[ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: rappegz » 08 cze 2015, 15:00

Ładnie idą ;)
rappegz
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 27 mar 2015, 15:21

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: Rze-NM » 10 cze 2015, 18:37

Obrazek
Obrazek
Już niedługo zobaczymy wizualizacje, ponieważ postawili duży billboard przy bramie. 8-)
Awatar użytkownika
Rze-NM
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 319
Na forum od: 25 mar 2015, 18:08
Lokalizacja: Nowe Miasto

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: Kristoff » 10 cze 2015, 19:59

Kurcze... Zachwycamy się tym, że stawiają Lidla :(

Szkoda, że super wyniki Rzeszowa w tak wielu badaniach (w większości dziedzin) nie przekładają się na rzeczywistą zabudowę w mieście. Owszem, buduje się, ale moim zdaniem inwestycji stricte mieszkalnych póki co wystarczy. Na to zawsze jest dobra pora. Martwi mnie to, że w zasadzie oprócz Skyresu, Capital Towers i Olszynek (wiadomo co z nimi?) nie buduje się nic większego na skalę i możliwości Stolicy Podkarpacia.
Ostatnio miałem okazję wygłaszać prelekcję na temat Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na URZ, a także porozmawiać z radnym sejmiku województwa. Budżet miasta wynosi ok. 1 600 mln zł. Jest to więcej niż budżet całego województwa podkarpackiego. Radny powiedział, że obecnie sytuacja jest taka, że sam pan Prezydent zastanawia się co z tymi pieniędzmi zrobić (tzn. na jakie słuszne inwestycje je przeznaczyć).

Wracając do tematu, mam nadzieję, że obszary miasta z takim potencjałem jak Podwisłocze, Olszynki, Śródmieście, Staromieście itp. doczekają się czegoś więcej niż tylko Lidla czy 9876842 Biedronki :)
Awatar użytkownika
Kristoff
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 255
Na forum od: 01 lip 2014, 22:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: swiety » 10 cze 2015, 20:24

^^ Niech nawet wybudują tego Lidla czy Biede ale niech to będzie jakiś normalny budynek a nie żółta stodoła ... Mogli postawić kilku piętrowy budynek z usługami na parterze. Ale taniej i szybciej postawić parterowy barak.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2958
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: Matius » 10 cze 2015, 20:42

swiety pisze:^^ Niech nawet wybudują tego Lidla czy Biede ale niech to będzie jakiś normalny budynek a nie żółta stodoła ... Mogli postawić kilku piętrowy budynek z usługami na parterze. Ale taniej i szybciej postawić parterowy barak.


Jeśli mają wizualizację i będą ją pokazywać to może rzeczywiście ten Lidl to nie będzie zwykła stodoła, tylko jakiś nowoczesny budynek, który będzie się wyróżniał na tle obecnych Lidlów, do których się przyzwyczailiśmy. Jednak nadal mam nadzieję, że kolejne budynki, które powstaną przy ulicy Podwisłocze będą już tworzyć zgraną pierzeję ulicy i będą co najmniej wysokości Millenium Hall lub Parkingu Plazy, a najlepiej jakby były wieżowcami.
Matius
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 142
Na forum od: 15 lip 2014, 17:48

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: swiety » 10 cze 2015, 21:49

^^ Nie muszą być wieżowce, Rzeszów to nie NY ciężko będzie to sprzedać czy wynająć biura. Wystarczy 8-10 pięter żeby stworzyć klimat miasta.

Np taka zabudowa, na dole usługi, tu jest nawet biedronka - która nie musi być żółtą stodołą :

Obrazek
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2958
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: Matius » 10 cze 2015, 23:28

swiety pisze:^^ Nie muszą być wieżowce, Rzeszów to nie NY ciężko będzie to sprzedać czy wynająć biura. Wystarczy 8-10 pięter żeby stworzyć klimat miasta.

Np taka zabudowa, na dole usługi, tu jest nawet biedronka - która nie musi być żółtą stodołą




O tym właśnie mówię. Zabudowa wysokości Millenium Hall i trochę wyższej, np. tak jak piszesz 8 - 10 pięter, a wieżowce jako dominanty, np. przy skrzyżowaniach i pośrodku, czyli np. obok kładki. A usługi na dole to oczywista oczywistość ;). Na parterach powinny być nie tylko sklepy jak Biedronka czy Lidl, ale również część rozrywkowa, czyli restauracje, kawiarnie, lodziarnie, puby, kluby, itd.
Matius
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 142
Na forum od: 15 lip 2014, 17:48

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: PzD91 » 10 cze 2015, 23:43

Matius nie cytuj poprzedniego posta zwłaszcza z jpg .


No to wygląda na miasto, a nie jak przerobiona stodoła na wylotówce z Tryńczy dolnej.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1593
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: pisul » 11 cze 2015, 1:15

Nie wiem czy ten konkretny budynek to dobry przykład. Jak tak się przyjrzeć to pewna niekonsekwencja. Część balkonów mleczna część przezroczysta. I dziwna tonacja kolorów. Jeszcze biały i szary się dopełniają ale to to żółte?

Brak symetrii! Wiem że gadam jak detektyw Monk ale mnie by denerwowało mieszkać w budynku gdzie okna trzymają pion w pierwszych 2 liniach a potem raz w lewo raz w prawo. I podobnie różne wysokości szpaletów zaznaczone na żółto. Raz pod sam balkon raz ze szpaletą. Zachwalana biedronka też nie zachwyca. Z 5 rodzai odcieni oszklenia! Misz masz. Oszklili co wyzbierali u szklarza?

Obrazek

Ale co ja tam wiem
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8593
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Podwisłocze] Budowa sklepu LIDL

Postautor: swiety » 11 cze 2015, 10:33

pisul pisze:Nie wiem czy ten konkretny budynek to dobry przykład. Jak tak się przyjrzeć to pewna niekonsekwencja. Część balkonów mleczna część przezroczysta. I dziwna tonacja kolorów. Jeszcze biały i szary się dopełniają ale to to żółte?

Brak symetrii! Wiem że gadam jak detektyw Monk ale mnie by denerwowało mieszkać w budynku gdzie okna trzymają pion w pierwszych 2 liniach a potem raz w lewo raz w prawo. I podobnie różne wysokości szpaletów zaznaczone na żółto. Raz pod sam balkon raz ze szpaletą. Zachwalana biedronka też nie zachwyca. Z 5 rodzai odcieni oszklenia! Misz masz. Oszklili co wyzbierali u szklarza?
Ale co ja tam wiem


Ale się uśmiałem :) Żółty ci się nie podoba tutaj? (po pierwsze to nie żółty tylko pomarańczowy) Jakoś na tym tragicznym bloku Ci się podoba : Obrazek

Biedronka ma takie same odcienie szkła tylko jest oklejone, tak ciężko się domyśleć? Róznice w wysokości okien (jakbyś nie zauważył) wynikają z tego, że jedne to drzwi balkonowe a drugie to tylko okna.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2958
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości