[ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: 56jurass » 01 gru 2016, 16:01

Czytam tak sobie te posty odnosnie Olszynki Park i zastanawiam sie czy ci którzy tak piszą krytycznie o lokalizacji tej inwestycji stali kolo ratusza i popatrzyli wzdłóz ul. Słowackiego w kierunku Wisłoka.Po prawej stronie stoja tam dwa budynki o wysokosci 11 pieter, wiec na samym koncu jak bedzie stal wiezowiec 120 metrowy do dachu to chyba nie zaburzy bardzo przestrzeni.A jak komus bedzie to bedzie przeszkadzalo to wystarczy sie obrocic i bedzia mial widok kamieniczek.
56jurass
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 22 kwie 2015, 20:10

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Lolek » 01 gru 2016, 16:04

porteño pisze:
PzD91 pisze:
Szymek_Rz pisze:Koncepcja bardzo fajna, tylko chciałbym zaznaczyć że te wieżowce będą widoczne z ul. 3-Maja, Grunwaldzkiej, Rynku, całego Śródmieścia a nawet z Dworca PKP. Czy potrzebny nam jest taki „punkt orientacyjny”? Absolutnie nie mam nic przeciwko tej budowie, jest OK.
Tylko czy przesunięcie jej / co wiemy że jest niemożliwe / w rejon Lidla na Podwisłoczu, Armii Krajowej czy gdzieś dalej od Śródmieścia, nie było by lepszym rozwiązaniem?

Ale wszedzie na świecie biurowce, wiezowce itd powstają w cetrum, a nie gdzies na uboczu.

1 - Nieprawda. Zwykle właśnie dzielnice biurowe powstają z dala od historycznego centrum większości miast.
2 - A dlaczego niby my mamy naśladować resztę świata?

To zaproponuj postawienie dwóch osiedli mieszkaniowych dajmy na to takich olszynek i Capital Towes w np. Porębach kupieńskich (porównanie przerysowane abyś zauważył analogię). Nie będzie chętnych? Ale przynajmniej nie naśladujemy reszty świata.
Olszynki to nie zabytkowe centrum miasta ale też cały czas prawie centrum. To dobrze bo: lokalizacja atrakcyjniesza ekonomicznie i architektonicznie ( dookoła sporo wysokich budynków, może nie aż tak jak same olszynki ale też wysokich). Stawianie wysokich budynków na "uboczu" daje efekty widoczne do niedawna w postaci akademików na lubelskim Felinie.

Co do ogrodzenia- dzisiaj widziałem wywieszoną na nim reklamę inwestycji dewelopera ale niestety tej na grabskiego.
Poza tym, będąc w pobliżu Mostu zdałem sobie sprawę jakim gigantem będą olszynki! Już sama wieża CT jest wysoka, a do niej będzie jeszcze prawie dwa razy wyższy budynek C a z kolei po drugiej stronie rzeki będzie dwa razy wyższy od bud. C budynek osiedla Olszynki. Wyobraźcie sobie budenek trzy razy wyższy od bud. A CT jakieś 100m od niego. Wiem że porównianie trochę nierealistyczne bo wizualnie budynek ma 160m iglicą która mierzy kilkadziesiąt metrów ale mimo tego powiem szczerze że mam lekkie obawy jak to będzie wyglądać...
Lolek
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 88
Na forum od: 06 lis 2016, 14:45

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pieczarkowy » 01 gru 2016, 21:24

Ludzie...

Obrazek

Obrazek

To brzydkie coś, zasłaniające widok na jedną z wizytówek naszego miasta nikomu nie przeszkadza. Natomiast (bądź co bądź) nowoczesny, dobrze zlokalizowany wieżowiec, który będzie pierwszym takim w naszym mieście budzi w Was powody do obaw?

Rzeszów nie jest ogromny i to, że powstanie to w odległości mniejszej niż kilometr od ratusza, nie oznacza, że będzie to zła lokalizacja - w podobnej odległości mamy "piękne" okolice dworca PKS, które mi np. bardziej by przeszkadzały niż taki wieżowiec. No sorry, to może takie wieżowce powinny być budowane poza miastem, na Bziance czy Matysówce, jeśli każda lokalizacja jest zła? Szczerze mówiąc, wole widzieć z okolic Rynku taki wieżowiec niż np. budynek Elektromontażu.

Obrazek

Planowany Plac Garncarski też Wam nie odpowiada, bo będzie "zbyt nowoczesny" w miejscu paskudnego starego budynku?

---

Jakiś czas temu w mojej głowie powstało fajne wyobrażenie jak można byłoby zabudować okolicę ul. Szopena, ul. Kopisto i ul. Podwisłocze. Capital Towers, Olszynki Park, przebudowa Hali Podpromie (liczyłem na lepszy plan) - to powinno stać się wkrótce... chociaż bardziej obawiałbym się CT niż tego wieżowca :lol: . Wokół Hali mają powstać hotele, mógłby też w miejscu istniejących domów wzdłuż ul. Kilara powstać w przyszłości jakiś wieżowiec... Podobnie można byłoby zabudować ul. Podwisłocze - przy drodze wieżowce, od strony Wisłoka strefa rekreacyjna. I mielibyśmy swój mini Manhattan w Rzeszowie - ale tutaj za bardzo odpłynąłem, lepiej postawić Lidla. ;)
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: foreigner » 01 gru 2016, 23:41

To miejsce jest jednak znacznie niżej niż rynek. No i nie wiem na ilu metrach ostatecznie stanęło, ale do 160 to nie wierzę, że dociągną.
foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 465
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: flyRZE » 01 gru 2016, 23:48

Kolejną stronę dyskutujemy, a może nic sie i tak nie wydarzy.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: PzD91 » 02 gru 2016, 8:18

Nie jestem pewien, czy jak będę pił piwo na rynku w otoczeniu stylowych starych kamienic, nie będzie mi przeszkadzał sterczący wieżowiec.

Litości.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: peter » 02 gru 2016, 9:16

Poki co niema potwierdzonych informacji o rozpoczeciu budowy a tylko reklamy innych inwestycji dewelopera. A jak komus przeszkadza sterczacy wiezowiec pijac piwo to siada w taki sposob aby byl odwrocony do niego plecami. Co innego jezeli piwko by pil na bulwarach tam sie juz tak nieda tego budynku nie zauwarzyc :D
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1294
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: rzepuncja » 02 gru 2016, 16:27

Ludzie dajcie już spokój, nie wymyślajcie takich rzeczy ;p
Oby ta inwestycja powstała, bo na wizkach prezentuje sie całkiem ok a i lokalizacja też nie jest najgorsza. W przyszłości razem z sąsiednimi budynkami i całą aleją Kopisto może tworzyć naprawdę nowoczesną część miasta. Jedynie co mnie martwi to problem komunikacyjny w tamtym rejonie. W godzinach szczytu są tam korki w obrębie mostu i filharmonii a co dopiero po wybudowaniu budynku. Tak samo przejscia dla pieszych musiałoby zostać przebudowane itp.
rzepuncja
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 105
Na forum od: 22 lip 2014, 17:18

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 02 gru 2016, 21:14

peter pisze:Poki co niema potwierdzonych informacji o rozpoczeciu budowy a tylko reklamy innych inwestycji dewelopera...


Chyba raczej chodzi o ogrodzenie działki.
Kolejne słupy poniżej poziomu gruntu i w krzaczkach raczej reklama nie byłaby widoczna?


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Pieczarkowy » 04 gru 2016, 20:44

Skoro coś tu ucichło, to podrzucam jeszcze kilka starych wizualizacji z wersją wieczorną, których chyba tu jeszcze nie widziałem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale czy nawet v3 może być wersją finalną?

pixeolo z skyscrapercity.com pisze:Skoro wizki pojawiły się najpierw na stronie projektanta, to obawiam się że nie są aktualne. Deweloper przeważnie ma prawo "pierwszeństwa" publikacji tego typu materiałów.
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Kolejorz i 28 gości