Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Informacje o planowanych inwestycjach mieszkaniowych.

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Petit_garcon » 17 mar 2018, 20:51

pogodynka pisze:Zostały tu przytoczone ceny Apklanu w takich lokalizacjach jak Grabskiego czy Powstańców. Ceny mieszkań tego samego dewelopera na Wieniawskiego są o wiele niższe.


Nie. Proszę sprawdzić stronę osiedlekaroliny.pl - mieszkanie E.2.19 o powierzchni 31,55m2 za 145130zl - 4600zl za m2. Ceny na powstańców były co najmniej o ok. 1000zl wyższe na m2.
Petit_garcon
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 16 lut 2018, 21:08

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Steeler » 17 mar 2018, 21:32

^^ A czy przypadkiem tam nie ma obowiązkowego wykupu miejsca postojowego, nie wliczonego w tę cenę?
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 458
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Petit_garcon » 17 mar 2018, 21:46

Steeler pisze:^^ A czy przypadkiem tam nie ma obowiązkowego wykupu miejsca postojowego, nie wliczonego w tę cenę?



Jest i w tym clou sprawy. +7 tys opłata przyłączeniowa dodatkowo.
Petit_garcon
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 16 lut 2018, 21:08

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: GregInv » 19 mar 2018, 8:34

elCzaporro pisze:I znów biedne nie potrzebne miejsce parkingowe. Jak kupujesz mieszkanie, w którym planujesz mieszkać X lat, to czy zakładasz że tyle samo lat będziesz jeździć starym gratem? Może się okazać (oby) że za 4 lata kupisz nówkę sztukę, nie śmiganą z salonu jakieś wozidło, i wtedy będziesz się zastanawiać gdzie postawić swoje nowe cudeńko, żeby nie stało pod chmurką. Trochę szerszego horyzontu życzę.


Dzięki za życzenia. Powoli robi się świątecznie. :D
Co do sedna. Jeśli ktoś planuje kupować kawalerkę (a piszę o takich mieszkaniach) żeby mieszkać tam X lat a za kilka lat kupić nówkę z salonu to cóż, pogratulować horyzontów. Ale ok, są pasjonaci motoryzacji. Niektórzy faktycznie spędzają więcej czasu przy swojej bryce niż w domu.

Mój punkt widzenia - inwestycyjnie kawalerka z miejscem ma się gorzej niż bez. Także ja idę gdzie indziej.

PS
Podałem faktyczne ceny w identycznej lokalizacji.
GregInv
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 184
Na forum od: 03 sty 2018, 15:22

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ozzymir » 19 mar 2018, 16:54

Na niektórych osiedlach własne miejsce postojowe to gwarancja zaparkowania wieczorem, więc nie chodzi tylko o parkowanie nowych aut.
ozzymir
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 167
Na forum od: 04 sie 2014, 14:46

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: elCzaporro » 19 mar 2018, 22:07

Kawalerka 35 m jako inwestycja na 7-10 lat to żadna fanaberia, szczególnie jak ktoś nie ma planu zakładać rodziny.

Druga sprawa, "obowiązkowe" miejsce parkingowe jest przeważnie takie tylko z nazwy, wystarczy zapytać ile jest miejsc parkingowych, a ile mieszkań w inwestycji. Jak kupowałem mieszkanie w hartbexie kilka lat temu, to też próbowali mi wcisnąć miejsce postojowe, bo niby do każdego mieszkania przynależy jedno, później okazało się że miejsc parkingowych jest około 100 mniej niż mieszkań. Wtedy nie zdecydowałem się, ale co zimę żałuję że nie przycisnąłem banku o te 23k pln, teraz dostałem w cenie mieszkania parking i patrząc za okno, nie mogę się go doczekać prawie tak jak większego metrażu mieszkania.

Wydaje mi się że często wystarczy pogadać z deweloperem, jak ktoś faktycznie nie chce miejsca w garażu.

Po trzecie tak jak pisze ozzymir, komfort posiadania miejsca które zawsze na Ciebie czeka to duży komfort.

I na koniec, miejsce postojowe to duży plus przy odsprzedaży lub wynajmie w przyszłości.

Tyle w temacie.
elCzaporro
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 139
Na forum od: 03 lut 2017, 22:29

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pogodynka » 19 mar 2018, 22:55

elCzaporro pisze:Kawalerka 35 m jako inwestycja na 7-10 lat to żadna fanaberia, szczególnie jak ktoś nie ma planu zakładać rodziny.

Druga sprawa, "obowiązkowe" miejsce parkingowe jest przeważnie takie tylko z nazwy, wystarczy zapytać ile jest miejsc parkingowych, a ile mieszkań w inwestycji. Jak kupowałem mieszkanie w hartbexie kilka lat temu, to też próbowali mi wcisnąć miejsce postojowe, bo niby do każdego mieszkania przynależy jedno, później okazało się że miejsc parkingowych jest około 100 mniej niż mieszkań. Wtedy nie zdecydowałem się, ale co zimę żałuję że nie przycisnąłem banku o te 23k pln, teraz dostałem w cenie mieszkania parking i patrząc za okno, nie mogę się go doczekać prawie tak jak większego metrażu mieszkania.

Wydaje mi się że często wystarczy pogadać z deweloperem, jak ktoś faktycznie nie chce miejsca w garażu.

Po trzecie tak jak pisze ozzymir, komfort posiadania miejsca które zawsze na Ciebie czeka to duży komfort.

I na koniec, miejsce postojowe to duży plus przy odsprzedaży lub wynajmie w przyszłości.

Tyle w temacie.


Tak jest. Jak ktoś chce kupować bez miejsca to niech kupuje na osiedlach na obrzeżach miasta bo bliżej centrum każdy developer proponuje miejsce, gdyż po prostu byśmy się podusili. Aut nie ubywa a przybywa i w centrum nie ma szans zaparkować jak się nie ma miejsca na własność. Wiem z doświadczenia. Brak miejsca do zaparkowania jak się wraca z pracy to jeden z poważniejszych powodów do zmiany mieszkania na takie z garażem.
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: GregInv » 20 mar 2018, 9:32

pogodynka pisze:
elCzaporro pisze:Kawalerka 35 m jako inwestycja na 7-10 lat to żadna fanaberia, szczególnie jak ktoś nie ma planu zakładać rodziny.

Druga sprawa, "obowiązkowe" miejsce parkingowe jest przeważnie takie tylko z nazwy, wystarczy zapytać ile jest miejsc parkingowych, a ile mieszkań w inwestycji. Jak kupowałem mieszkanie w hartbexie kilka lat temu, to też próbowali mi wcisnąć miejsce postojowe, bo niby do każdego mieszkania przynależy jedno, później okazało się że miejsc parkingowych jest około 100 mniej niż mieszkań. Wtedy nie zdecydowałem się, ale co zimę żałuję że nie przycisnąłem banku o te 23k pln, teraz dostałem w cenie mieszkania parking i patrząc za okno, nie mogę się go doczekać prawie tak jak większego metrażu mieszkania.

Wydaje mi się że często wystarczy pogadać z deweloperem, jak ktoś faktycznie nie chce miejsca w garażu.

Po trzecie tak jak pisze ozzymir, komfort posiadania miejsca które zawsze na Ciebie czeka to duży komfort.

I na koniec, miejsce postojowe to duży plus przy odsprzedaży lub wynajmie w przyszłości.

Tyle w temacie.


Tak jest. Jak ktoś chce kupować bez miejsca to niech kupuje na osiedlach na obrzeżach miasta bo bliżej centrum każdy developer proponuje miejsce, gdyż po prostu byśmy się podusili. Aut nie ubywa a przybywa i w centrum nie ma szans zaparkować jak się nie ma miejsca na własność. Wiem z doświadczenia. Brak miejsca do zaparkowania jak się wraca z pracy to jeden z poważniejszych powodów do zmiany mieszkania na takie z garażem.


Tylko, że takie Karoliny to chyba nie jest centrum. Chyba, że jest. Bo już się pogubiłem.
GregInv
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 184
Na forum od: 03 sty 2018, 15:22

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: elCzaporro » 20 mar 2018, 18:37

Jeszcze nie, ale za nie długo, za 5-10 lat może tam być jeszcze większa sypialnia, niż jest teraz. Poza tym tak jak pisze pogodynka, aut przybywa, a nie ubywa. Niczym dziwnym teraz nie jest jak w domu są 2 auta, jedno w garażu, drugie pod blokiem.

Ale tak jak pisałem, jak się nie chce miejsca w garażu, to idzie się dogadać z deweloperem, chyba że jest blok 10 mieszkań i 10 miejsc postojowych, wtedy nie za bardzo się uda.
elCzaporro
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 139
Na forum od: 03 lut 2017, 22:29

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: grande1970 » 20 mar 2018, 20:40

zawsze się można dogadać z deweloperem, ja się dogadałem i moje oba auta stoją w garażu a na zewnętrznym ogólnodostępnym parkingu jest sajgon, krzyki i zastawianie jednych przez drugich a nie mieszkam w centrum tylko na tzw. obrzeżach choć bardzo pożądane są te obrzeża. Moja rada: kupcie sobie to miejsce
grande1970
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 136
Na forum od: 17 sie 2016, 17:19

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości