[ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: Grzegorz44 » 12 lip 2018, 18:57

http://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=220& ... &pagebl1=0

Prowizorka zastąpi prowizorkę. Będzie „nowy” parking przy targowisku

Obok nowego targowiska przy ul. Gen. Dworaka powstanie nowy parking. Może nie tak całkiem nowy, bo po prostu w miejscu istniejącego tymczasowego parkingu wykonane zostaną… tymczasowe miejsca postojowe.

Tymczasowy parking powstał na nasypie drugiej nitki ul. Dworaka, gdzie w przyszłości ma powstać druga jezdnia tzw. Wisłokostrady. To prowizoryczne rozwiązanie było reakcją miasta na brak miejsc postojowych zarówno dla klientów, jak również handlujących na nowym placu targowym.

Jednak ów brak miejsc był konsekwencją wcześniejszej decyzji ratusza o wykorzystaniu zbudowanego w ramach targowiska parkingu na miejsca handlowe. Wszystko przez to, że nowy plac targowy okazał się mniejszy niż dawne targowisko przy ul. Dołowej. Kupcy przyjeżdżający na bazar w weekendy, a nie posiadający stałych miejsc handlowych nie mieli się gdzie pomieścić w obszarze wyznaczonym na handel. Stąd nieco kuriozalna, ale ratująca sytuację decyzja władz miasta.

Taka niefrasobliwość może dziwić, bo każdy kto miał do czynienia z bazarem na Dołowej wie jak bardzo oblegane co niedzielę były wszelkie miejsca postojowe w całej okolicy.

Poruszanie się i parkowanie w rejonie placu targowego, zwłaszcza w pierwszych miesiącach przypominało horror Fot. Archiwum portalu TWiNN.PL

Zabranie nowego parkingu pod handel, spowodowało oczywiście dalsze drastyczne ograniczenie możliwości swobodnego zaparkowania samochodu w rejonie targowiska. W celu szybkiego wygospodarowania miejsc postojowych prowizorycznie utwardzono więc plac na jeszcze niewykorzystanym nasypie przyszłej drugiej jezdni ul. Dworaka.

Teraz ten prowizoryczny parking, ma być po raz kolejny poprawiony. Właśnie rozstrzygnięto zapytanie ofertowe na „wykonanie tymczasowych miejsc postojowych w pasie drogowym ul. Dworaka”. Prace mają objąć m.in. wykonanie podbudowy z kruszywa, przełożenie krawężników, demontaż i montaż barier oraz umocnienie skarp.

Do wykonania tych robót zgłosiła się tylko jedna firma i zaakceptowano jej propozycję. Miasto zapłaci za prace przy parkingu ponad 153 tys. zł. To kolejne wydane przez miasto pieniądze na ratowanie sytuacji, jaka powstała przy targowisku. Trzeba jednak pamiętać, że jest to poniekąd wydawanie pieniędzy podatników w błoto, bo przecież w miejscu nasypu w ciągu kilku lat ma powstać nowa jezdnia. Wówczas, nawet jeśli to na razie odległa perspektywa, te miejsca postojowe zostaną zlikwidowane.Całość tekstu pod zalinkowanym adresem.
Grzegorz44
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 150
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Poprzednia

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość