Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Informacje o planowanych inwestycjach mieszkaniowych.

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Frodo907 » 21 sty 2017, 18:37

iamRZE pisze:Planowana jest kolejna inwestycja na Kwiatkowskiego. Mają to być 3 budynki wielorodzinne z parkingiem podziemnym. Inwestycja ma być realizowana przez Centro – Bud Development Sp. z o.o. z Mielca. http://www.centro-bud.com.pl

Lokalizacja:
Obrazek
źródło: BIP


Zagęszczanie zabudowy, oczywiście na tak. Ale czy biorąc pod uwagę pobliskie inwestycje ktoś się zastanowił jak będzie tam wyglądał transport drogowy?
Pewnie się okaże że na Kwiatkowskiego to minimum dwa pasy w każdą stronę trzeba.
Jak dla mnie ta planowana inwestycja to kolejny argument by powstało bezkolizyjne przebicie pod Powstańców Warszawy analogiczne do tego po drugiej stronie rzeki. Bo biorąc pod uwagę planowana kładkę dla rowerzystów na zaporze od strony centrum będzie stanowiło konkretna zachętę do zostawienia samochodu na rzecz dotarcia pieszo lub rowerem do centrum, pracy, szkoły itp.
Inaczej na Kwiatkowskiego armagedon drogowy powstanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pieczarkowy » 21 sty 2017, 19:09

Już jest tragicznie, a będzie jeszcze gorzej. ;)
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 22 sty 2017, 11:53

Frodo907 pisze:Jak dla mnie ta planowana inwestycja to kolejny argument by powstało bezkolizyjne przebicie pod Powstańców Warszawy analogiczne do tego po drugiej stronie rzeki. Bo biorąc pod uwagę planowana kładkę dla rowerzystów na zaporze od strony centrum będzie stanowiło konkretna zachętę do zostawienia samochodu na rzecz dotarcia pieszo lub rowerem do centrum, pracy, szkoły itp.
Inaczej na Kwiatkowskiego armagedon drogowy powstanie.


Ciekawe gdzie na Powstańców chcesz wcisnąc wielopoziomowe skrzyżowanie tym bardziej że to tereny podmokłe
Ale z tekstem że jakaś kładka rowerowa z serii kiedyś może powstanie niby ułatwi i zachęci się do gremialnego przesiadania na rower. Widziałem teraz jak były takie śniegi jak jeden jechał na rowerze i o mało się nie "przewrócił" pod samochód ot takie udogodnienie
Jedynie co to poszerzenie Kwiatkowskiego ile się da plus jak powstanie trasa południowa to lekko odetchnie droga bo będzie alternatywa
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Frodo907 » 22 sty 2017, 14:42

Nikoś pisze:
Frodo907 pisze:Jak dla mnie ta planowana inwestycja to kolejny argument by powstało bezkolizyjne przebicie pod Powstańców Warszawy analogiczne do tego po drugiej stronie rzeki. Bo biorąc pod uwagę planowana kładkę dla rowerzystów na zaporze od strony centrum będzie stanowiło konkretna zachętę do zostawienia samochodu na rzecz dotarcia pieszo lub rowerem do centrum, pracy, szkoły itp.
Inaczej na Kwiatkowskiego armagedon drogowy powstanie.


Ciekawe gdzie na Powstańców chcesz wcisnąć wielopoziomowe skrzyżowanie tym bardziej że to tereny podmokłe
Ale z tekstem że jakaś kładka rowerowa z serii kiedyś może powstanie niby ułatwi i zachęci się do gremialnego przesiadania na rower. Widziałem teraz jak były takie śniegi jak jeden jechał na rowerze i o mało się nie "przewrócił" pod samochód ot takie udogodnienie
Jedynie co to poszerzenie Kwiatkowskiego ile się da plus jak powstanie trasa południowa to lekko odetchnie droga bo będzie alternatywa


Czytaj ze zrozumieniem, pogrubiłem fragment którego chyba nie doczytałeś. A jeśli niezrozumiale napisałem to przepraszam.
Nie chodzi mi o skrzyżowanie dla samochodów.
Chodzi mi o tunel dla pieszych i rowerzystów. Po drugiej stronie się dało. A może by się udało tak zaprojektować by ten tunel by stanowił kanał ulgi dla nadmiaru wody jak podczas powodzi kilkanaście lat temu? Gdy wszystkie 4 śluzy otwarte były na maksa a tylko kilkunastu centymetrów brakowało tego by woda zaczęła się przelewać górą?
O losach tej kładki zadecyduje czy Rzeszów dostanie dofinansowanie projektu który właśnie został złożony. Na remont, modernizację i budowę infry pieszo rowerowej zarezerwowane w tym projekcie jest minimum 25 mln.

Latem ilość rowerzystów przejeżdżających przez zaporę dobija do 400 na godzinę w szczytach porannych i popołudniowych. Nie jest to ruch rekreacyjny tylko typowo transportowy. A o jakość odśnieżania będziemy interpelować u dyrektora MZD.

A jeśli są to tereny podmokłe to jak deweloperzy chcą się budować?
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 22 sty 2017, 15:16

Frodo907 pisze:A jeśli są to tereny podmokłe to jak deweloperzy chcą się budować?


A to jakiś problem? Przypomnę, że mamy XXI wiek - na Olszynkach chcą budować na terenach zalewowych :)
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Frodo907 » 22 sty 2017, 22:35

To ja wiem że są technologie pozwalające na o wiele więcej niż w XIX wieku.
Tylko że jeśli te technologie umożliwiają budowę budynków to dlaczego niemożliwa by była budowa przebicia pod al. Pow. Warszawy?
Bo taki wniosek wyciągnąłem z wpisu Nikosia.
Żeby było jasne, nikogo nie chce urazić, obrazić itp.
Dyskutujmy merytorycznie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 22 sty 2017, 23:20

Frodo907 pisze:To ja wiem że są technologie pozwalające na o wiele więcej niż w XIX wieku.
tylko dlaczego na Piłsudskiego mimo możliwości nie zdecydowano się na tunel tylko kładkę ? ano własnie kwestia gruntu
Frodo907 pisze:Latem ilość rowerzystów przejeżdżających przez zaporę dobija do 400 na godzinę w szczytach porannych i popołudniowych. Nie jest to ruch rekreacyjny tylko typowo transportowy. A o jakość odśnieżania będziemy interpelować u dyrektora MZD
Jakoś nie widziałem aby ktoś z siatami z zakupami jechał rowerem tylko każdy jedzie autem bo wygodniej, rower tak jako forma relaksu czy sportu ale nie środek transportu jak ty piszesz szkoła/ praca/ inne gdzie raz że infra a dwa i przede wszystkim klimat
Przebicie Kwiatkowskiego - park latarni można było wykonać w czasie budowy mini elektrowni ale nikt na to wtedy nie wpadł a teraz to wątpliwa opcja aby to powstało
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: icetruck » 23 sty 2017, 1:39

Nikoś pisze:Jakoś nie widziałem aby ktoś z siatami z zakupami jechał rowerem


bo jak sam napisałeś:

Nikoś pisze:infra


a raczej jej brak - chętnie bym się wybrał do sklepu rowerem, tylko że będąc w środku nie chciałbym się martwić że ktoś mi właśnie ten rower "pożycza"
w Rzeszowie największym moim zdaniem problemem nie jest ani brak ścieżek, ani nawet brak odśnieżania tychże (przykładowo na rondzie Św. Krzyża zbudowano nowe przejazdy, tylko ktoś zapomina je odśnieżać - jedym razem ruch rower+piesi odbywa się ścieżką a innym razem chodnikiem - w zależności czym przejedzie traktorek, taka to stolica kompromitacji) a właśnie brak BEZPIECZNEGO miejsca do zapięcia roweru
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 400
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pieczarkowy » 23 sty 2017, 3:02

Jakoś nie widziałem aby ktoś z siatami z zakupami jechał rowerem


Ja w lecie widzę bardzo często - co ze mną nie tak?
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: inwestycje » 23 sty 2017, 18:24

Pieczarkowy pisze:
Jakoś nie widziałem aby ktoś z siatami z zakupami jechał rowerem


Ja w lecie widzę bardzo często - co ze mną nie tak?


abo obczajasz,i później kradniesz rowery :D albo po prostu mieszkasz na jakimś dziwnym osiedlu.Też widziałem nieraz rowerzystów z siatkami czy plecakami ,sam niejednokrotnie tak ciskam ale bardzo bardzo rzadko widuje rowerzystów z zakupami
inwestycje
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 09 paź 2016, 13:00

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości