[ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bogdanoo » 23 sty 2018, 23:38

pixeolo pisze:Lolek, zaglądnij czasem na archdaily, do empiku na dział architektura, albo na cokolwiek co prezentuje dobrą, bardzo dobrą i wybitną architekturę :) Przecież ten mega-polis ma same postmodernistyczne pasztety w portfolio.


dokładnie, jedynie Olszynki Park spośród nich wszystkich wygląda w miarę normalnie
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Lolek » 24 sty 2018, 16:38

Mówcie co chcecie. Ja wolę te "pasztety" niż paskudztwo pokroju Zigzag, ST tower, Nasz Gaj, N. Pobitno czy wspomnianych Olszynek czy CT. Nikt na zachodzie nie wybudowałby czegokolwiek co "rośnie" dzisiaj na rzeszowskim rynku mieszkaniowym.Ten chory kraj jest sto lat za murzynami.
Lolek
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 88
Na forum od: 06 lis 2016, 14:45

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: konradp » 24 sty 2018, 17:34

Lolek pisze:Mówcie co chcecie. Ja wolę te "pasztety" niż paskudztwo pokroju Zigzag, ST tower, Nasz Gaj, czy wspomnianych Olszynek czy CT. Nikt na zachodzie nie wybudowałby czegokolwiek co "rośnie" dzisiaj na rzeszowskim rynku mieszkaniowym.Ten chory kraj jest sto lat za murzynami.

Specjalnie się zarejestrowałem żeby napisać, że chyba poza swoją wieś nigdy nie wyjechałeś. Inwestycje które wymieniłeś może nie powalają ale na pewno są lepsze niż wschodnio/bizantyjskie koszmarki. Moja propozycja, może przenosiny na Ukrainę ?
Tak naprawdę takie podejście to pokłosie w brakach w edukacji, ale dotyka to całego społeczeństwa. W porównaniu do zachodu najmniej u nas zajęć z historii sztuki i architektury w szkołach. Najwięcej jest tego w Danii co odzwierciedla się w architekturze.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 743
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Lolek » 24 sty 2018, 18:10

Specjalnie się zarejestrowałem żeby napisać, że chyba poza swoją wieś nigdy nie wyjechałeś

Od dawna wiem że w narodzie silna jest wola do tego aby swoim bliźnim umniejszać. Jaki naród taki kraj. Nie mieszkam na wsi. Mistrzu "dedukcji".
Lolek
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 88
Na forum od: 06 lis 2016, 14:45

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Duszek » 24 sty 2018, 18:26

konradp pisze:Specjalnie się zarejestrowałem żeby napisać, że chyba poza swoją wieś nigdy nie wyjechałeś. Inwestycje które wymieniłeś może nie powalają ale na pewno są lepsze niż wschodnio/bizantyjskie koszmarki. Moja propozycja, może przenosiny na Ukrainę ?
Tak naprawdę takie podejście to pokłosie w brakach w edukacji, ale dotyka to całego społeczeństwa. W porównaniu do zachodu najmniej u nas zajęć z historii sztuki i architektury w szkołach. Najwięcej jest tego w Danii co odzwierciedla się w architekturze.


Specjalnie się zarejestrowałeś, żeby obrażać forumowiczów ?!
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 547
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: BadB » 25 sty 2018, 23:24

Lolek pisze:Mówcie co chcecie. Ja wolę te "pasztety" niż paskudztwo pokroju Zigzag, ST tower, Nasz Gaj, N. Pobitno czy wspomnianych Olszynek czy CT. Nikt na zachodzie nie wybudowałby czegokolwiek co "rośnie" dzisiaj na rzeszowskim rynku mieszkaniowym.Ten chory kraj jest sto lat za murzynami.

Tak jak już napisałem wszystko jest kwestią gustu. Nie jest możliwe, aby wszystkie nowe budynki w mieście były ładne, ale te z ukraińskiego filmu są "elitą" koszmaru architekta. Przykładem jest Lwów, gdzie ładne budynki z ostatnich 80 lat można policzyć na palcach jednej ręki. Dużo się zmienia na plus w polskiej przestrzeni miejskiej, ale dużym problemem jest brak planów zagospodarowania przestrzennego (Rzeszów jest tego przykładem). Za architekturę miejską powinny odpowiadać osoby kompetentne. Na pewno kompetentniejsze osoby, od wypowiadających się na tego typu forach (bardzo cenię takie fora gdzie masowo mogą się wypowiedzieć osoby z "różnym" gustem). Jestem jednak pozytywnie nastawiony do przyszłości - profesjonalnego podejścia do tej kwestii w naszym kraju. Co do Olszynek, to mam duże obawy, ale i nadzieje. Mam nadzieję, że te budynki nie będą koszmarem architekta - jak te z filmu ukraińskiej firmy - a co do czysto pozytywnych nadziei to jestem bardzo ostrożny. Trzymam kciuki i pozostaję z nadzieją.
BadB
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 24
Na forum od: 16 sie 2015, 20:37

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: porteño » 31 sty 2018, 21:39

Takowi nie istnieją, a zaprzeczać można czemuś (celownik), nie czegoś (dopełniacz).
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: letowniak » 01 lut 2018, 3:25

W takim razie są tacy którzy mają gusta beznadziejne, a to forum jet tego żywym przykładem.
Ucinanie dyskusji, zdaniami/ "każdy gust zasługuje na szacunek" "kwestia gustu" "o gustach się nie dyskutuje" jest zdecydowanie nie na miejscu, szczególnie w takim miejscu jak forum o tej tematyce. Tak ogromne budynku wpływają mocno na przestrzenie publiczne, ich architektura wpływa na całe miasto, mieszkańców i jego wizerunek na zewnątrz, o tym trzeba dyskutować czasem nawet protestować czy blokować. A tu się czyta argumentacje typu ładnie bo kolorowo ładnie bo wysoko....
Hardkloc - developer oferujący mieszkania w najwyższej jakości klocach
letowniak
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 374
Na forum od: 21 lip 2014, 1:55

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Sindus » 01 lut 2018, 20:47

Bez zmian . Obrazek
Awatar użytkownika
Sindus
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 02 wrz 2015, 9:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: PzD91 » 02 lut 2018, 0:32

^^ Jejku jak to miejsce wyglada :cry: Niech tam wybuduja już cokolwiek, będzie lepiej niż teraz.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1589
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: pisul i 5 gości

cron