[ul. Warszawska] Stacja paliw (BP Europe)

Dyskusja o ukończonych projektach.

[ul. Warszawska] Stacja paliw (BP Europe)

Postautor: swiety » 11 mar 2015, 19:01

Na ul. Warszawskiej rozpoczęła się budowa stacji BP .

Lokalizacja :
Obrazek

Tablica informacyjna :
Obrazek

Stan na dzień dzisiejszy :
Obrazek
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2942
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Warszawska] Stacja paliw (BP Europe)

Postautor: Meme » 12 mar 2015, 1:05

Pewnie dobrze wiedzą, gdzie dokładnie będzie przebiegała obwodnica i lokalizację na przyszłość mają świetną! ;)
Meme
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Warszawska] Stacja paliw (BP Europe)

Postautor: Jacek50 » 12 mar 2015, 9:54

następna stacja..., i następny fajny kawałek drogi rowerowej i spacerowej przecięty przez drogę wjazdową/wyjazdową..., ręce opadają
Jacek50
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 22
Na forum od: 11 mar 2015, 10:13

Re: [ul. Warszawska] Stacja paliw (BP Europe)

Postautor: Arrival » 12 mar 2015, 14:28

@Jacek50: Jestem zapalonym rowerzystą, ale bez przesady. To jest miasto, nie może być tak, że nic nie budujemy bo trzeba będzie wjazdy robić. Ścieżki rowerowe w mieście nie są do rekreacji, ale do komunikacji podobnie jak drogi czy chodniki. Muszą ze sobą współgrać w ramach jednej przestrzeni.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Warszawska] Stacja paliw (BP Europe)

Postautor: parawan » 16 mar 2015, 14:02

Swoja droga, czy ktos orientuje sie, dlaczego Lotos przy Warszawskiej w koncu nie powstal? Pare lat temu ogrodzono teren, pojawila sie tablica z informacja o budowie, potem wszystko zniknelo.
Fakt, ze znaczaco zmienil sie uklad komunikacyjny, ale moze daloby sie cos wymyslec. Z tego co widzialem Lotos chce sie tej parceli pozbyc.
parawan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 341
Na forum od: 12 mar 2015, 17:42

Re: [ul. Warszawska] Stacja paliw (BP Europe)

Postautor: Mirek » 18 mar 2015, 1:59

O tym Lotosie to słyszałem grubo z 10 lat temu... czemu nie powstało czort wie!
Mirek
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Na forum od: 06 mar 2015, 16:40

Re: [ul. Warszawska] Stacja paliw (BP Europe)

Postautor: Jacek50 » 18 mar 2015, 11:35

Arrival pisze:@Jacek50: Jestem zapalonym rowerzystą, ale bez przesady. To jest miasto, nie może być tak, że nic nie budujemy bo trzeba będzie wjazdy robić. Ścieżki rowerowe w mieście nie są do rekreacji, ale do komunikacji podobnie jak drogi czy chodniki. Muszą ze sobą współgrać w ramach jednej przestrzeni.

Stacji benzynowych mamy w Rzeszy co niemiara, podobnie jak galeri, i nie uważam, że trzeba psuć następny kawałek ścieżek i chodników oraz(przede wszystkim) krajobrazu w imię miejskości. Jak ścieżki i chodniki mają służyć komunikacji -jak piszesz (chociaż tak nie jest)-to tym bardziej mnie to wkurza.
Piszesz, że jesteś zapalonym rowerzystą, ja podobnie, i dobrze wiem że w tej postaci nasze ścieżki nie nadają się do jazdy. Ale jak ktoś toczy się na teleskopach i szerokich oponach to mu wszystko jedno..., bo to miasto przecież...
Jacek50
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 22
Na forum od: 11 mar 2015, 10:13

Re: [ul. Warszawska] Stacja paliw (BP Europe)

Postautor: Tomasz » 19 mar 2015, 21:38

Jacek50 pisze:Stacji benzynowych mamy w Rzeszy co niemiara,


Jakieś 3-4 lata temu widziałem statystyke, która stawiała Rzeszów w ogonie jeżeli chodzi o ilość stacji benzynowych zarówno jeżeli chodzi na jednego mieszkańca jak i na 1 km kwadratowy. Dodam, że od tego momentu Rzeszów przynajmniej ludnościowo się powiększył, a stacji chyba nie przybyło więc wydaje się, że statystyka jest podtrzymana. Nie mówię, że liczba stacji jest jakimś wyznacznikiem rozwoju, ale nie lubię jak ktoś narzeka, że tyle tego jest, nie wiedząc, że standardem jest zdecydowanie więcej.


Jacek50 pisze:podobnie jak galeri,


No no, mamy 5 Galerii Rzeszów i 7 Millenium Hall. A tak poważnie to dwie galerie to naprawdę oszałamiająca liczba jak na stolice województwa. To tyle co niemal o polowe mniejszy Tarnów. Nie liczę oczywiście mniejszych punktów, które ciężko nazwać galeriami handlowymi, a które w większości są mocno "rewitalizowane" jeżeli chodzi o najemców oraz o branże więc z każdym rokiem tego handlu będzie tam coraz mniej (squash i klub w Europie, cały Rejtan ma być biurowcem, największy tor kartingowy w Plazie, do Grafiiki były plany centrum medycznego, które nie wyszło, aczkolwiek kto wie)

Jacek50 pisze:i nie uważam, że trzeba psuć następny kawałek ścieżek i chodników oraz(przede wszystkim) krajobrazu w imię miejskości.

Ach ten krajobraz Rzeszowa w tamtym miejscu. Taki piękny i swojski, nic tylko coś tam posiać na tych łąkach. Aż żal go niszczyć.

Jacek50 pisze:i dobrze wiem że w tej postaci nasze ścieżki nie nadają się do jazdy. Ale jak ktoś toczy się na teleskopach i szerokich oponach to mu wszystko jedno...,


Rzeszów - miasto w którym jest najwięcej ścieżek na jednego mieszkańca. Tyle Ferenc o tym trąbił jak były wybory. Jakość rzeczywiście czasem ma sporo do życzenia.

Jacek50 pisze:bo to miasto przecież...


Dokładnie. A nie łąka i pastwisko, które wg Ciebie najlepiej gdyby tam zostało, no bo jadąc ścieżką będzie trzeba wykonać niesamowicie wymagające dwa skręty kierownicą.
Tomasz
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 90
Na forum od: 09 lut 2015, 22:34
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Warszawska] Stacja paliw (BP Europe)

Postautor: Jacek50 » 20 mar 2015, 9:58

ciekawe dlaczego w NY zostawili w środku miasta kawał "łąk" i "pastwisk"...., i jesteś następnym który powtarza stereotypy w treści, że Rzeszów "ludnościowo się powiększył". To granice Rz się zmieniły przez co przybyło (sztucznie) mieszkańców miasta.
Do reszty się nie ustosunkuję, bo Ci się "wydaje", że Rz ma najsłabszy wskaźnik nasycenia stacjami i galeriami. Ja podasz te dane, podyskutujemy.
Jacek50
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 22
Na forum od: 11 mar 2015, 10:13

Re: [ul. Warszawska] Stacja paliw (BP Europe)

Postautor: dStan » 20 mar 2015, 13:00

Ale Jacek50, o czym Ty mówisz, porównujesz centrum Nowego Jorku do Rzeszowa? To nie jest centrum (gdzie miejsc zielonych nie brakuje swoją drogą) tylko wylotówka z miasta, w okolicy przyszłej "obwodnicy" jak zauważył Meme, jaki tam masz krajobraz, że tak bardzo nie chcesz go psuć, tory kolejowe po lewej oraz łąki i trawy po prawej?
A argument o psuciu ścieżki czy chodnika jest moim zdaniem totalnie nietrafiony. Przedkładasz swoją wygodę, której tak naprawdę nie stracisz przejeżdżając przez przejazd rowerowy który z założenia jest wyrównany do poziomu asfaltu więc go nie odczujesz, nad interes ogólny jakim jest inwestycja w tym miejscu.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Następna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości