[ul. Witosa/Wyspiańskiego] ??? (Hartbex)

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Informacje o planowanych inwestycjach mieszkaniowych.

Re: [ul. Witosa/Wyspiańskiego] Res Tower 90m (Hartbex)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 24 lis 2018, 0:41

Może mam już lata i wzrok nie ten ale gdzie Ty tu widzisz jakiekolwiek podobieństwo?


Obrazek


Przecież to całkiem inna para kaloszy.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8564
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Witosa/Wyspiańskiego] Res Tower 90m (Hartbex)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: nefertar » 24 lis 2018, 0:55

yogi123 pisze:Stawiam, że będzie to wyglądało tak jak ta środkowa wyższa część, balkony niech już każdy sobie wyobraźni. No może wykończą tym materiałem co na pobitnie wiec wiele to nie zmieni. O bunkrze się nie wypowiadam.. Na zdj. Łucka City w Warszawie, 106m.


Miałem wstawiać zdjęcie tego samego budynku. Czyli architektura x lat wstecz. Brzydko, smutno, bez polotu, nie da się tego wybronić...
nefertar
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 19 lut 2018, 4:33

Re: [ul. Witosa/Wyspiańskiego] Res Tower 90m (Hartbex)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pan.fotograf » 24 lis 2018, 1:06

pisul pisze:Fort Rzeszów(...)to byłby zacny wygląd na jednej ulicy mojego Rzeszowa(...)
:shock: :lol:
Obrazek
@pisul specjalnie dla ciebie zlikwidowałem trzeci zbieg w tej radosnej interpretacji, bo aż kuło w oczy.

I to samo zrobiłbym z banerem CT wiszącym na Europie, gdyby się tylko dało. Co jak co, ale ludzie od marketingu u deweloperów powinni się troszeczkę podszkolić. Kanon utarty od lat w fotografii i grafice komputerowej dotyczącej architektury wypadałoby znać ;) .
Czy wyprostowanie bunkra na wizualizacji coś zmieniło? Nie, może jedynie jego odbiór... bo wygląda ciut bardziej strzeliście. Jedynym plusem tego wszystkiego będzie nowa wysoka dominanta przy skrzyżowaniu, patrząc na okolice pod kątem "urbanistyki".

@yogi123 całkowicie się zgadzam.
pan.fotograf
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 77
Na forum od: 11 sty 2018, 18:55

Re: [ul. Witosa/Wyspiańskiego] Res Tower 90m (Hartbex)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: icetruck » 24 lis 2018, 1:18

pisul pisze:Patrząc na to jak buduje się w miastach podobnych lub nieco większych Lublin/Kielce/Białystok/Opole/Częstocowa... Rzeszów nie ma się naprawdę czego wstydzić.


Pod takim kątem faktycznie, wspaniały budynek bo wielki i wysoki i w ogóle.
Myślałem jednak że w Stolicy Innowacji możemy mieć trochę większe apetyty niż przyrównywanie się do takich miast jak Częstochowa/Opole/Kielce które nie obrażając nikogo w zasadzie już umarły i wypadły z wyścigu o cokolwiek. Lublin/Białystok niewiele lepiej.
Miałem nadzieję że mierzymy w Rzeszowie trochę wyżej, patrzymy na najlepszych a tu jednak drugi Lublin czy Białystok.
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 401
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: [ul. Witosa/Wyspiańskiego] Res Tower 90m (Hartbex)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 24 lis 2018, 1:35

Jest już weekend i grubo po północy ;)
Gdyby ktoś nie ogarniał o co chodzi Panu.Fotografowi z perspektywą i trzecim zbiegiem...


Obrazek


Faktycznie smuklejszy i bardziej strzelisty a podstawa węższa.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8564
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Witosa/Wyspiańskiego] Res Tower 90m (Hartbex)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Doniek » 24 lis 2018, 9:04

pisul pisze:Szklane loggie czyli dużo szkła...


Po tym poście straciłem nadzieje na jakikolwiek obiektywizm. Nie wierzę w to co czytam. Specem od architektury nie jestem, ba jestem zwykłym zjadaczem chleba, ale to co probujesz wcisnąć ... No ale kto dłużej posiedzi na forum, to zrozumie.


ps. czy w mieście nie ma jakiegoś naczelnego architekta który by mógł powiedzieć NIE takim budowlom?
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1367
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul. Witosa/Wyspiańskiego] Res Tower 90m (Hartbex)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Tomek1991 » 24 lis 2018, 9:56

Rzeszów jest rozkosznie prowincjonalny w leczeniu kompleksów za pomocą wysokościowych mrówkowców :D
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

Re: [ul. Witosa/Wyspiańskiego] Res Tower 90m (Hartbex)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Karrrramba » 24 lis 2018, 11:24

Co to za deweloper który na projekt swojej flagowej inwestycji, którą zapewne będzie się chwalił na targach i w portfolio, która tworzyć będzie jego wizerunek, PR wybiera takie coś?
Karrrramba
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 157
Na forum od: 04 cze 2018, 23:28

Re: [ul. Witosa/Wyspiańskiego] Res Tower 90m (Hartbex)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Martinn » 24 lis 2018, 23:24

Najdelikatniej mówiąc projekt nie powala...

Rozumiem, że liczy się niska cena i że fasada szklana (która jest chyba najbardziej reprezentatywna) jest droga (i w mieszkaniówce nie zawsze się sprawdza). Ale litości... Tak wysoki budynek w tak ważnym miejscu powinien "czymś" się charakteryzować... Mam wrażenie, że inwestor za bardzo wziął sobie do serca obecne trendy "biel i szarość są uniwersalne i zawsze się przyjmą" bo ten projekt po prostu nie wygląda. Nawet technologię lekko mokrą można w ciekawy sposób urozmaicić, fasady elewacyjne są setki różnych wzorów a tu takie coś...

Ten projekt boli mnie chyba najbardziej ze wszystkich jakie do teraz powstały.. i jeszcze ta masywna podstawa - to jakiś bunkier? (przypomina mi skarbiec przy AK w dużo gorszym wydaniu)... Niech to wyprzedawanie mieszkań na pniu szybko się kończy i klienci zaczną stawiać jakieś wymagania bo przy obecnych cenach i usilnym zaniżaniu kosztów budowy zaczniemy w naszym mieście w deprechę popadać (bo nie uwierzę, że ten projekt to nie niskie koszty a popis któregoś z architektów)
www.NieruchomosciWRzeszowie.pl - Prowadzę portal o rzeszowskich inwestycjach!
Awatar użytkownika
Martinn
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 10 mar 2018, 16:12
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Witosa/Wyspiańskiego] Res Tower 90m (Hartbex)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: harpun » 25 lis 2018, 0:10

flyRZE pisze:Po prostu powyżej 55 m będą zabudowane, w sensie takie szklane loggia.

Na rzucie konstrukcyjnym są płyty wysunięte poza obrys budynku, co świadczy o balkonach a nie Loggiach. Samo szkło jest za drogie i nie trzyma ciepła, a z samej koncepcji widać że inwestor chce postawić szybko i tanio, co widać choćby po parkingu piętrowym nadziemnym, zamiast podziemnym. Także w tej postaci na pewno nie powstanie, bo prawo nowe budowlane zabrania budowy balkonów/loggii powyżej 17 piętra. Za komuny budowano kukurydze w Katowicach i w Chorzowie z balkonami na 26 piętrze. Teraz już nie wolno.

Także spodziewajcie się nowych / aktualnych wizek
harpun
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 378
Na forum od: 05 sie 2014, 22:00
Lokalizacja: Kraków

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości