[ul. Podwisłocze] Wieżowiec obok SP 23

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Inwestycje mieszkaniowe które na pewno bądź prawdopodobnie nigdy nie doczekają się realizacji

Re: [ul. Podwisłocze] Wieżowiec obok SP 23

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 05 paź 2018, 14:52

Dziś w GW Rzeszów podoba mi się jak ratusz walczy o rozwój miasta i pośredni z głupotą protestujących:


Mieszkańcy bloku przy ul.Podwisłocze 8A protestują ... Gdy kilkanaście lat temu budowano ich blok, tak samo protestowali mieszkańcy pobliskich bloków ...



... Dlaczego miasto w ogóle wydało taką decyzję o warunkach zabudowy? - A gdzie będzie lepsze miejsce dla 10 piętrowego bloku , jak nie wśród innych 10 - piętrowców? - odpowiada Maciej Chłodnicki
(rzecznik prezydenta Rzeszowa)


... Inwestor otrzymał decyzję o warunkach zabudowy dla tego terenu, podpisaną przez prezydenta Ferenca ...



padają też słowa o których wcześniej mówiłem odnośnie wielkiej płyty!:


... Bloki, budowane w latach 70. mają już pierwsze pęknięcia. Pęka też młodszy o 20 lat przy ul. Podwisłocze 8B ...



Tak jak pisałem wcześniej powinno się dogęścić zabudowę bo niedługo trzeba będzie wyburzać stare bloki które są niebezpieczne.


źródło cytatów:
http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... stuja.html
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Podwisłocze] Wieżowiec obok SP 23

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Martinn » 07 paź 2018, 10:10

Czy coś się w ostatnim czasie wydarzyło, że został poruszony temat wyburzania bloków z wielkiej płyty? Na około miesiąc wypadłem z obiegu i nie orientuję się czy coś się stało (jakaś szkoda budowlana) na Nowym Mieście czy to tylko dywagacje o przyszłości? Chodzi mi głównie @Pisul o Twój powyższy wpis "bo niedługo trzeba będzie wyburzać stare bloki które są niebezpieczne." :)
www.NieruchomosciWRzeszowie.pl - Prowadzę portal o rzeszowskich inwestycjach!
Awatar użytkownika
Martinn
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 10 mar 2018, 16:12
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Podwisłocze] Wieżowiec obok SP 23

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 07 paź 2018, 13:00

^^ Bzdura - nikt nic nie będzie wyburzał. Te bloki jeszcze przeżyją nas i nasze dzieci. A to, że ludzie protestują nie ma się co dziwić. Gdybyśmy żyli w cywilizowanym mieście z planami zagospodarowania i każdy wiedziałby co i gdzie może powstać nie byłoby takich "niespodzianek" i protestów.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Podwisłocze] Wieżowiec obok SP 23

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: PzD91 » 07 paź 2018, 18:57

Sprzedaż spada to deweloperzy grillują temat wyburzania wielkiej płyty :D Spokojnie, te bloki postoją jeszcze dobre 50 lat, choć trochę liftingu by im się przydały ;)
Ostatnio zmieniony 08 paź 2018, 8:13 przez PzD91, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Podwisłocze] Wieżowiec obok SP 23

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Martinn » 07 paź 2018, 22:03

Kilka miesięcy temu zagłębiałem się w temat wielkiej płyty, pisałem nawet wpis o tym u siebie na blogu.

Miałem okazję rozmawiać z inspektorem budowlanym, który podczas budowania osiedla pełnił rolę kierownika budowy na niektórych z nich. Z tego co mówił to temat renowacji/przedłużania żywotności jest poruszany na branżowych konferencjach. W końcu jest o czym rozmawiać bo sprawa tyczy się tysięcy mieszkań w kraju...

Swoją drogą przy obecnych trendach budowlanych to zamiast tych dwudziestu kilku bloków deweloperzy upchaliby conajmniej 3x tyle :D
www.NieruchomosciWRzeszowie.pl - Prowadzę portal o rzeszowskich inwestycjach!
Awatar użytkownika
Martinn
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 10 mar 2018, 16:12
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Podwisłocze] Wieżowiec obok SP 23

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Doniek » 08 paź 2018, 7:22

Deweloperzy to by sprzedali pewnie własna matkę. Wciskają kity ludziom, a ci kupują bliżej centrum co popadnie. Sami zaś ładnych parę km od Rzeszowa relaksują się w swoich domkach z dala od sąsiadów, zgiełku i korków :lol:
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul. Podwisłocze] Wieżowiec obok SP 23

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Martinn » 08 paź 2018, 15:42

@Doniek

Akurat to jest indywidualna kwestia - jedni lubią relaks na obrzeżach a drudzy miejski i huczny styl życia w centrum - a, że wciskają bloki w centrum to dobrze bo zainteresowani zakupem takich mieszkań będą mieć co raz większy problem. Ja tam jestem za tym, żeby wysoką zabudowę stawiać w centrum a obrzeża pozostawić na niską zabudowę...
www.NieruchomosciWRzeszowie.pl - Prowadzę portal o rzeszowskich inwestycjach!
Awatar użytkownika
Martinn
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 10 mar 2018, 16:12
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Podwisłocze] Wieżowiec obok SP 23

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Matius » 09 paź 2018, 11:29

Sam mieszkam na Podwisłoczu i te wszędobylskie protesty już po prostu mnie wkur**..ają... Po prostu niektórzy mają mentalność aby nic nie budować, nic nie zmieniać... A tereny przy Powstańców Warszawy aż się proszą o całkowitą rewitalizację. Marzę o tym od wielu lat aby te klocki Sziku i ten budynek w którym jest Baryłka itd. zostały wyburzone, teren oczyszczony i aby tam powstało wreszcie coś na miarę XXI wieku, na miarę miasta europejskiego... Bo jak na razie to tamten teren wygląda jak slumsy i meliniarnia praktycznie w centrum miasta... Tam pasuje wybudować właśnie najlepiej jakiś biurowiec lub blok mieszkalny. Tak jak Pisul napisał, w tym mieście już chyba w każdej dzielnicy jak ktoś chciał i chce coś budować to były i są nadal protesty...
Matius
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 142
Na forum od: 15 lip 2014, 17:48

Re: [ul. Podwisłocze] Wieżowiec obok SP 23

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: yogi123 » 10 paź 2018, 10:33

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... zowca.html
Prezydent T. Ferenc obiecuje: nie będzie 125-metrowego wieżowca i 11-piętrowego bloku przy ul. Podwisłocze

Prezydent Tadeusz Ferenc na spotkaniu zapewnił mieszkańców os. Nowe Miasto, że nie dojdzie do budowy 125-metrowego wieżowca przy ul. Podwisłocze oraz 42-metrowego bloku w głębi osiedla. Głos zabrał także radny PiS Marcin Fijołek, choć prezydent prosił o wypowiedzi tylko mieszkańców osiedla. Część zgromadzonych uznała wystąpienie radnego za agitację polityczną przed wyborami.potkanie z prezydentem było odpowiedzią na coraz częstsze protesty mieszkańców Nowego Miasta wobec planowanych tu inwestycji. Ludzie sprzeciwiają się m.in. budowie 125-metrowego wieżowca przy ul. Podwisłocze 30, w miejscu dawnego sklepu "Jedynka" oraz 42-metrowego bloku w centrum osiedla, w miejscu pawilonu handlowego tuż przy bloku przy ul. Podwisłocze 8A. W spotkaniu wziął udział także Andrzej Skotnicki, dyrektor Wydziału Architektury Urzędu Miasta. Tłumaczył zebranym, że do budowy tych dwóch inwestycji być może nigdy nie dojdzie. Na razie obie istnieją tylko na etapie decyzji o warunkach zabudowy.


Dlaczego tutaj Ferenc nie krzyczy, że dlaczego nie chcecie rozwoju miasta? Bo według niego lepiej to na zalesiu wybudować i tam będzie krzyczał. Tego mieszkaniowego syfu w tym mieście już nikt nie ogarnie.
yogi123
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 296
Na forum od: 06 sie 2016, 11:42

Re: [ul. Podwisłocze] Wieżowiec obok SP 23

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bogdanoo » 10 paź 2018, 10:47

i weź tu człowieku idź głosuj:
z jednej strony wszechobecny chaos deweloperski, a z drugiej strony wstrzymywanie inwestycji :( :?
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje niezrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość