TOP 10 - najwyższe budynki w Rzeszowie

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Informacje o planowanych inwestycjach mieszkaniowych.

Re: TOP 10 - najwyższe budynki w Rzeszowie

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 12 kwie 2019, 13:35

Znalazłem w internecie wysokość 2 najpopularniejszych rodzajów rusztowań elewacyjnych:

Obrazek

Licząc rusztowania i to ile wystają zbrojenia 18x2m=36m będzie wysoka wieżyczka

Obrazek
Obrazek

Na projekcie jest krzyż którego patrząc na wylaną wieże brak. Czyli krzyż będzie tylko wykonany w styropianie? Trochę dziwny projekt. Zawsze wieże czemuś służą przeważnie są to dzwonnice. A tu tyle wydano pieniędzy tyle betonu żeby zrobić krzyż w styropianie?
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8563
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: TOP 10 - najwyższe budynki w Rzeszowie

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Toya » 12 kwie 2019, 13:58

Dzięki Doniek za naprowadzenie. Teraz już kojarzę, to ten naprzeciwko Uniwersytetu.
Toya
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 269
Na forum od: 07 maja 2017, 4:54

Re: TOP 10 - najwyższe budynki w Rzeszowie

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Bartek.G » 12 kwie 2019, 20:21

Moim zdaniem na wieża lekko poprawiła wygląd tego budynku. Tak jak wcześniej oceniałem go na 0.5 na 10 pkt. to teraz już otrzymuje okrągły punkt (1 na 10) :D
Bartek.G
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 17 sty 2019, 23:17

Re: TOP 10 - najwyższe budynki w Rzeszowie

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartes_7 » 13 kwie 2019, 9:57

A ja mam pytanie. Co ten kościół robi w wątku TOP 10 - najwyższe budynki w RZeszowie?
bartes_7
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 188
Na forum od: 07 lut 2016, 16:45

Re: TOP 10 - najwyższe budynki w Rzeszowie

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Tomek1991 » 13 kwie 2019, 9:59

"kościół (...) w Rzeszowie"
W swoim pytaniu zawarłeś już odpowiedź ;)
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

Re: TOP 10 - najwyższe budynki w Rzeszowie

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 13 kwie 2019, 17:14

A kościół to nie budynek?
Może jeszcze nie najwyższy ale cały czas idzie w górę a już z daleka widać wieżę ;)



Obrazek


A z tej perspektywy wyższy nawet od mostu im.Mazowieckiego


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8563
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: TOP 10 - najwyższe budynki w Rzeszowie

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: icetruck » 13 kwie 2019, 20:08

bartes_7 pisze:A ja mam pytanie. Co ten kościół robi w wątku TOP 10 - najwyższe budynki w RZeszowie?


najwyraźniej po prostu żyjemy w mieście w którym dobudowa wieży do kościoła jest wielkim wydarzeniem, jeżeli nie ma budowy aquaparku, lodowiska i 100 innych obiecanych rzeczy, to fajnie że chociaż kościół i prywatna dzika deweloperka coś budują...
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 401
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: TOP 10 - najwyższe budynki w Rzeszowie

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartes_7 » 13 kwie 2019, 22:02

pisul pisze:A kościół to nie budynek?
Może jeszcze nie najwyższy ale cały czas idzie w górę a już z daleka widać wieżę ;)


Czy ta 40 metrowa wieża kościoła (naprawdę kiepskiego pod względem architektury) to jest coś co zasługuje na ten wątek? Może wstawmy wszystkie 36 metrowe bloki, których w Rzeszowie jest na pęczki. Według mnie w tym wątku powinny być budynki, które w minimalnym stopniu górują nad resztą. Czyli minimum okolice 50 metrów z wyjątkiem np biurowca "POLFY", który ma bodajże 45 metrów. Jeśli chodzi o budowle sakralne i ich wysokość to jest w Rzeszowie kilka lepszych przykładów nadających się tutaj chociażby Katedra, Kościół Św. Józefa na Lubelskiej (wieża 50m) czy chociażby kościół na Słocinie.
bartes_7
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 188
Na forum od: 07 lut 2016, 16:45

Re: TOP 10 - najwyższe budynki w Rzeszowie

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Duszek » 14 kwie 2019, 14:50

Jako autor wątku informuję, że moim zamysłem było umieszczanie tu tylko budynków mieszkalnych i biurowych - stąd też inne budowle jak np. komin, most są dodane pod zestawieniem jako ciekawostka. Obecnie przyjęta wysokość min. w zestawieniu to 40 metrów.
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 551
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: TOP 10 - najwyższe budynki w Rzeszowie

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bystry » 14 kwie 2019, 16:42

1. Jaka jest ostateczna wysokość CT (wieży) jedne źródła podają 75, inne 82, a jeszcze inne 85, zna ktoś docelową wysokość? Bo na stronie CT nic o tym nie ma? Może ktoś z mieszkańców przyszłych ma informację od dewelopera? Przydałoby się to wreszcie ustalić ;)

2. Z Bulawry Park i ich 75 metrami to już sobie chyba można dać spokój? Budowa co prawda nie jest zakończona ale iglic jak nie było tak nie ma a bez nich to budynek ma pewnie te 55m? Czy ktoś ma jednak informację, że te iglicę jednak zostaną zamontowane? Bo jakaś dziwna cisza w ich temacie się zrobiła...
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości