[ul. Graniczna] Nova Graniczna (Developres)

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Graniczna] Nova Graniczna (Developres)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: littlemonster00 » 13 mar 2019, 9:23

Słaba ta kolorystyka, jeszcze te drewniane (?) okna, które już w ogóle nie pasują do reszty
littlemonster00
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 368
Na forum od: 31 gru 2017, 16:49

Re: [ul. Graniczna] Nova Graniczna (Developres)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: OloB » 15 mar 2019, 13:42

Ciekawe wizualizacje - zieleń (oczywiście bujna niczym puszcza) tam widoczna znajduje się na sąsiadujących działkach, zaś działka przy bloku jest zajęta awangardowo dizajnerskim parkingiem :D
Ale żeby nie było narzekania, wciśnięto mikro plac zabaw, otoczony wspomnianym parkingiem i drogami dojazdowymi.
Aplauz, nagrody i kwiaty proszę wysyłać bezpośrednio na biuro dewelopera :lol:
OloB
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 344
Na forum od: 01 wrz 2015, 11:12

Re: [ul. Graniczna] Nova Graniczna (Developres)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ole » 18 mar 2019, 10:04

Nie wiem czy barwy Ukrainy to dobry pomysł na kolorystykę budynku mieszkaniowego. Narzuca mi się od razu nazwa osiedla.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Graniczna] Nova Graniczna (Developres)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ETernit » 18 mar 2019, 15:17

OloB pisze:...zaś działka przy bloku jest zajęta awangardowo dizajnerskim parkingiem :D...


To jest parking na ich terenie. Wnioskuje po rzutach osiedla.
ETernit
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 329
Na forum od: 15 paź 2015, 18:53

Re: [ul. Graniczna] Nova Graniczna (Developres)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Doniek » 19 mar 2019, 7:49

Ole pisze:Nie wiem czy barwy Ukrainy to dobry pomysł na kolorystykę budynku mieszkaniowego. Narzuca mi się od razu nazwa osiedla.

To samo pomyślałem, ale wolałem powstrzymać się od głosu ;)
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul. Graniczna] Nova Graniczna (Developres)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bogdanoo » 19 mar 2019, 14:35

Miałem wrzucać w innym wątku, ale doszedłem do wniosku, że tutaj odniesie lepszy rezultat.

Podczas gdy u nas planowane są bloki rodem Nowego Miasta i wielkich blokowisk z wielkiej płyty (przypomnę mamy 2019 rok), na zachodzie modernizuje się takie bloki by dodać nowoczesności. Poniżej efekty:
http://www.bryla.pl/bryla/7,85298,24560 ... deaux.html
Do bloku dobudowano tarasy ze specjalnych, prefabrykowanych modułów. Każdy mieszkaniec może wyjść na swój taras przez salon. Dobudowane tarasy stworzyły nową, szklaną fasadę. Dzięki wykorzystaniu prefabrykatów, prace w zależności od bloku, trwały od 12 do 16 dni.Gotowe elementy były montowane jeden na drugim, a mieszkańcy na czas prac nie musieli opuszczać swoich domów. Jednak na tym prace się nie skończyły. Wymieniono instalację elektryczną, okna zamieniono na większe, zamontowano nowe windy i pomalowano elewacje na biało.
Co ważne, większa przestrzeń nie wiąże się z większymi opłatami. Po zakończeniu prac czynsze nie wzrosły. Bez wątpienia francuscy architekci znaleźli sposób na poprawę jakości życia mieszkańców bloków. Zyskała również okolica - wielkie betonowe molochy już nie straszą. Czy ta przebudowa ma szansę zdobyć nagrodę im. Miesa van der Rohe 2019? O tym dowiemy się już w maju.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

No, a u nas buduje się już nowe blokowiska, w dodatku w barwy sąsiada zza miedzy.
:lol:
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: [ul. Graniczna] Nova Graniczna (Developres)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: OloB » 22 mar 2019, 10:39

Ale w budując w ten tradycyjny sposób stwarzamy sobie niezliczone możliwości przyszłych modernizacji i udoskonaleń :idea:
Jest to gigantyczny potencjał dla wielu nagród im. Miesa van der Rohe :!: Ciekawe co wówczas będą mówili obecni malkontenci? 8-)
OloB
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 344
Na forum od: 01 wrz 2015, 11:12

Re: [ul. Graniczna] Nova Graniczna (Developres)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 03 maja 2019, 20:11

Dobry wynik mają. Forumowiczowi wróże zapowiadali kryzys i spowolnienia w rzeszowskiej budowlance a tu jak na złość.
Dane z 30 kwietnia czyli z przed 3 dni:


Ponad połowę z 370 zaplanowanych mieszkań zarezerwowali już klienci na terenie kompleksu Nova Graniczna. Powstaną tu trzy budynki mieszkalne wysokie na 14 pięter – mówi Bogusław Sobczyk, dyrektor marketingu w firmie DevelopRes ...




źródło: https://nowiny24.pl/mieszkania-na-drabi ... 9-14091479
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Graniczna] Nova Graniczna (Developres)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: OloB » 07 maja 2019, 9:08

Czy istnieją jakiekolwiek dane o rodzaju klientów kupujących mieszkania w Rzeszowie? Jaki udział w zakupie nowych mieszkań to zakup na użytek własny, a jaki to zakup o charakterze czysto inwestycyjnym? Jaki udział stanowią mieszkańcy Rzeszowa a jaki mieszkańcy spoza miasta lub kraju (np. z Ukrainy)?
Aktualnie mamy solidny wzrost gospodarczy i widoczny nadmiar gotówki, oraz b.niskie stopy procentowe. Jak zachowa się rynek, gdy nastąpi spowolnienie, lub inny rodzaj inwestycji stanie się bardziej atrakcyjny? Czy mamy już bańkę spekulacyjną, czy jeszcze nie?

Może warto podyskutować na ten temat? :idea:
OloB
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 344
Na forum od: 01 wrz 2015, 11:12

Re: [ul. Graniczna] Nova Graniczna (Developres)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bystry » 07 maja 2019, 11:27

Nie wydaje mi się, żeby Rzeszowski rynek nieruchomości dotknął krach, przynajmniej nie zaszybko. Po pierwsze Polscy emigranci, którzy pracują za granicą i inwestują w Posce napędzają ten rynek. Po drugie częściowo ukraincy, którzy uciekają z kapitałem ze swojego kraju. Po trzecie inwestorzy, którzy chcą zarabiać na wynajmnie mieszkań studentom, po czwarte mieszkańcy, którzy kupują na własność. Ktoś tu wrzucał statystyki GUS-u ostatnio w jakimś temacie, wyraźnie widać, że w województwie podkarpakcim tylko w Rzeszowie rośnie liczba mieszkańców. Mam wielu znajomych z małych miasteczek, z różnych części podkarpacia i jeszcze od żadnego nie usłyszałem, że wraca do siebie, każdy chce w Rzeszowie zostać po ukończeniu studiów. Czy się to komuś podoba czy nie Rzeszów jest najabardziej atrakcyjną lokalizacją na podkarpaciu, nawe przebija Lublin, mam znajomych, którzy strasznie na Lublin narzekają i wybrali Rzeszów. Dzięki temu, że Rzeszów jest tak popoularny ceny mogą jeszcze trochę urosnąć, przynajmniej mnie to nie zdziwi jeśli tak się stanie ;)
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 913
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 38 gości