[ul. Szopena] Olszynki Park 181m - 41p (ApKlan)

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: flyRZE » 30 lis 2016, 20:35

Faktem jest, że na tej skarpie ciężko ustawić standardowe ogrodzenie by było bezpieczne. Chyba najsensowniejszym rozwiązaniem jest telefon do inwestora czy budowa startuje. Jeżeli to mocowanie pod reklamy, które zawisna na lata to będzie to estetyczny skandal....
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1316
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: PzD91 » 30 lis 2016, 20:47

Szymek_Rz pisze:
PzD91 pisze:
Szymek_Rz pisze:Koncepcja bardzo fajna, tylko chciałbym zaznaczyć że te wieżowce będą widoczne z ul. 3-Maja, Grunwaldzkiej, Rynku, całego Śródmieścia a nawet z Dworca PKP. Czy potrzebny nam jest taki „punkt orientacyjny”? Absolutnie nie mam nic przeciwko tej budowie, jest OK.
Tylko czy przesunięcie jej / co wiemy że jest niemożliwe / w rejon Lidla na Podwisłoczu, Armii Krajowej czy gdzieś dalej od Śródmieścia, nie było by lepszym rozwiązaniem?

Ale wszedzie na świecie biurowce, wiezowce itd powstają w cetrum, a nie gdzies na uboczu.

Ale nie powstają 400m od ratusza.

Ten tez nie powstanie w odleglosci 400 m a 650, zresztąco za roznica. Działka jest wolna i w dobrej lokalizacji to tylko sie cieszyć, ze cośsensownego powstanie a nie jakis dziado-parking czy jakies baraki.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: harpun » 01 gru 2016, 0:26

Wygląda na to że zaczynają, trzymam kciuki :)
harpun
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 378
Na forum od: 05 sie 2014, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: porteño » 01 gru 2016, 2:02

PzD91 pisze:
Szymek_Rz pisze:Koncepcja bardzo fajna, tylko chciałbym zaznaczyć że te wieżowce będą widoczne z ul. 3-Maja, Grunwaldzkiej, Rynku, całego Śródmieścia a nawet z Dworca PKP. Czy potrzebny nam jest taki „punkt orientacyjny”? Absolutnie nie mam nic przeciwko tej budowie, jest OK.
Tylko czy przesunięcie jej / co wiemy że jest niemożliwe / w rejon Lidla na Podwisłoczu, Armii Krajowej czy gdzieś dalej od Śródmieścia, nie było by lepszym rozwiązaniem?

Ale wszedzie na świecie biurowce, wiezowce itd powstają w cetrum, a nie gdzies na uboczu.

1 - Nieprawda. Zwykle właśnie dzielnice biurowe powstają z dala od historycznego centrum większości miast.
2 - A dlaczego niby my mamy naśladować resztę świata?
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: PzD91 » 01 gru 2016, 11:00

porteño pisze:
PzD91 pisze:
Szymek_Rz pisze:Koncepcja bardzo fajna, tylko chciałbym zaznaczyć że te wieżowce będą widoczne z ul. 3-Maja, Grunwaldzkiej, Rynku, całego Śródmieścia a nawet z Dworca PKP. Czy potrzebny nam jest taki „punkt orientacyjny”? Absolutnie nie mam nic przeciwko tej budowie, jest OK.
Tylko czy przesunięcie jej / co wiemy że jest niemożliwe / w rejon Lidla na Podwisłoczu, Armii Krajowej czy gdzieś dalej od Śródmieścia, nie było by lepszym rozwiązaniem?

Ale wszedzie na świecie biurowce, wiezowce itd powstają w cetrum, a nie gdzies na uboczu.

1 - Nieprawda. Zwykle właśnie dzielnice biurowe powstają z dala od historycznego centrum większości miast.
2 - A dlaczego niby my mamy naśladować resztę świata?

Olszynki też powstaja z dala od "historycznego centrum" przecież nikt nie buduje biurowca, pomiedzy kamieniczkami, tylko poza historycznym starym miastem, które w Rzeszowie jest malutkie. Nie wiem czy ktoś tu kogoś naśladuje, po prostu to wynika z zysków ekonomicznych, że taka działka w centrum miasta musi być zagospodarowana jakoś.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Szymek_Rz » 01 gru 2016, 11:24

Jak napisałem wcześniej,inwestycja jest OK i lokalizacja też jest w porządku.
Moje zaniepokojenie budzi wysokość tego budynku.
Nie jestem pewien, czy jak będę pił piwo na rynku w otoczeniu stylowych starych kamienic, nie będzie mi przeszkadzał sterczący wieżowiec.
Na błędach poprzedników powinniśmy się uczyć a nie je powielać. Mam na myśli biurowce na Słowackiego czy biurowiec na Szopena.
Dla mieszkańca Rzeszowa te biurowce już powszechniały, przyzwyczailiśmy się do nich. Ale dla przyjezdnych to trochę dziwaczne, bez smaku i sensu, po prostu brzydkie.
Szymek_Rz
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 219
Na forum od: 11 lis 2015, 18:00

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: WoJa » 01 gru 2016, 12:09

Szymek_Rz pisze: (...)
Nie jestem pewien, czy jak będę pił piwo na rynku w otoczeniu stylowych starych kamienic, nie będzie mi przeszkadzał sterczący wieżowiec.
(...)
[/quote]

Nie żartuj, jedyne co widać na rynku to otoczenie tandetnych namiotów (a nie kamienic) - a to ci o dziwo nie przeszkadza. To jest prawdziwy problem, a nie wieżowiec, którego i tak z rynku nie będzie widać
WJ
WoJa
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 453
Na forum od: 01 gru 2016, 12:05

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Nikoś » 01 gru 2016, 12:30

Debata o tym czy będzie widać czy wpłynie na krajobraz to już raczej po czasie, ciekawe raczej jak rozwiązania będzie kwestia ewentualnych podtopień budynku. Bo każdy wie jak tamte tereny wyglądały przy większej ilości wody
Jeśli będzie dobry materiał i nie poskąpią na wykończeniu to może to być całkiem fajny budynek
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: MB7 » 01 gru 2016, 12:43

Jak dla mnie miejsce i sam budynek jak najbardziej na plus, wiadomo biorąc pod uwagę rozsądkowe podejście co do opłacalności i kosztów inwestycji. Stolica innowacji to nie tylko świecąca kładka czy wyrastające osiedla, a właśnie nowoczesne budynki podchodzące pod standardy największych miast - które wyróżniają się przede wszystkim wysokością.

Moja perspektywa patrzenia na takie inwestycje może być zróżnicowana z prostego powodu - jestem jedną ze świeżych osób zasilających szeregi Rzeszowa, czyli przyjechałem na studia i póki co zostaję. Dla mnie i wielu moich znajomych (czyli osób młodych, max kilka lat po studiach) liczy się to, jakie miasto robi postęp i jakie daje możliwości. Rozbudowa stref ekonomicznych, odejście od staromodnych schematów (np. budowa bloku wyglądającego jak betonowe pudło z oknami) i perspektywiczne inwestycje (jak omawiane Olszynki) dają wrażenie prężnego rozwoju miasta, a co za tym idzie ciekawe wizje przyszłościowe. Rzeszów skutecznie ucieka od dawnego stwierdzenia typu "dziura bez większych możliwości", które przyświecało ogólnie większości naszego województwa. I są to określenia potwierdzane przez osoby z zewnątrz (np. prowadzącego z Łodzi po 10 latach nieobecności, który przyjechał do Rzeszowa poprowadzić szkolenie, ost).

Ale rozumiem też rodowitych mieszkańców, którzy pokochali Rzeszów kojarzący się z zielenią i kamienicami i domyślam się, że takie inwestycje im nie pasują, a pewnie wg nich wręcz szpecą miasto...
MB7
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 08 lis 2016, 10:41

Re: [Olszynki] Wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Szymek_Rz » 01 gru 2016, 13:02

MB7 pisze:Jak dla mnie miejsce i sam budynek jak najbardziej na plus, wiadomo biorąc pod uwagę rozsądkowe podejście co do opłacalności i kosztów inwestycji. Stolica innowacji to nie tylko świecąca kładka czy wyrastające osiedla, a właśnie nowoczesne budynki podchodzące pod standardy największych miast - które wyróżniają się przede wszystkim wysokością.

Moja perspektywa patrzenia na takie inwestycje może być zróżnicowana z prostego powodu - jestem jedną ze świeżych osób zasilających szeregi Rzeszowa, czyli przyjechałem na studia i póki co zostaję. Dla mnie i wielu moich znajomych (czyli osób młodych, max kilka lat po studiach) liczy się to, jakie miasto robi postęp i jakie daje możliwości. Rozbudowa stref ekonomicznych, odejście od staromodnych schematów (np. budowa bloku wyglądającego jak betonowe pudło z oknami) i perspektywiczne inwestycje (jak omawiane Olszynki) dają wrażenie prężnego rozwoju miasta, a co za tym idzie ciekawe wizje przyszłościowe. Rzeszów skutecznie ucieka od dawnego stwierdzenia typu "dziura bez większych możliwości", które przyświecało ogólnie większości naszego województwa. I są to określenia potwierdzane przez osoby z zewnątrz (np. prowadzącego z Łodzi po 10 latach nieobecności, który przyjechał do Rzeszowa poprowadzić szkolenie, ost).

Ale rozumiem też rodowitych mieszkańców, którzy pokochali Rzeszów kojarzący się z zielenią i kamienicami i domyślam się, że takie inwestycje im nie pasują, a pewnie wg nich wręcz szpecą miasto...

Jak napisałem kilka postów wcześniej, ta inwestycja jest ok i oby ich było więcej. Chodzi mi o lokalizacje. Niech sobie rośnie park wysokościowców, tylko oddalony od starej części miasta. Nie mieszajmy starej zabudowy z wysokimi budynkami. Architektura krajobrazu przestrzeni miejskiej powinna być wykładnią dla wydawania decyzji budowlanych.
Szymek_Rz
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 219
Na forum od: 11 lis 2015, 18:00

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ted, tomek707 i 26 gości