[ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Toya » 14 wrz 2017, 14:29

kokobi pisze:Cos okolice mostu Zamkowego nie maja szczescia do pewnych inwestycji, widocznie taka to juz tu tradycja ... :oops:

A ja myślę, że raczej chodzi o zatrzymanie najlepszych lokalizacji na gorsze czasy dla deweloperów, a wypchnięcie w okresie prosperity tych nieco mniej atrakcyjnych. Jestem przekonana, że zarówno Hartbex (ten w szczególności), jak i Apklan są w stanie podołać planowanym inwestycjom (może Apklan w nieco oszczędniejszej wersji), ale liczą, że ta lokalizacja napędzi im klientów nawet wtedy, gdy już rynek mieszkaniowy w Rzeszowie się nasyci. I pewnie mają rację ;)

Ps. Co do CT się nie wypowiadam, bo ta firma już pewnie nic nie wybuduje ;)
Toya
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 267
Na forum od: 07 maja 2017, 4:54

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Sliweczek » 06 paź 2017, 9:21

Toya pisze:
kokobi pisze:Cos okolice mostu Zamkowego nie maja szczescia do pewnych inwestycji, widocznie taka to juz tu tradycja ... :oops:

A ja myślę, że raczej chodzi o zatrzymanie najlepszych lokalizacji na gorsze czasy dla deweloperów, a wypchnięcie w okresie prosperity tych nieco mniej atrakcyjnych. Jestem przekonana, że zarówno Hartbex (ten w szczególności), jak i Apklan są w stanie podołać planowanym inwestycjom (może Apklan w nieco oszczędniejszej wersji), ale liczą, że ta lokalizacja napędzi im klientów nawet wtedy, gdy już rynek mieszkaniowy w Rzeszowie się nasyci. I pewnie mają rację ;)

Ps. Co do CT się nie wypowiadam, bo ta firma już pewnie nic nie wybuduje ;)




proste. lokalizacja ta bedzie tylko zwiekszala swoja wartosc. M.in. dlatego pewnie niektorzy sie nie spiesza. z czekaniem nic nie straca a moga wrecz zyskac.
Sliweczek
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 13 wrz 2014, 19:31

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rze-NM » 15 paź 2017, 16:01

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rze-NM
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 318
Na forum od: 25 mar 2015, 18:08
Lokalizacja: Nowe Miasto

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: harpun » 17 paź 2017, 1:37

Wygląda na to że kolejny etap mają za sobą, ale coś za wolno im to idzie. Sztucznie podtrzymują ciągłość prac, by utrzymać pozwolenia, czekając na zielone światło od banków? Czy nie mają wszystkich pozwoleń?
harpun
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 378
Na forum od: 05 sie 2014, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 18 paź 2017, 15:49

Ten deweloper ma pozaczynane kilka inwestycji. Zgaduje że po ukończeniu Bulwary Park tutaj właśnie ruszy praca. Zwłaszcza teraz gdy po sąsiedzku Capital Tower zaczął swoje budynki muszą sobie zdawać sprawę że kilku klientów stracą. A raczej więcej niż kilku jeśli samych miejsc postojowych u konkurencji w CT ma być 600!
Profibud wyszedł z ziemi i ukończył tą szeroką podstawę budynku Bulwary Park. Zostały same wąskie piętra 2 wieżowców i niedługo osiągnie prędkość 1-1.5 kondygnacji na tydzień. Czyli strzelam koło lutego budynek osiągnie docelową wysokość i prace tu ruszą? O ile oczywiście ta firma będzie budować. Patrząc na innych deweloperów jak mają kłopoty kadrowe które przekładają się na słabe tempo ten deweloper nie wypuści zgranej i sprawdzonej ekipy tylko z marszu dostanie kolejne zlecenie.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 18 paź 2017, 17:27

^^ Budowa budynek ponad 40sto piętrowego to inna bajka niż budowa 18 piętrowego bloku. To wyzwania dla wykonawcy jak i dla inwestora ($$$). Myślę, że pierwsze skończą Bulwary Park i zrealizują część inwestycji na Witolda żeby zgromadzić trochę kapitału.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bystry » 18 paź 2017, 21:42

swiety pisze:^^ Budowa budynek ponad 40sto piętrowego to inna bajka niż budowa 18 piętrowego bloku. To wyzwania dla wykonawcy jak i dla inwestora ($$$). Myślę, że pierwsze skończą Bulwary Park i zrealizują część inwestycji na Witolda żeby zgromadzić trochę kapitału.


Jeśli chodzi o potrzebny kapitał, to nie wyolbrzymiałbym tego tak bardzo, na początku, gdy usłyszałem o tej inwestycji też mi się wydawało, że to musi być niesamowity koszt ale niedawno mój kolega, który jest architektem uświadomił mi, że budowa takiego wysokościowca niekoniecznie musi być droższa niż budowa np. osiedla typu Dzielnica Parkowa, także APKlan czy inni deweloperzy działający na terenie Rzeszowa byliby w stanie udźwignąć ten temat.
Jeśli chodzi o Olszynki to jest coś na rzeczy, między niektórymi słupami ogrodzeniowymi zamontowali profile metalowe, ponadto na dolnej i górnej części słupów są haczyki, a na górnej części między słupami jest linka rozciągnięta, wcześniej tego nie widziałem, nie wiem od kiedy to jest bo jakoś specjalnie się w oczy to nie rzucało jak się jedzie samochodem obok. Pewnie przygotowują ogrodzenie do powieszenia jakiejś reklamy.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 913
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kokobi » 19 paź 2017, 22:59

pisul pisze:Ten deweloper ma pozaczynane kilka inwestycji. Zgaduje że po ukończeniu Bulwary Park tutaj właśnie ruszy praca. Zwłaszcza teraz gdy po sąsiedzku Capital Tower zaczął swoje budynki muszą sobie zdawać sprawę że kilku klientów stracą. A raczej więcej niż kilku jeśli samych miejsc postojowych u konkurencji w CT ma być 600! ...


Na pewno juz stracili co najmniej jednego klienta, ktory zamienil mieszkanie z nad Wiskoka na nad Wisla :(
Awatar użytkownika
kokobi
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 126
Na forum od: 17 lut 2016, 10:31

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: harpun » 28 paź 2017, 21:24

kokobi pisze:
pisul pisze:Ten deweloper ma pozaczynane kilka inwestycji. Zgaduje że po ukończeniu Bulwary Park tutaj właśnie ruszy praca. Zwłaszcza teraz gdy po sąsiedzku Capital Tower zaczął swoje budynki muszą sobie zdawać sprawę że kilku klientów stracą. A raczej więcej niż kilku jeśli samych miejsc postojowych u konkurencji w CT ma być 600! ...


Na pewno juz stracili co najmniej jednego klienta, ktory zamienil mieszkanie z nad Wiskoka na nad Wisla :(


Jednak wybieramy Kraków? Ale w Krk wysoko nie zamieszkasz
harpun
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 378
Na forum od: 05 sie 2014, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: kokobi » 28 paź 2017, 22:06

harpun pisze:Jednak wybieramy Kraków? Ale w Krk wysoko nie zamieszkasz


W Krk buduje sie bardzo duzo w ostatnich latach i jest duzy wybor. Sa i wysokie bloki ale mozna nie koniecznie wysoko, np nad sama Wisla na Grzegorzkach, Kazinierzu, Zablociu. Jest duzo drozej niz niz w Rzeszowie, za m2 od 7K-15K.
Awatar użytkownika
kokobi
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 126
Na forum od: 17 lut 2016, 10:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości