[ul. Maczka] Wyburzenie komina Gerber Nestle

Dyskusja o ukończonych projektach.

[ul. Maczka] Wyburzenie komina Gerber Nestle

Postautor: Kano » 14 kwie 2015, 10:56

Witam,

w czwartek 16.04.2015r. między 15 a 18 dojdzie do wyburzenia komina metodą wybuchową na ulicy Siemieńskiego na terenie zakładów Gerber Nestle. Mieszkańcy bloku pod nr 20 dostali zawiadomienia o ewakuacji...

Niestety nie będę mógł zobaczyć, ale może ktoś nagra i wrzuci na forum.
Załączniki
mms_img-1735339539.jpg
mms_img-1735339539.jpg (199.18 KiB) Przeglądany 13074 razy
Kano
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 64
Na forum od: 31 mar 2015, 14:17

Re: Wyburzenie komina metodą wybuchową Gerber Nestle

Postautor: kreiman » 15 kwie 2015, 21:22

Uściślając, planowana godzina wyburzenia komina to 16 jednak z uwagi na charakter prac może ona ulec zmianie. Rozbiórkę komina prowadzi firma Cama z Krakowa, gdzie na stronie firmowej znajdziecie więcej informacji na temat realizacji.
Zapraszamy do śledzenia postępów prac ;)
Sztuka wyburzeń - Cama.pl
Obrazek
kreiman
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 15 kwie 2015, 8:56

Re: Wyburzenie komina metodą wybuchową Gerber Nestle

Postautor: Tomasz00 » 17 kwie 2015, 13:50

Szkoda mi tego komina, lubiłem go, był dla mnie symbolem Staromieścia. Podobnie jak wcześniej był nim kilkanaście lat temu zdemontowany komin przy zakładach mięsnych, jako dziecko robiłem sobie makiety z papieru tej części miasta, więc czuję trochę jakby mi zabrano zabawki z dzieciństwa. Włodarze miejscy zapewne nie chcą żeby goście mknąc przez nowoczesny most mieli z okien widoki niczym XIX-wieczna Łódź fabryczna. Rozumiem że czas nie stoi w miejscu i miasto musi się zmieniać, ale z drugiej strony nie chciałbym aby Staromieście zatraciło swój specyficzny nieco mroczny klimat i stało się kolejnym Nowym Miastem.
Tomasz00
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 17 kwie 2015, 13:17

Re: Wyburzenie komina metodą wybuchową Gerber Nestle

Postautor: riko » 17 kwie 2015, 14:24

http://supernowosci24.pl/runal-komin-na ... stle-film/
RZESZÓW. 70-metrowy obiekt wyburzono metodą wybuchową.
W czwartek, 16 kwietnia, przed godziną 18 rozpoczęło się wyburzanie 70-metrowego komina, który stał przy siedzibie firmy Nestle Polska Oddział Rzeszów. Komin rozebrano metodą wybuchową.
Rozbiórką komina zajęła się krakowska firma Cama. Wcześniej bardzo dokładnie przygotowywano się do akcji. Najpierw wytyczono tzw. włom, wywiercono otwory strzałowe, wybudowano wały i rowy przeciwsejsmiczne oraz wybudowano naciąg liniowy.
Okoliczni mieszkańcy zostali wcześniej poinformowani o wyburzaniu komina. Wyznaczono strefy bezpieczeństwa. Poproszono o dostosowanie się do wskazówek osób porządkowych. Wywieszono odpowiednie tablice ostrzegawcze informujące o robotach strzałowych. Przed rozpoczęciem strzelania rozprowadzono posterunki ochronie i nadano sygnały syreną zgodnie z wymogami ostrzegania stosowanymi w górnictwie.
Zanim odpalono ładunek, strzałowy donośnym głosem oznajmił: „Uwaga – odpala się”. Dopiero wtedy strzałowy uruchomił zapalarkę.
Dlaczego wyburzono przyzakładowy komin? – Komin jest jedyną pozostałością po dawnej kotłowni opalanej węglem, która w 1995 roku została zastąpiona nowoczesną – ekologiczną kotłownią opalaną gazem – poinformował Tomasz Tarnawski z firmy Nestle Polska Oddział Rzeszów.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Wyburzenie komina metodą wybuchową Gerber Nestle

Postautor: riko » 17 kwie 2015, 14:27

ZDJĘCIA Z WYBURZANIA.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Wyburzenie komina metodą wybuchową Gerber Nestle

Postautor: rafik » 17 kwie 2015, 19:38

Tomasz00 pisze:Szkoda mi tego komina, lubiłem go, był dla mnie symbolem Staromieścia. Podobnie jak wcześniej był nim kilkanaście lat temu zdemontowany komin przy zakładach mięsnych, jako dziecko robiłem sobie makiety z papieru tej części miasta, więc czuję trochę jakby mi zabrano zabawki z dzieciństwa. Włodarze miejscy zapewne nie chcą żeby goście mknąc przez nowoczesny most mieli z okien widoki niczym XIX-wieczna Łódź fabryczna. Rozumiem że czas nie stoi w miejscu i miasto musi się zmieniać, ale z drugiej strony nie chciałbym aby Staromieście zatraciło swój specyficzny nieco mroczny klimat i stało się kolejnym Nowym Miastem.


Coś w tym jest,też kojarzyłem tą okolicę z tym kominem i wielka szkoda że został wyburzony.Ale może jego stan nie pozwalał na pozostawienie go.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1062
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: Wyburzenie komina metodą wybuchową Gerber Nestle

Postautor: porteño » 24 kwie 2015, 20:16

Nareszcie biorą się za likwidację niechlubnych pomników przeszłości, choć na Staromieściu to akurat pod rozbiórkę nadaje się prawie co drugi budynek, hehe.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02


Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości