Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Informacje o planowanych inwestycjach mieszkaniowych.

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jupik » 03 sie 2017, 12:19

ekonomista pisze:Po pierwsze od południa jest słońce, po drugie plan zagospodarowania przewiduje na południu tereny rekreacyjne, po trzecie tereny te obiecywał prezydent, po czwarte mieszkam na osiedlu gdzie 99% to zabudowa jednorodzinna, po piąte nie ma na osiedlu żadnego wieżowca, po szóste skąd miałem wiedzieć że prezydent chce mnie oszukać i wybudować w takim miejscu wiele wieżowców?
Wystarczy taka liczba argumentów?

Po pierwsze słońce nie jest od południa, tylko w zależności od godziny może być też od wschodu i zachodu.
Po drugie, skoro plan zagospodarowania przewiduje tereny rekreacyjne to chyba nie ma się co bać i urząd miasta nie wyda pozwolenia na budowę?
Po trzecie, Wałęsa też obiecywał 100 milionów ;)
Po czwarte i piąte - idąc tym tokiem rozumowania w Rzeszowie dalej powinny stać jedynie drewniane domki.
Po szóste to nie prezydent będzie budował wieżowce tylko prywatny inwestor na prywatnej działce. O ile oczywiście dostanie pozwolenie na budowę.

ekonomista pisze:Widzisz co do zasięgu takie są fakty, oczywiście nie wiem czy to wina wieżowca ale zgrało się to w czasie.
A teraz powiedz ile deweloper ci płaci za teksty?

Deweloper nic mi nie płaci za teksty, podobne zdanie miałem odnośnie protestów ludzi przeciwko budowie Hartbexu na Pobitnym (wtedy jeszcze nie miałem tutaj konta), podobne zdanie mam odnośnie planowanej budowy wieżowca na Podwisłoczu. Po prostu lubię wysokie budynki i chciałbym, żeby Rzeszów rósł w górę :)
jupik
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 22
Na forum od: 18 cze 2017, 1:01

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ekonomista » 03 sie 2017, 12:54

jupik pisze:
ekonomista pisze:Po pierwsze od południa jest słońce, po drugie plan zagospodarowania przewiduje na południu tereny rekreacyjne, po trzecie tereny te obiecywał prezydent, po czwarte mieszkam na osiedlu gdzie 99% to zabudowa jednorodzinna, po piąte nie ma na osiedlu żadnego wieżowca, po szóste skąd miałem wiedzieć że prezydent chce mnie oszukać i wybudować w takim miejscu wiele wieżowców?
Wystarczy taka liczba argumentów?

Po pierwsze słońce nie jest od południa, tylko w zależności od godziny może być też od wschodu i zachodu.
Po drugie, skoro plan zagospodarowania przewiduje tereny rekreacyjne to chyba nie ma się co bać i urząd miasta nie wyda pozwolenia na budowę?
Po trzecie, Wałęsa też obiecywał 100 milionów ;)
Po czwarte i piąte - idąc tym tokiem rozumowania w Rzeszowie dalej powinny stać jedynie drewniane domki.
Po szóste to nie prezydent będzie budował wieżowce tylko prywatny inwestor na prywatnej działce. O ile oczywiście dostanie pozwolenie na budowę.

po pierwsze już wyjaśniałem sto raz jak się tutaj słońce przemieszcza. Może dla ciebie godzina-dwie słońca dziennie to wystarczająco, dla mnie za mało.
Po drugie, no własnie jest o co się bać bo chcą ten plan uwalić i postawić wieżowce.
Po trzecie, prezydent mógłby spełnić choć w części swoje obietnice gdyby miał odrobinę dobrej woli. Na obietnicy Wałęsy nikt nic nie stracił, na obietnicy Ferenca ludzie potopili majątki swojego życia - taka drobna różnica.
Po czwarte i piąte. Niech się budują wieżowce ale nich ludzie wcześniej o tym wiedzą gdzie powstanie. Gdyby takie plany były przy Spacerowej 2-3 lata wcześniej, nikt by domków nie kupił i nie byłoby problemu. Wystarczy MYŚLEĆ choć kilka lat do przodu. Chyba mogę tego oczekiwać od włodarzy miasta.
Po szóste, no własnie o to pozwolenie się rozchodzi..
jupik pisze:
ekonomista pisze:Widzisz co do zasięgu takie są fakty, oczywiście nie wiem czy to wina wieżowca ale zgrało się to w czasie.
A teraz powiedz ile deweloper ci płaci za teksty?

Deweloper nic mi nie płaci za teksty, podobne zdanie miałem odnośnie protestów ludzi przeciwko budowie Hartbexu na Pobitnym (wtedy jeszcze nie miałem tutaj konta), podobne zdanie mam odnośnie planowanej budowy wieżowca na Podwisłoczu. Po prostu lubię wysokie budynki i chciałbym, żeby Rzeszów rósł w górę :)

Ciekawe czy podobne miałbyś zdanie gdybyś kupił sobie dom który zostałby otoczony wieżowcami wbrew planowi zagospodarowania i zapewnieniom prezydenta.
Poza tym ja bym chciał żeby Rzeszów przede wszystkim szanował swoich mieszkańców. Jak to będzie spełnione to może rosnąć wzdłuż i wszerz.
ekonomista
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 114
Na forum od: 01 sie 2017, 21:01

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: gragar » 03 sie 2017, 13:56

Może właściwym było by przenieść tę jałową dyskusję o słońcu i cieniu do działu Hyde park ,bo przekonani i tak pozostaną przekonani i na odwrót ;)a i tak to w bilansie za i przeciw,,,, będzie wina Tuska :lol: .Mnie bardziej interesuje kiedy i gdzie w okolicy zalewu na Drabiniance planuje jakiś deweloper swoją inwestycję,bo na razie posucha w temacie,,,,pozdrawiam słonecznie
gaga
gragar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 204
Na forum od: 16 lut 2016, 20:21

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Toya » 03 sie 2017, 16:19

No właśnie na poprzedniej stronie kolega Pisul wspomina o jakiejś budowie na Kwiatkowskiego nad zalewem, to może Cię to zainteresuje?
Toya
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 269
Na forum od: 07 maja 2017, 4:54

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: jupik » 03 sie 2017, 16:21

ekonomista pisze:po pierwsze już wyjaśniałem sto raz jak się tutaj słońce przemieszcza. Może dla ciebie godzina-dwie słońca dziennie to wystarczająco, dla mnie za mało.
(...)
Po czwarte i piąte. Niech się budują wieżowce ale nich ludzie wcześniej o tym wiedzą gdzie powstanie. Gdyby takie plany były przy Spacerowej 2-3 lata wcześniej, nikt by domków nie kupił i nie byłoby problemu. Wystarczy MYŚLEĆ choć kilka lat do przodu. Chyba mogę tego oczekiwać od włodarzy miasta.

A co mają powiedzieć ludzie, którzy mają mieszkania w bloku i okna tylko z jednej strony świata?
Jaki okres uważasz, za odpowiedni? Piszesz że wiedząc o tym 2 lata temu nie kupiłbyś domu. A co jeśli za 10 lat przyszedłby nowy inwestor, kupił działki od sąsiadów i postanowił tam wybudować tam nowy wieżowiec? Też byś wtedy protestował, że jak kupowałeś dom 10 lat temu to nie było tego w planach?

Chcąc mieć 100% pewności że zawsze o każdej porze będzie światło wystarczy kupić odpowiednio dużą działkę na wsi i postawić dom na samym środku, tak, żeby żaden las czy inny dom nie był w stanie zasłonić słońca ;)

Tak jak pisał pisul, miasto musi się rozwijać i jeśli spełnione zostaną normy prawa budowlanego odnośnie odległości itp., które będą zgodne z aktualnym planem zagospodarowania (który też może się zmieniać) to dlaczego ktoś ma nie budować wieżowców? :?
jupik
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 22
Na forum od: 18 cze 2017, 1:01

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ekonomista » 03 sie 2017, 17:08

jupik pisze:
ekonomista pisze:po pierwsze już wyjaśniałem sto raz jak się tutaj słońce przemieszcza. Może dla ciebie godzina-dwie słońca dziennie to wystarczająco, dla mnie za mało.
(...)
Po czwarte i piąte. Niech się budują wieżowce ale nich ludzie wcześniej o tym wiedzą gdzie powstanie. Gdyby takie plany były przy Spacerowej 2-3 lata wcześniej, nikt by domków nie kupił i nie byłoby problemu. Wystarczy MYŚLEĆ choć kilka lat do przodu. Chyba mogę tego oczekiwać od włodarzy miasta.

A co mają powiedzieć ludzie, którzy mają mieszkania w bloku i okna tylko z jednej strony świata?
Jaki okres uważasz, za odpowiedni? Piszesz że wiedząc o tym 2 lata temu nie kupiłbyś domu. A co jeśli za 10 lat przyszedłby nowy inwestor, kupił działki od sąsiadów i postanowił tam wybudować tam nowy wieżowiec? Też byś wtedy protestował, że jak kupowałeś dom 10 lat temu to nie było tego w planach?

Chcąc mieć 100% pewności że zawsze o każdej porze będzie światło wystarczy kupić odpowiednio dużą działkę na wsi i postawić dom na samym środku, tak, żeby żaden las czy inny dom nie był w stanie zasłonić słońca ;)

Tak jak pisał pisul, miasto musi się rozwijać i jeśli spełnione zostaną normy prawa budowlanego odnośnie odległości itp., które będą zgodne z aktualnym planem zagospodarowania (który też może się zmieniać) to dlaczego ktoś ma nie budować wieżowców? :?

A od czego są plany zagospodarowania przestrzennego? Skoro plan jest na rekreacje w danym miejscu i na tej podstawie ludzie podejmują decyzję o zakupie/budowie domu to po 10 latach nie powinno się nic w tej kwestii zmienić - no chyba po to są plany żeby się ich trzymać.c
Ale co tam widzę, że popierasz oszukiwanie ludzi, niech inni mieszkają jak te krety, w końcu temat nie dotyczy ciebie więc możesz się mądrzyć. W innym wypadku podszedłbyś do tematu tak jak deweloper który blokował budowę 3 piętrowego bloku (bo mu będzie światło zasłaniać) a chcę budować kilkanaście pięter na Spacerowej, no bo to przecież nie jego okolica a wtedy liczy się tylko $$$. Mentalność Kalego. Jestem przekonany, że masz taką samą mentalność
A wieżowce jak już mówiłem można budować, zrobić plan na wysoką zabudowę na w miarę pustym terenie i po problemie. Są osiedla na płaskim terenie, są osiedla z blokami, są z wieżowcami a nie na górce wśród zabudowy jednorodzinnej.
A co do norm to można je naginać...
ekonomista
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 114
Na forum od: 01 sie 2017, 21:01

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kochamrzeszow » 20 sie 2017, 23:31

jupik pisze:
ekonomista pisze:Po pierwsze od południa jest słońce, po drugie plan zagospodarowania przewiduje na południu tereny rekreacyjne, po trzecie tereny te obiecywał prezydent, po czwarte mieszkam na osiedlu gdzie 99% to zabudowa jednorodzinna, po piąte nie ma na osiedlu żadnego wieżowca, po szóste skąd miałem wiedzieć że prezydent chce mnie oszukać i wybudować w takim miejscu wiele wieżowców?
Wystarczy taka liczba argumentów?

Po pierwsze słońce nie jest od południa, tylko w zależności od godziny może być też od wschodu i zachodu.
Po drugie, skoro plan zagospodarowania przewiduje tereny rekreacyjne to chyba nie ma się co bać i urząd miasta nie wyda pozwolenia na budowę?

WŁAŚNIE RADA MIASTA CHCE ZNIEŚĆ TEN PLAN! RAZ JUŻ GŁOSOWALI JEDEN GŁOS PRZEWAŻYŁ I PLANU NIE ZNIESIONO. TERAZ BĘDZIE KOLEJNE GŁOSOWANIE. CO CIEKAWE JEDEN INWESTOR NIE DOSTAŁ ZGODY NA 8 PIETROWE WIEŻOWCE, NIE DLATEGO, ŻE PROJEKT JEST SPRZECZNY Z PLANEM ZAGOSPODAROWANIA TERNU, ALE DLATEGO, ŻE NIE MA DROGI DOJAZDOWEJ DO INWESTYCJI. OPCJA WIEŻOWCÓW JEST BARDZO MOCNO TRANSFEROWANA. POMIJAM FAKT, ŻE NIE MA TAM WOGÓLE DROGII DOJAZDOWEJ, ALE TO PRZECIEŻ NIEISTOTNE..
kochamrzeszow
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 20 sie 2017, 23:17

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: flyRZE » 20 sie 2017, 23:45

Jak czytam i ktoś twierdzi, że 8 pięter to wieżowiec to się zastanawiam jak mogę takiej osobie pomóc......
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1331
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 27 sie 2017, 17:02

Na Słocinie na ulicy Witolda obok Biedronki/Wyższego Seminarium Duchownego deweloper Apklan grodzi działkę ;) , postawił pawilon biuro sprzedaży a na działce wieża z kamerą! Deweloper ten sam który stawia te ogromne bliźniacze 2 wieże obok stadionu Stali Rzeszów:


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Ktoś coś wie?
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8564
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: leirion » 27 sie 2017, 17:49

Wie, ale niewiele. Pisałam już o tym w wątku Dzielnicy Parkowej (tak wyszło ;-)), wizualizacja jest w Biurze Dewelopera, ale pilnie strzeżona ;-). Developer pokazał mi, ale do ręki nie dostałam. Budynek wysoki, pięter nie policzyłam, teraz nie jestem pewna czy to był jeden kombinowany, czy więcej w kupie bo mi tylko machnął tą wizualizacją przed nosem. Było to w połowie lipca i wówczas dowiedziałam się, że lada moment będzie informacja o rozpoczęciu inwestycji. Bardzo nie dociekałam, bo jestem zainteresowana niskim budownictwem. Z ciekawości sprawdzam na stronie, ale ciągle króluje tam Bulwary Park.
leirion
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 15 cze 2017, 12:12

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości