[Bulwary] Szalet miejski

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [Bulwary] Szalet miejski

Postautor: kokobi » 19 kwie 2016, 8:30

onlyRzeszow pisze:
...A jakie są nowoczesne bryły szaletu ? Może pochwalisz się swoimi doświadczeniami wiedzy na ten temat !



Nudny jestes i malo innowacyjny kolego. Szanuje twoje zdanie i twoj poglad na sprawe, masz do tego pelne prawo myslec inaczej :P
Doswiadczenia :?: chociazby zobacz sobie wczesniejsze wpisy i zdjecia szalet z innych miejsc na tym samym forum, milego dnia :) :arrow: :idea:
Awatar użytkownika
kokobi
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 126
Na forum od: 17 lut 2016, 10:31

Re: [Bulwary] Szalet miejski

Postautor: maks » 19 kwie 2016, 9:22

maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3545
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: [Bulwary] Szalet miejski

Postautor: onlyRzeszow » 19 kwie 2016, 13:48

"kokobi-pisze




Nudny jestes i malo innowacyjny kolego. Szanuje twoje zdanie i twoj poglad na sprawe, masz do tego pelne prawo myslec inaczej :P
Doswiadczenia :?: chociazby zobacz sobie wczesniejsze wpisy i zdjecia szalet z innych miejsc na tym samym forum, milego dnia :) :arrow: :idea:


Panie "dużo innowacyjny" oczekiwałem od Pana aby pokazał jakie to szalety są innowacyjne a nie odsyłanie do zdjęć na tym forum. Zresztą widziałem je i nic szczególnego w nich innowacji nie zauważyłem ,bryła kwadrat mało powierzchniowa z"elegancko" wykończonymi płytkami na ścianach zewnętrznych .



Nudny jesteś skoro po stanie surowym budynku stwierdzasz że nie jest to czego oczekiwałeś ,na szczęście takich osób jest nikła ilość.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2016, 14:13 przez onlyRzeszow, łącznie zmieniany 1 raz
onlyRzeszow
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 166
Na forum od: 03 paź 2015, 10:21

Re: [Bulwary] Szalet miejski

Postautor: kokobi » 19 kwie 2016, 14:07

onlyRzeszow pisze:
... Nudny jesteś skoro po stanie surowym budynku stwierdzasz że nie jest to czego oczekiwałeś ,na szczęście takich osób jest nikła ilość.


Mlody czlowieku, wykonczony szalet nie zmieni ksztaltu bryly budynku. Byc moze o tym nie wiesz i niech tak juz zostanie skoro tak masz :P
Awatar użytkownika
kokobi
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 126
Na forum od: 17 lut 2016, 10:31

Re: [Bulwary] Szalet miejski

Postautor: onlyRzeszow » 19 kwie 2016, 14:14

"kokobi-pisze



Mlody czlowieku, wykonczony szalet nie zmieni ksztaltu bryly budynku. Byc moze o tym nie wiesz i niech tak juz zostanie skoro tak masz :P



A po czym stary człowieku stwierdziłeś że kształt budynku jest nieinnowacyjny ?
onlyRzeszow
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 166
Na forum od: 03 paź 2015, 10:21

Re: [Bulwary] Szalet miejski

Postautor: foreigner » 19 kwie 2016, 16:30

Skoro budynek nie spełnia twoich oczekiwań architektonicznych to nie będziesz z nich korzystał.


Ciekaw jestem, czy czytają jeszcze to forum osoby które kiedyś zakładały Stowarzyszenie Na Rzecz Przestrzeni miejskiej i co o tym sądzą. Bo ja już nawet nie wiem jak to skomentować.

onlyrzeszow. Mam dla Ciebie dwa proste pytanka, jeśli pozwolisz. I proszę o krótką i jasną odpowiedź.
1. Czy wartościujesz w jakikolwiek sposób powstające w ostatnich latach w Rzeszowie i okolicach inwestycje ?
2. Jeśli tak, to czy możesz podać przykład inwestycji która jest wg. ciebie zła pod względem architektury czy wyglądu?


-----------------
A co do szalet to po pierwsze po to jest wątek 'w budowie' żeby wypowiadać opinie. Inaczej można go zamknąć i dyskutować tylko po ukończeniu inwestycji. Mnie już na tym etapie razi to, że na frontowej ścianie są co najmniej trzy różne wielkości i kształty okien:

Obrazek

Poza tym z poziomu idącej górą ścieżki będą widoczne wszystkie instalacje, i szyby wentylacyjne, co niczym pięknym nie jest (plus z czasem jeszcze pewnie ptasie gówna, liście i wszelaki inny syf wliczajać wrzucane tam butelki i puszki po piwie):
Obrazek

Patrząc na projekt, zastanawiam się, czy nie można było zrobić dwóch pięter, przysuwając budynek bliżej do skarpy, robiąc drugie wejście z poziomu ścieżki na górze. No i po co ten daszek, jeśli nawet tej wentylacji nie zakrywa ?
Obrazek

Z tyłu jest drugie wejście do obiektu, wepchnięte od strony skarpy. Nie wiem, czym uzasadnione (pewnie dla okresowej obsługi), ale wygląda to słabo.
Obrazek

Nie podobają mi się też boczne ślepe ściany. Najbardziej okazale zaprojektowano front, ale przecież w bezpośredniej bliskości, równolegle biegną dwie ścieżki i spacerujący ludzie będą mieć te ściany na widoku przez znacznie dłuższy czas, niż mijając front. I obawiam się, że niewiele się zmieni po ukończeniu:
Obrazek

I jeszcze na koniec. Nazywanie inwestycji bunkrem stało się już powszechną praktyką. Samemu mi się zdarzało. Ale akurat w tym przypadku trudno o inne skojarzenia:
Obrazek
Obrazek

Jak struś głowę w piasek, tak ten szalet zdaje się chować swe wejście maskując swe przeznaczenie. Zupełnie niepotrzebnie, bo razi już i tak całym swym cielskiem :) Budynek jest po prostu mało estetyczny, żeby nie powiedzieć bylejaki. Innowacyjność czy trendy w architekturze nie mają tu wielkiego znaczenia.
foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 465
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

Re: [Bulwary] Szalet miejski

Postautor: porteño » 19 kwie 2016, 17:05

kokobi pisze:
porteño pisze: ...Co zatem za różnica, czy klocek będzie przypominał bardziej lata osiemdziesiąte, dziewięćdziesiąte, czy obecne? Wszystko jest na jedno kopyto - bez wyobraźni, finezji, stylu. Ostatnie podrygi dostojnej architektury miały miejsce jakieś 100 lat temu. Potem już tylko budowano, by było użytkowo i tanio, a nie estetycznie.



Co za roznica jak sam wygladasz i tak to nie ma sensu i w twoim zyciu nic nie znaczy :?:
Dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu :shock:

Skoro nie ma sensu, to po co w nią brniesz?
Nie twierdzę, że wygląd jest bez znaczenia, tylko że architektura ostatnich kilku dekad nie ma cech estetyki, lecz funckjonalności. Nijak się to ma do Twojego pytania.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [Bulwary] Szalet miejski

Postautor: onlyRzeszow » 25 kwie 2016, 1:05

"foreigner-pisze


onlyrzeszow. Mam dla Ciebie dwa proste pytanka, jeśli pozwolisz. I proszę o krótką i jasną odpowiedź.
1. Czy wartościujesz w jakikolwiek sposób powstające w ostatnich latach w Rzeszowie i okolicach inwestycje ?

Ważne dla mnie osobiście jest to że w mieście powstawały inwestycje rozwijające maisto, gdybym miał je wartościować w taki sam sposób jak ty to lepiej aby nic nie powstawało bo i po co gdyż co by nie powstał zawsze jakaś maruda się znajdzie która oczekiwała by najlepiej aby wybudowano Koloseum bo takie historyczne ,fajne cudowne, nie to co ten bunkier jak za czasów 2 wojny.

A co do szalet to po pierwsze po to jest wątek 'w budowie' żeby wypowiadać opinie. Inaczej można go zamknąć i dyskutować tylko po ukończeniu inwestycji. Mnie już na tym etapie razi to, że na frontowej ścianie są co najmniej trzy różne wielkości i kształty okien

Może to imponująco nie wygląda o czym piszesz ale są mądrzejsze głowy z doświadczeniem które to projektują . Poczekajmy na końcowy efekt zamiast pisać zawczasu. Ogólna wizualizacja bardziej wpada w oczy aniżeli skupianie się na szczegółach.

Poza tym z poziomu idącej górą ścieżki będą widoczne wszystkie instalacje, i szyby wentylacyjne, co niczym pięknym nie jest

W takim miejscu jest to wybudowane że nie dałoby się tego miejsca wymienionych rzeczy nie widzieć , teraz dopiero to ci przeszkadza, a jak sobie to inaczej wyobrażałeś ?? Że zostanie to zasłonięte kotarą aby ciebie przechadzającego się przypadkiem nie raziło w oczy .?

Z tyłu jest drugie wejście do obiektu, wepchnięte od strony skarpy. Nie wiem, czym uzasadnione (pewnie dla okresowej obsługi), ale wygląda to słabo.

I w czym ci przeszkadza drugie wejście ? Słabo to wygląda rozwiń myśl , pod jakim względem ?

Nie podobają mi się też boczne ślepe ściany. Najbardziej okazale zaprojektowano front, ale przecież w bezpośredniej bliskości.(…)

A jak są i mają niby wyglądać boczne ściany budynków nie ma w nich nic specjalnego więc czego oczekiwałeś ?

Jak struś głowę w piasek, tak ten szalet zdaje się chować swe wejście maskując swe przeznaczenie.

Szczerze to wejście w frontu mi się również nie podoba , oczekiwałbym aby było wyważone do bryły budynku , być może jest to tak skonstruowane aby mogło się wszystko pomieścić co ma się znaleźć a w tamtym miejscu zbyt wiele terenu akurat nie ma by móc swobodnie umiejscowić budynek bez ograniczeń.
onlyRzeszow
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 166
Na forum od: 03 paź 2015, 10:21

Re: [Bulwary] Szalet miejski

Postautor: foreigner » 25 kwie 2016, 2:54

gdybym miał je wartościować w taki sam sposób jak ty


To znaczy w jaki ? Wolę, żeby powstał taki szalet niż żeby nie powstał żaden, żeby było jasne.
OK, przyznaje że to z bunkrem to już czepianie się. Bardziej to w kategoriach żartu.
Zobacyzmy już niedługo, jak to będzie wyglądać.

Znalazłem parę podobnych wielkościowo przybytków. Pierwszy jest z Polski:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 465
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

Re: [Bulwary] Szalet miejski

Postautor: kokobi » 27 kwie 2016, 11:08

Jak widac doskonale powyzej na zalaczonym obrazku, mozna inaczej :!: :?: :arrow: :idea:
W Afryce to juz dawno zrozumieli a u nas nadal obowiazuje "konserwa", tradycja i na swojsko z oknam na swiat :P :arrow: :lol:
Awatar użytkownika
kokobi
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 126
Na forum od: 17 lut 2016, 10:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości