[ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: Matius » 24 maja 2015, 23:29

porteño pisze:Właśnie dziś wracam do domu po zaledwie dwóch tygodniach nieobecności, wychodzę na balkon i widzę tę budowę. Już się bałem, że jakieś wieżowce mogą tam wciskać, ale na szczęście to tylko sklep. Przynajmniej widoku mi nie zepsuje. Szkoda tylko, że pewnie - jak to w tej sieci bywa - budynek będzie klasyczną stodołą, no ale cóż, wszystko jest lepsze od tych dzikich działek... Mam nadzieję, że jednak kształt tego budynku będzie choć trochę odbiegał od innych Lidli.


Właśnie, że o wiele lepiej tam pasowałyby wieżowce, cała dzielnica wieżowców wzdłuż całej ulicy Podwisłocze. To jest teren idealny pod wysoką zabudowę, a aktualnie marnuje się pod osiedle szeregówek i dzikie, paskudne działki.
Matius
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 142
Na forum od: 15 lip 2014, 17:48

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: porteño » 25 maja 2015, 16:22

Matius pisze:
porteño pisze:Właśnie dziś wracam do domu po zaledwie dwóch tygodniach nieobecności, wychodzę na balkon i widzę tę budowę. Już się bałem, że jakieś wieżowce mogą tam wciskać, ale na szczęście to tylko sklep. Przynajmniej widoku mi nie zepsuje. Szkoda tylko, że pewnie - jak to w tej sieci bywa - budynek będzie klasyczną stodołą, no ale cóż, wszystko jest lepsze od tych dzikich działek... Mam nadzieję, że jednak kształt tego budynku będzie choć trochę odbiegał od innych Lidli.


Właśnie, że o wiele lepiej tam pasowałyby wieżowce, cała dzielnica wieżowców wzdłuż całej ulicy Podwisłocze. To jest teren idealny pod wysoką zabudowę, a aktualnie marnuje się pod osiedle szeregówek i dzikie, paskudne działki.

Zupełnie się nie zgadzam. Wieżowce powinny być z dala od centrum, które ma historyczną i niską zabudowę. Na miejscu tych działek można zrobić piękny park na przykład.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: swiety » 25 maja 2015, 16:48

porteño pisze:Zupełnie się nie zgadzam. Wieżowce powinny być z dala od centrum, które ma historyczną i niską zabudowę. Na miejscu tych działek można zrobić piękny park na przykład.


Podwisłocze nie jest w centrum i nie ma historycznej zabudowy. Ta część ulicy powinna być zabudowana wyższą zabudową (nie wieżowcami a 8-11 kondygnacjami) tworząc miasto. Na park zostało by sporo miejsca.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2950
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: porteño » 25 maja 2015, 16:53

Tutaj bloki zasłoniłyby zamek, który dumnie prezentuje się na horyzoncie patrząc z Podwisłocza. A historyczna zabudowa jest mimo wszystko w pobliżu, więc wysokościowce to ja bym wyrzucił gdzieś na obrzeża miasta, Baranówki i te rejony.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: swiety » 25 maja 2015, 17:07

porteño pisze:Tutaj bloki zasłoniłyby zamek, który dumnie prezentuje się na horyzoncie patrząc z Podwisłocza. A historyczna zabudowa jest mimo wszystko w pobliżu, więc wysokościowce to ja bym wyrzucił gdzieś na obrzeża miasta, Baranówki i te rejony.


Nie dziwie się, że nasze miasto wygląda tak fatalnie skoro ludzie mają takie podejście do tematu. Do zamku z Podwisłocza jest prawie 1000m. I co ma zamek do zabudowy Podwisłocza? Przecież tam zamku praktycznie nie widać. Taki argument jest chory, kto z Podwisłocza podziwia zamek.

Obrazek

Przez takie myślenie Rzeszów wygląda jak 50 tysięczna mieścina a nie miasto. Jeśli dla ciebie 8-10 piętrowy blok to wysokościowiec to nie ma o czym gadać.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2950
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: porteño » 25 maja 2015, 17:22

swiety pisze:Przecież tam zamku praktycznie nie widać. Taki argument jest chory, kto z Podwisłocza podziwia zamek.

Ja. Widać, widać, a jak się park z głową zaprojektuje, to nawet będzie można ów zamek wyeksponować. Chora to jest zaś mania zasypywania terenów zielonych w pobliżu centrum blokami.
swiety pisze:Przez takie myślenie Rzeszów wygląda jak 50 tysięczna mieścina a nie miasto. Jeśli dla ciebie 8-10 piętrowy blok to wysokościowiec to nie ma o czym gadać.

A nie gadaj, każdy ma prawo mieć własne zdanie i je wyrażać, co też i ja czynię. Nie mam też megalomanii, by robić z tej "mieściny" na siłę metropolię, którą nie jest.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: michael149 » 25 maja 2015, 18:41

Też wolałbym bloki ale maksymalnie 15 pięter
michael149
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 45
Na forum od: 18 lip 2014, 22:11

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: parawan » 25 maja 2015, 18:47

lidl, lidlem, ale czemu nikt nie relacjonuje budowy kauflanda?
parawan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 344
Na forum od: 12 mar 2015, 17:42

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: rafik » 25 maja 2015, 20:16

porteño pisze:Tutaj bloki zasłoniłyby zamek, który dumnie prezentuje się na horyzoncie patrząc z Podwisłocza. A historyczna zabudowa jest mimo wszystko w pobliżu, więc wysokościowce to ja bym wyrzucił gdzieś na obrzeża miasta, Baranówki i te rejony.

Most Zamkowy i "deptak" Millenium Hall są tak usytuowane aby Zamek był bardzo dobrze widoczny dla przechodniów i kierujących samochodami.Wysokościowce na Baranówce,Pobitnem to bezsens przy ogromie ternu jaki jest dostępny w ciągu ulic np. Rejtana,Podwisłowcze.To tu zabudowa powinna być z głową zacieśniana.Co do parku w tym miejscu to naprawdę w okolicy jak i w całym mieście jest bardzo dużo terenów zielonych.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1065
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: pisul » 25 maja 2015, 21:25

Na deweloperach wieszają psy a czy to nie urzędnicy po szkołach architektury X lat temu wydali pozwolenie na budynek RARRu na wprost zamku? :lol:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8563
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości