powiernicze. Tam też wypłata środków Inwestorowi następuje po zweryfikowaniu przez bank etapów budowy. Ale czy przy tej inwestycji będą prowadzone? Do tej pory brak informacji. Jak wszystko zresztą w tej inwestycji jest owiane tajemnicą :(
Toya
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 267
Na forum od: 07 maja 2017, 4:54

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (MM Capital)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: hoophoop18 » 23 sty 2018, 15:23

Dziś palowanica stoi i nie pracuje a w miejscu palowania kopie koparka.
hoophoop18
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 115
Na forum od: 22 mar 2017, 22:53

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości