[ul. Witosa/Wyspiańskiego] ??? (Hartbex)

Planowane inwestycje mieszkaniowe na terenie Rzeszowa i okolic.

Informacje o planowanych inwestycjach mieszkaniowych.

Re: [ul. Witosa/Wyspiańskiego] Res Tower 90m (Hartbex)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 22 mar 2017, 21:59

parawan pisze:duzo mieszkan nie zostalo do dzisiaj sprzedanych.

powierzchnie uslugowe nawet bardziej - duzy lokal od ulicy wolny, pietro zajete tylko dlatego ze deweloper sie tam sam przeniosl.


^^ 9 mieszkań niesprzedanych to dużo? (na 460).

Usługi - większość sprzedana, 70% to duże lokale ponad 100m2 (największy ponad 800). Tak duże lokale ciężko wynająć. W dodatku ceny najmu w tej lokalizacji są wysokie (60-80złm2) - zresztą lokalizacja jedna z lepszych w mieście.


parawan pisze:wybudowano tyle, ile sie dalo.


A wiesz ile kosztowała działka? Realizując każdą inwestycje - pasuje na niej coś zarobić.

parawan pisze:architektonicznie tez lezy, zero rytmu, zero proporcji, przeskalowane. o elewacji w tym kolorze, bez rozrzezbienia szkoda wrecz strzepic jezyka.


Tu się zgodzę - mogło być lepiej.

parawan pisze:od patio klimat jest wrecz wiezienny, okno w okno, a juz hitem sa okna wychodzace na sciane metr dalej (nie chce mi sie teraz szukac zdjec). gdyby skala byla zmniejszona zaledwie o 30%.


Zgoda, niektóre mieszkania to porażka - ale to ścisłe centrum miasta. Popatrz na sąsiedni projekt CT, to samo się szykuje.

parawan pisze:porownywanie tego do innych inwestycji w Rzeszowie jest rowniez nie na miejscu, bo wzorce nalezy czerpac od lepszych, a nie gorszych :) .


Mówiłem o jakości wykończenia, użytych materiałach, rozwiązaniach itd. Hartbexu jeszcze nikt nie dogoni w tym temacie.

Reasumując zgodzę się, że powinni współpracować z lepszymi biurami architektonicznymi .
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Witosa/Wyspiańskiego] Res Tower 90m (Hartbex)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: parawan » 22 mar 2017, 22:20

flyRZE pisze:Parawan z tego co widzę na stronie zostalo 10 mieszkan do sprzedania.


ile lat inwestycja jest oddana? trzy?

NG mimo, ze tez przeskalowane sprzedalo np pierwszy etap (ktory jest nawet wzgledny) przed skonczeniem stropu nad piwnicą. a rezerwacje na Paderewskiego sie chyba tez juz koncza, choc inwestor zdaje sie, ze jeszcze nie wystapil o PnB?

Uslugi moze i zostaly sprzedane, ale wlasnie nie wynajete. Co to oznacza? ktos np wydal 4mln na lokal, ktory stoi pusty. Skoro sie nie moze wynajac, to moze wlasnie byl niepotrzebny? Lokalizacja wcale nie jest jedną z lepszych, bo to klasyczny przykład klęski urodzaju. Niby jest lokal, niby potencjał świetny, ale jednak nasycenie tak duże, że chętnych nie ma.

swiety pisze:A wiesz ile kosztowała działka? Realizując każdą inwestycje - pasuje na niej coś zarobić.


W tej chwili nie pamiętam dokładnych kwot, ale nie była to jakaś oszałamiająca cena, a licząc do PUMu, to już na pewno.

swiety pisze:Zgoda, niektóre mieszkania to porażka - ale to ścisłe centrum miasta. Popatrz na sąsiedni projekt CT, to samo się szykuje.


Owszem, centrum miasta, ale jednak ktoś tam musi mieszkać. Z czasem będzie następował spadek jakości najemców, choćby dlatego, że pojawią się lepsze inwestycje, gdzie ktoś uwzględni potrzeby przyszłych mieszkańców.

Projekt CT, to także słabizna. Już projekt Olszynek jest dużo lepszy. Choć oczywiście w obu przypadkach znamy ledwo jakieś wizualizacje, a może inwestor ma koncepcje (skoro jakieś rezerwacje zbiera).

Co do jakości wykończenia - nie wypowiadam się, nie oglądałem tej inwestycji, choć śledząc forum widać, że jako generalny wykonawca się do pracy przykładają. Natomiast, jesteśmy zgodni, że płyty piaskowca w małym formacie na elewaci frontowej nie robią już na nikim wrażenia, a tynk od strony dziedzińca, czy w części tylnej i balustrady z nierdzewki, to jak na rok 2017 jest raczej najniższa linia oporu.

Najsmutniejsze jest to, że o ile w przypadku pierwszego etapu NG można było mieć nadzieję na nową jakość, tak drugi i trzeci etap tę nadzieję rozwiały. Jestem ciekaw tego co powstanie w kolejnych ich realizacjach, choć widząc zagospodarowanie terenu na Paderewskiego, to też będzie gęsto.

A, jeszcze jedno - praca z lepszymi pracowniami, to nie jest determinant sukcesu. Inwestor też musi być świadomy, a może przede wszystkim inwestor powinien być świadomy. W przypadku tego Res Tower powtarza się sytuacja z Apartamentami Zamkowymi - inwestor chce za wszelką cenę zmaksymalizować zysk - mając za nic przyszłe życie swoich klientów. Klienci zaś nie mają pojęcia, ani jakiegoś szczególnego wyboru i pewnie to z czasem kupią, choć mieszkać bym tam nie chciał za żadne skarby.
parawan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 341
Na forum od: 12 mar 2015, 17:42

Re: [ul. Witosa/Wyspiańskiego] Res Tower 90m (Hartbex)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: letowniak » 29 mar 2017, 1:01

pisul pisze:Rzeszów nie będzie się musiał wstydzić.

Na pewno nie będzie miał się też czym chwalić. Ja tu widzę typowo "ruski" wieżowiec mieszkalny.
Hardkloc - developer oferujący mieszkania w najwyższej jakości klocach
letowniak
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 374
Na forum od: 21 lip 2014, 1:55

Re: [ul. Witosa/Wyspiańskiego] Res Tower 90m (Hartbex)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Drabol » 26 maja 2017, 8:36

Witam wszystkich,
Jestem nowy na forum i to mój pierwszy post :)
Jadąc dzisiaj do pracy zauważyłem na miejscu gdzie jeszcze kilka dni temu stało wesołe miasteczko maszyny firmy Aarsleff. Jedna palownica bądź do badań gruntów (nie wiem dokładnie nie znam się) już coś "wierciła" + stał załadowany zbrojeniem tir. Nie wiem co tam się zaczęło dziać, mam nadzieję, że to dobry prognostyk :D
Drabol
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 26 maja 2017, 8:23

Re: [ul. Witosa/Wyspiańskiego] Res Tower 90m (Hartbex)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: LeszekB » 26 maja 2017, 8:41

Drabol pisze:Witam wszystkich,
Jestem nowy na forum i to mój pierwszy post :)
Jadąc dzisiaj do pracy zauważyłem na miejscu gdzie jeszcze kilka dni temu stało wesołe miasteczko maszyny firmy Aarsleff. Jedna palownica bądź do badań gruntów (nie wiem dokładnie nie znam się) już coś "wierciła" + stał załadowany zbrojeniem tir. Nie wiem co tam się zaczęło dziać, mam nadzieję, że to dobry prognostyk :D


Testowe palowanie pod Restower. Zobaczymy czy wyjdą poza 'testy' :)
LeszekB
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 232
Na forum od: 14 cze 2016, 9:59

Re: [ul. Witosa/Wyspiańskiego] Res Tower 90m (Hartbex)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 30 lip 2017, 15:05

Wczoraj na działce kosili trawę i pojawiły się jakieś rury. Może będą przestawiać istniejącą instalację biegnącą w ziemi?
Podobnie jak przesuwali rury pod Bulwary Park?

Nikt jeszcze nie wrzucił rysunków GSBK i linku do stronki - https://gsbk.pl/projects/res-tower/#&gid=0&pid=2

ObrazekObrazekfot.GSBK Biuro konstrukcyjne

Obrazek


23 piętra mieszkalne po 3m do tego 4 kondygnacje innego przeznaczenia w tym jedna trochę wyższa. Będzie z 90m ;)
Niby informują:
Res Tower, mieszkalny
PROJEKT W REALIZACJI
adres: Al. Witosa, Rzeszów
data realizacji: 2016 - 2017 r.


Ale pewnie start dopiero po ukończeniu "Nowoczesne Pobitno"?
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Witosa/Wyspiańskiego] Res Tower 90m (Hartbex)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ole » 30 lip 2017, 15:53

Ta "stopa" mnie strasznie rozśmiesza - ogólnie taki sobie słup z mieszkaniami. Już o niebo lepszy jest ten "kaloryfer" Szklanych Tarasów przy rondzie na Krakowskiej.
Załączniki
stopa-fundamentowa.jpg
stopa-fundamentowa.jpg (10.95 KiB) Przeglądany 5282 razy
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Witosa/Wyspiańskiego] Res Tower 90m (Hartbex)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Toya » 31 lip 2017, 5:30

Według mnie bardzo brzydka bryła. Nie wiem co można byłoby poprawić, żeby tak nie straszyła, szczególnie ten wielokondygnacyjny podest - może jakieś graffiti ;)
Dotarły do mnie informacje, że na razie projekt nie będzie realizowany, więc to z pewnością nie jest start budowy.
Toya
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 267
Na forum od: 07 maja 2017, 4:54

Re: [ul. Witosa/Wyspiańskiego] Res Tower 90m (Hartbex)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: PzD91 » 31 lip 2017, 19:22

Lipa straszna. Nie wiem co architekt miał na myśli. Jakiś bunkier? Skarbiec? Areszt? Przecież w tym miejscu mogliby wybudować jakieś sensowne 5 kondygnacyjne bloki równoległe do ulicy. A nie takie "coś"
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Witosa/Wyspiańskiego] Res Tower 90m (Hartbex)

Planowane mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 31 lip 2017, 20:40

Za droga działka żeby budować tak niskie budynki. W Bulwary Park pewnie plują sobie w brodę że nie zaplanowali jeszcze wyższych. Jeszcze nie wyszli z ziemi a już ponad 120 mieszkań sprzedanych. A tu pewnie chodzi o to że mało miejsca a duża liczba mieszkań. W warunkach zagospodarowania przestrzennego, których developer potrzebuje żeby uzyskać pozwolenie na budowę, jest napisane ile miejsc parkingowych ma być. Kiedyś przypadało 1.5 miejsca na mieszkanie/11 miejsc na 1000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej.
Pewnie dlatego taniej zamiast wkopywać się z kilkoma kondygnacjami w głąb poszli w górę? To zaokrąglenie przyziemia to może ślimak do kolejnych pięter dla aut? A może dół to będzie część handlowa? A może wersja finalna będzie jeszcze inna.


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości