[ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: riko » 23 lut 2018, 16:39

http://supernowosci24.pl/parking-przy-n ... ak-platny/
RZESZÓW. Minimum 2,50 zł za godzinę zapłacą osoby chcące zaparkować.

Po przeniesieniu bazaru z ul. Dołowej w nowe miejsce okazało się, że miejsc parkingowych jest zdecydowanie zbyt mało. Miasto podjęło decyzję o stworzeniu tymczasowego parkingu na terenie, który docelowo jest przeznaczony pod drugą nitką Wisłokostrady. Teraz władze chcą wprowadzić opłaty za parkowanie na miejscach postojowych przy nowym targowisku przy ul. Dworaka. Taka uchwała podpisana przez prezydenta Ferenca miała trafić na listopadową sesję, ale prezydent ją podarł. Skąd obecna zmiana zdania?

Uchwała w sprawie ustanowienia płatnych niestrzeżonych miejsc postojowych dla pojazdów samochodowych przy ul. gen. Dworaka i warunków korzystania z nich trafi na najbliższą lutową sesję Rady Miasta Rzeszowa.

Miasto rozdziela w niej oba parkingi: jeden, który powstał tuż przy targowisku w czasie jego budowy, oraz drugi, tymczasowy, który powstał w miejscu, gdzie w przyszłości ma biec druga nitka ul. gen. Dworaka.

Na parkingu I będzie można stawiać samochód od poniedziałku do soboty. Od poniedziałku do piątku postój będzie bezpłatny. Natomiast w soboty będą obowiązywały opłaty za każdą rozpoczętą godzinę: 2,50 zł za samochód osobowy, 5 zł za samochód osobowy z przyczepą, 5 zł za samochód ciężarowy do 3,5 ton, 7,50 zł za samochód ciężarowy do 3,5 ton z przyczepą oraz 7,50 zł za autobus i samochód ciężarowy powyżej 3,5 tony. W niedziele parkowanie będzie zakazane pod rygorem odholowania.

Parking II będzie obowiązywał w niedziele oraz w dniach nasilonego handlu, takich jak np. przed świętem Wszystkich Świętych, Bożego Narodzenia, Wielkanocy. Opłaty będą takiej samej wysokości, jak na I parkingu.

Właściciele pawilonów handlowych będą mieli możliwość wykupienia abonamentu miesięcznego na parkowanie w wysokości 50 zł. Również niedzielni handlarze będą mogli wykupić podobny abonament na parking II w wysokości 100 zł.

Taka sama uchwała miała trafić na listopadową sesję w roku ubiegłym. Wówczas Tadeusz Ferenc projekt uchwały podarł i powiedział, że żadnych opłat nie będzie. Skąd taka zmiana zdania?

- Ta uchwała została złożona na wniosek kupców. Twierdzą, że przy targowisku dużo osób parkuje na cały dzień, blokując miejsca klientom. Kupcy uważają, że jak parking będzie płatny, to będzie większa rotacja samochodów i lepszy dostęp do miejsc parkingowych – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Blanka Szlachcińska


Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4398
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: riko » 27 lut 2018, 18:29

http://rzeszow-news.pl/koniec-bezplatny ... a-radnych/
Płatny parking przy rzeszowskim targowisku, to większa rotacja klientów. Z takiego założenia wyszli kupcy, którzy poprosili ratusz o prowadzenie opłat za miejsca postojowe przy ul. Dworaka.

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta pojęto decyzję, że parkingi przy nowym targowisku na ul. Dworka będą płatne. Wnioskował o to ratusz na prośbę kupców, którzy chcą uzyskać większą rotację klientów.

W przyjętej uchwale zdecydowano, że pierwszy parking ma być czynny od poniedziałku do soboty w godzinach funkcjonowania targowiska, przy czym opłaty będą pobierane tylko w sobotę.

Za każdą rozpoczętą godzinę parkowania trzeba będzie zapłacić: 2,5 zł (samochody osobowe), 5 zł (samochody osobowy z przyczepą oraz samochody ciężarowe do masy całkowitej 3,5 t) 7,50 zł (samochody ciężarowe do masy całkowitej 3,5 t z przyczepą oraz autobusy i samochody ciężarowe powyżej 3,5 t).

Pierwszy parking w niedzielę będzie nieczynny, ponieważ w tym dniu na jego terenie handel będą prowadzić tzw. kupcy jednodniowi. W związku z tym, drugi parking (na drugiej nitce Wisłokostrady) będzie czynny tylko w niedzielę oraz w dniach nasilonego handlu jak np. przed Wszystkimi Świętymi, Wielkanocą, czy przed Świętami Bożego Narodzenia.

Opłaty za parkowanie na drugim parkingu są takie same, jak na pierwszym.

Osoby, które są właścicielami pawilonów handlowych i swoją działalność prowadzą przez cały tydzień, będą mogły wykupić abonament parkingowy w wysokości 70 zł. Ci, którzy handlują tylko w niedzielę, również będą mieli taką możliwość, ale za abonament zapłacą 100 zł.

Przypomnijmy, że pierwszy pomysł płatnych parkingów przy ul. Dworaka pojawił się w listopadzie 2017 roku. Radni wówczas o nim nie dyskutowali, ponieważ Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa podarł projekt uchwały zanim doszło do głosowania. Ferenc o tym pomyśle dowiedział się z mediów, mimo że wcześniej dokument podpisał.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4398
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Poprzednia

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość