[ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 20 lut 2017, 22:15

Tak informacyjnie :

Najwyższy budynek będzie mierzył 164 metry z iglicą. Wyższy wieżowiec ma mieć 36, a niższy 15 kondygnacji nadziemnych. W budynku będą zarówno lokale usługowe, jak i mieszkania oraz apartamenty. Samych mieszkań będzie 240


Tylko 240 mieszkań? W dwóch budynkach? To ceny tych mieszkań będą musiały zaczynać się od 10 tys/m2 a w Rzeszowie to kosmos.

Dla rozjaśnienia umysłów i porównania - Hartbex w Zamkowych wybudował 460 mieszkań, samego kredytu było 90 mln, ceny mieszkań od 5000-5900 zł/m2.

Wg mnie taki wieżowiec nie powstanie, skończy się na 2x55 m.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2942
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: flyRZE » 20 lut 2017, 22:29

Nie wiemy jakie dokładnie są założenia może mają tam być też biura, albo z 10 pięter przeznaczonych na hotel.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1316
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Lolek » 20 lut 2017, 23:30

Warto przypomnieć że jak dotąd przez ponad 20 lat swojego istnienia ApKlan oddał niewiele ponad 330 mieszkań. Czy mały podoła takiemu przedsięwzięciu?
Lolek
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 88
Na forum od: 06 lis 2016, 14:45

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: PzD91 » 20 lut 2017, 23:42

Lolek pisze:Warto przypomnieć że jak dotąd przez ponad 20 lat swojego istnienia ApKlan oddał niewiele ponad 330 mieszkań. Czy mały podoła takiemu przedsięwzięciu?


Według tego co piszą na stronie to :

Oddaliśmy do użytku 899 lokali mieszkalnych na pięciu osiedlach w Rzeszowie



Myślę, że testem weryfikacyjnym będą wieżowce przy Hetmańskiej, jak podołają tematowi i mieszkania się sprzedadzą to Olszynki ruszą.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1591
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Mirosław » 21 lut 2017, 10:43

Mi się wydaje że budynki w tej formie nie powstaną , dla mnie ten projekt jest za wysoki co za tym idzie bardzo kosztowny wątpię że stać ich będzie na wybudowanie czegos takiego. A po drugie czy będzie na tyle chętnych na te mieszkania i biura, lokalizacja jest wyśmienita ale brak balkonów (w projekcie ich nie ma ) :?: w bloku mieszkalnym ciekawe jak oni to rozwiążą a i na powieszchnie biurowa jak na przykładzie sky res widac że nie ma chętnych,ja bym wolał dwa budynli kameralne jeden 55m i drugi w okolicach 80m i wydaje mi się że na to było by ich stać :)
Mirosław
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 32
Na forum od: 30 lis 2016, 10:05

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: letowniak » 21 lut 2017, 17:16

Krótko mówiąc coś działają w tym zakresie i mnie ta budowa trafo i parkingu cieszy bo to znaczy że to całe planowanie jest poważne.
Hardkloc - developer oferujący mieszkania w najwyższej jakości klocach
letowniak
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 374
Na forum od: 21 lip 2014, 1:55

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bystry » 21 lut 2017, 19:28

Mirosław pisze:Mi się wydaje że budynki w tej formie nie powstaną , dla mnie ten projekt jest za wysoki co za tym idzie bardzo kosztowny wątpię że stać ich będzie na wybudowanie czegos takiego. A po drugie czy będzie na tyle chętnych na te mieszkania i biura, lokalizacja jest wyśmienita ale brak balkonów (w projekcie ich nie ma ) :?: w bloku mieszkalnym ciekawe jak oni to rozwiążą a i na powieszchnie biurowa jak na przykładzie sky res widac że nie ma chętnych,ja bym wolał dwa budynli kameralne jeden 55m i drugi w okolicach 80m i wydaje mi się że na to było by ich stać :)


Jest kosztowny to fakt, dlatego deweloper musi rozsądnie do sprawy podejść i odpowiedzialnie, żeby to skończył, a nie podłubał i zostawił...
Po drugie chętni na pewno się znajdą, taka lokalizacja i taki obiekt na pewno nie będą stały puste, sprzedaż oczywiście może trochę potrwać, bo dopóki potencjalni kupcy mieszkań nie zobaczą, że projekt jest zaawansowany i zostanie zrealizowany to będą nieśmiało podchodzić do zakupów i na to deweloper musi być przygotowany, że na początku sprzedaż może nie iść tak szybko.
Jeśli chodzi o balkony to w takich wieżowcach raczej ich się nie robi, raz, że na wyższych piętrach mocno by wiało, a dwa masz przecież całą ścianę przeszkloną i piękny widok za okna.
Z tym, że na powierzchnie biurową nie ma zainteresowania to ja bym nie przesadzał tak, skyres powoli ale się zapełnia, koło milenium również te biura się zapełniają, czasami jedna umowa może sprawić, że jakaś firma (jedna) wynajmie znaczną część powierzchni i będzie sukces.
Sorry ale taką lokalizację zmarnować na 55 m albo 80 m to szkoda, jeśli wycięto tam drzewa i przeznaczono pod zabudowę ten teren i można wybudować na 160 m bezpieczny budynek to tylko taki albo wyższy na Olszynkach budować, niech to będzie wizytówka miasta, a nie jakieś dziadostwo. 55 m czy 80 m to sobie można w innych lokalizacjach stawiać.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 915
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: gustawtrzmiel » 21 lut 2017, 19:31

Opóźnienie tej inwestycji może wyjść na dobre wszystkim. Póki nie zaczęli budować to jest jeszcze szansa na poprawki. Budynek wszystkim się podoba tylko z jednego powodu - jest wysoki. Kryterium niedużego miasta jest jakie jest. Nie wytykam, nie jestem wybitnym znawcą, po prostu całe życie przejeżdżać koło czegoś takiego, hmm bo wysokie? ;)
gustawtrzmiel
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 337
Na forum od: 16 paź 2014, 16:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: dStan » 22 lut 2017, 11:30

Co do balkonów, przepisy jasno określają kiedy mogą być, a kiedy nie. Pierwszy wynik z google.
Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - Bezpieczeństwo użytkowania - Dział VII. Bezpieczeństwo użytkowania pisze:§ 303.
1. W budynku na kondygnacjach położonych powyżej 25 m nad terenem zabrania się stosowania
balkonów. Nie dotyczyto balkonów o przeznaczeniu technologicznym.
2. W budynku na kondygnacjach położonych powyżej 25 m nad terenem można stosować loggie
wyłącznie z balustradami pełnymi. Stosowanie logii powyżej 55 m nad terenem jest zabronione.
3. W budynku na kondygnacjach położonych powyżej 12 m, lecz nie wyżej niż 25 m nad terenem, można
stosować portfenetry, pod warunkiem zastosowania w nich progów o wysokości co najmniej 0,15 m.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: rafik » 22 lut 2017, 13:22

Poszperałem w internecie i znalazłem wizualizacje budynku który miał powstać w miejscu obecnego klubu nad Wisłokiem gdzie siedzibę miała firma Inmax która upadła w 2006?r.Miał być to hotel.
Obrazek
Co do obecnej koncepcji Apklanu to wątpię żeby doszło do jej realizacji.Budynek jest po prostu za wysoki co też jest jego minusem w mojej ocenie.Obiekt w tym miejscu śmiało mógł by być dominantą dla okolicy lecz 160m to zdecydowanie za dużo i trudno było by innym inwestycjom dorównać mu wysokością.Powstał by podobny efekt jak Sky Tower we Wrocławiu.Drugą kwestią jest jego przeznaczenie.Tereny w okolicy Mostu Zamkowego to jedne z najlepszych w mieście.Patrząc na inwestycje w toku oraz planowane wszystko to chaotyczna mieszkaniówka.Ja w miejscu planowego wieżowca oraz budynków nad Wisłokiem widział bym centrum biurowe ze wspólnym przyziemiem w postaci parkingu podziemnego oraz lokali usługowych na parterze.W Rzeszowie doszło do takiej sytuacji gdzie 2 największe firmy z branży informatycznej zatrudniające po kilkaset osób wyniosły się poza miasto.Chodzi mi o Asseco na Załężu oraz G2A na Połonińskiej gdzie zaadaptowali stary budynek magazynowy.Tak niestety miasta się nie buduje.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1063
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości