[ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Informacje o planowanych inwestycjach mieszkaniowych.

Re: [ul. Kilara] Olszynki wieżowiec 160m - 36p (ApKlan)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: flyRZE » 19 gru 2017, 11:53

bogdanoo pisze:
hoophoop18 pisze:Być może zaczną pierwsze od tego niższego budynku który miał mieć 15 kondygnacji nadziemnych, ale mogło się coś zmienić i bedzie 17 :)

możliwe, jedyne co napawa mnie optymizmem że nie zaniechali budowy wieżowca jest sformułowanie "budowy budynku mieszkalnego" w sensie jednego nie kilku.
Faktycznie zamiast 15 pięter mogli zdecydować się na 17,a jak jak ludzie zaczną kupować w tym budynku lokale to pieniądze zainwestują w wieżowiec, ale na tą chwilę to tylko domysły, trzeba czekać na oficjalny komunikat.

---------- EDIT ------------
bogdanoo pisze:prawdopodobne wizualizacje wieżowca

Obrazek

Kiedyś widziałem na jakiejś wizualizacji, że ma być na szczycie umieszczony napis APKLAN - mam nadzieję że zrezgynują z niego bo strasznie szpeciłby ten projekt.

Wrzucałem tutaj kiedyś wizualizację i jak się przyjrzycie to widać, że budynek nisko-piętrowy i niższy wieżowiec wchodzą na teren obecnego parku linowego i olszynek, czyli tak jak jest zaznaczone na rzucie zieloną linią.

To jest tylko wizualizacja. Kompleks tych dwóch wieżowców nie wychodzi na teren paku linowego, ani na teren przy Wisloku.
Na zaprezentowanej mapce macie obrys calego przyziemienia bo wydane byly warunki zabudowy, a więc inwestycja Olszynki Parki ma być przy Kilara oczywiscie koncepcja mogla sie zmienić aczkolwiek parking jest częścią inwestycji.
Natomiast ta zaznaczona na zielono działka to dawna dzilaka Inmaxu, który zbankrutował, oni mieli wczesniej koncepcje budowy hotelu w tym miejscu, pewnie Apklan kupił działkę i coś planują.
flyRZE
Zaangażowany+
Zaangażowany+

Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Postautor: bogdanoo » 19 gru 2017, 12:20

flyRZE pisze:To jest tylko wizualizacja. Kompleks tych dwóch wieżowców nie wychodzi na teren paku linowego, ani na teren przy Wisloku.
Na zaprezentowanej mapce macie obrys calego przyziemienia bo wydane byly warunki zabudowy, a więc inwestycja Olszynki Parki ma być przy Kilara oczywiscie koncepcja mogla sie zmienić aczkolwiek parking jest częścią inwestycji.
Natomiast ta zaznaczona na zielono działka to dawna dzilaka Inmaxu, który zbankrutował, oni mieli wczesniej koncepcje budowy hotelu w tym miejscu, pewnie Apklan kupił działkę i coś planują.

to w takim razie trzeba po prostu czekać na oficjalne stanowisko APKLANu
Awatar użytkownika
bogdanoo
Zaangażowany+
Zaangażowany+

Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Postautor: bystry » 30 gru 2017, 19:18

Pod tą częścią parkingu, którą niedawno dobudowali ostatnio położono kostkę, na górze woku tego budynku też jakieś płyty układali, coś tam dłubią żeby pozwolenie utrzymać, jeśli teren na którym był klub "przystań na lato" i sąsiednie przedsiębiorstwo został faktycznie przejęty przez Apklan to w lecie pewnie zaczną rozbiórkę i grodzenie i w ten sposób coś się na działce będzie działo i podtrzymają pozwolenie na budowę.

Ale na szybki start budowy to ja nie liczę, nie spodziewam się tego w zbliżającym się roku, chyba że ktoś ma jakieś inne informacje.
bystry
Zaangażowany
Zaangażowany

Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Postautor: pan.fotograf » 11 sty 2018, 19:32

Dotarłem do czasopisma z artykułem dotyczącym Olszynek, a w nim zamieszczony jest m.in. przykładowy rzut kondygnacji mieszkalnej, rysunek techniczny elewacji, dokładna liczba kondygnacji wysokiej wieży i tu ciekawostka nie 36k, a 39k ;)
pan.fotograf
Początkujący
Początkujący

Na forum od: 11 sty 2018, 18:55

Postautor: Kognakus » 11 sty 2018, 20:06

Jakie to czasopismo ?
Awatar użytkownika
Kognakus
Administrator
Administrator

Na forum od: 20 cze 2014, 22:05

Postautor: driver91 » 11 sty 2018, 22:09

Temat Olsztynek trwa od przynajmniej 4 lat i myślę, że potrwa kolejne 4.
driver91
Świeżak

Na forum od: 09 gru 2017, 19:50

Postautor: pan.fotograf » 13 sty 2018, 13:43

Kognakus pisze:Jakie to czasopismo ?

Czasopismo Politechniki Rzeszowskiej z końca 2015 roku, do znalezienia u wujaszka google.
pan.fotograf
Początkujący
Początkujący

Na forum od: 11 sty 2018, 18:55

Postautor: Adamerio » 13 sty 2018, 17:38

pan.fotograf pisze:
Kognakus pisze:Jakie to czasopismo ?

Czasopismo Politechniki Rzeszowskiej z końca 2015 roku, do znalezienia u wujaszka google.

Informacje w tym czasopiśmie traktowałbym jednak z przymrużeniem oka - przez ten czas sporo mogło ulec zmianie.
Awatar użytkownika
Adamerio
Zaangażowany
Zaangażowany

Na forum od: 30 sie 2016, 11:06

Postautor: pisul » 14 sty 2018, 1:02

Znalazłem to czasopismo politechniki o którym Pan pisze ;)
Prawdziwa kopalnia wiedzy.

Na niedzielę w sam do poczytania które najwyższe budynki i budowle nie będące budynkami w Rzeszowie i w Polsce, czym obłożona będzie elewacja Olszynek, jak rozwiązano problem terenu zalewowego ... Są rysunki w pdfie czyli można sobie powiększać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tomasz Kozłowski, Robert Szular -
"Kształtowanie wysokościowych budynków mieszkalnych na przykładzie zespołu Olszynki Park w Rzeszowie."

http://doi.prz.edu.pl/pl/pdf/biis/419
Awatar użytkownika
pisul
Moderator
Moderator

Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Postautor: bystry » 17 sty 2018, 10:52

Macie jakieś informacje aktualne jaki jest status działek na którym działał klub "Przystań na lato" oraz firma która działała na działce między klubem a Podpromiem?? Czyją własnością są teraz te działki, wie ktoś?
bystry
Zaangażowany
Zaangażowany

Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy