[Piłsudskiego] Budynek handlowo-usługowy

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [Piłsudskiego] Budynek handlowo-usługowy

Postautor: WoJa » 25 mar 2019, 20:48

Zamiast szmaty, będzie reklamowy mural :lol:

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... oxLoRzImg4
WJ
WoJa
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 453
Na forum od: 01 gru 2016, 12:05

Re: [Piłsudskiego] Budynek handlowo-usługowy

Postautor: Kacu » 25 mar 2019, 23:03

A ja mimo wszystko poczekam na efekt finałowy. A sam mural - jestem za, nawet jeśli to reklama. Andrejkow powinien w mieście tworzyć jak najwięcej.
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: [Piłsudskiego] Budynek handlowo-usługowy

Postautor: foreigner » 26 mar 2019, 0:39

Dobry mural nie jest zły, kupi się parę puszek farby i będzie OK.
Po co się martwic jakich użyć materiałów, przejmować ślepą ścianą. Pójdziemy w artyzm i #uj nikt po artystach jechał nie będzie.
Rzeszów sięga dna :/

Najpierw postawiono tam przyzwoity budynek (zepsuty tylko przez daszek i reklamy) a potem OD SAMEGO FRONTU doklejono takiego strupa.
To ma sens :idea:

Rozmowa z architektem musiała przebiegać na dwa sposoby.

1.
inwestor - jak będziesz projektował to zostaw jedną ścianę walnie się tam mural i git
architekt - spoko, to zaprojektuję budynek udając że jedna ściana w ogóle do niego nie zależy
inwestor - dokładnie, a potem zatrudnimy kogoś kto namaluje mural i w ten sposób ukończy twe dzieło

2.
architekt - kurde, nie mam pomysłu na tą jadną ścianę. I w ogóle zmęczonym, zlecenia czekają
inwestor - spooooko, walniemy tam jakiś mural i git

Jest jeszcze opcja 3. Inwestor po odbiorze projektu: "No patrz, co on nam oddał. Ta ściana nie za fajna. Trzeba nowy projekt" "Eeee tam, szkoda czasu i pieniędzy, walniemy tam mural i gt"

Którakolwek to była opcja, to brawa dla architekta :?

Obrazek
foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 465
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

Re: [Piłsudskiego] Budynek handlowo-usługowy

Postautor: littlemonster00 » 26 mar 2019, 1:50

A się zaśmiałem xd mimo, że to smutne, to jest bardzo prawdopodobne tutaj
littlemonster00
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 368
Na forum od: 31 gru 2017, 16:49

Re: [Piłsudskiego] Budynek handlowo-usługowy

Postautor: Doniek » 26 mar 2019, 7:52

Nie powinno sie oceniać przed zakończeniem dzieła, ale...
Pomyśleć jak Rzeszów wysoko mierzył parę metrów obok przy przebudowie Europy. Piłsudskiego miała być wielkomiejska a wychodzi cepelia. Chyba ktoś myśli, ze odkryje kolejnego Banksyego ;]
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [Piłsudskiego] Budynek handlowo-usługowy

Postautor: pisul » 03 kwie 2019, 16:22

Ja tam murale bardzo lubię. Czym więcej tym lepiej. Pomalutku widać już co będzie tematem tego murala:



Obrazek


... zbliżenie kufelków z pianką na 2 palce ;)


Obrazek



źródło: http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... zeniu.html
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [Piłsudskiego] Budynek handlowo-usługowy

Postautor: swiety » 03 kwie 2019, 22:59

Trochę wstyd dla artysty zgodzić się na takie coś ... zobaczcie co powstaje nad tym „muralem”. To miasto nigdy nie wyjdzie z własnego bagna.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Piłsudskiego] Budynek handlowo-usługowy

Postautor: foreigner » 04 kwie 2019, 2:09

Ja tam murale bardzo lubię. Czym więcej tym lepiej.


No to możliwe że będziesz zadowolony, bo może ich powstawać więcej.
Sąd oddalił ostatnio w Gdańsku 9 skarg na ich działającą już od roku uchwałę krajobrazową. Zablokować tą uchwałę próbował też wojewoda pomorski - też mu się nie udało. Kraków pracuje nad najbardziej restrykcyjną uchwałą w całej Polsce i za tej kadencji pewnie już to ruszy do przodu. Jak największe miasta przetrą szlak, powstaną precedensy sądowe w tych sprawach, to już pójdzie wszystkim łatwiej. Rzeszów przecież nad swoją też, niemrawo póki co, pracuje.
Firmy reklamujące się, jak i agencje reklamowe, drukarnie itd. widzą co się dzieje i będą chętnie sięgać po murale. Wtedy urzędnicy będą się głowić czy murale ujmować w przepisach, a jeśli tak to jak to zapisać, jak zdefiniować np. powierzchnię murala, jeśli nie ma on przecież (tak jak szmata reklamowa albo baner) jasno definiowanej powierzchni. Czas będzie płynął, zabawa w kotka i myszkę będzie trwała.

Mural jest ok żeby upiększyć bok kamienicy bez okien, uatrakcyjnić jakąś ścianę na blokowisku.
Ale projektowanie nowej inwestycji w centrum miasta od początku z wielką ścianą pod mural :shock:

OK, trzeba przyznać, że są konsekwentni, bo to co teraz widzimy to z grubsza pokrywa się z projektem:
Obrazek

Przy czym oczywiście nie ma tam teraz drzewa. Myślę, że ta ściana od początku tam byłą celowo z myślą o reklamach. Jest świetnie usytuowana w osi widokowej. Żal nie skorzystać. Potencjał osi widokowej wykorzystany jak na nowoczesne miasto przystało :!:

Obrazek
http://rzeszow.naszemiasto.pl/artykul/galeria-center-park-w-rzeszowie-otwarta,2546252,artgal,t,id,tm.html
http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,24583782,reklama-w-formie-murala-wraca-do-rzeszowa-lepsza-niz-wielka.html

To nie moja sprawa, ale dziwi mnie fakt, że tam są jakieś reklamy obcych podmiotów, odsyłające w inne części miasta. Już lepiej by było jakby tam nakleili wielkie litery Center Park i reklamy własnych najemców. Byłby przynajmniej jakiś ład i spójność. Tymczasem oni kupczą tym swoim najbardziej eksponowanym miejscem reklamowym jak panie stojące kiedyś na Asnyka (jak mi kolega kiedyś powiedział). A efekt już widać.
foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 465
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

Re: [Piłsudskiego] Budynek handlowo-usługowy

Postautor: PzD91 » 04 kwie 2019, 8:16

To jest naprawdę niesamowite :lol:
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Piłsudskiego] Budynek handlowo-usługowy

Postautor: Grzegorz44 » 04 kwie 2019, 12:31

foreigner pisze:To nie moja sprawa, ale dziwi mnie fakt, że tam są jakieś reklamy obcych podmiotów, odsyłające w inne części miasta. Już lepiej by było jakby tam nakleili wielkie litery Center Park i reklamy własnych najemców. Byłby przynajmniej jakiś ład i spójność. Tymczasem oni kupczą tym swoim najbardziej eksponowanym miejscem reklamowym jak panie stojące kiedyś na Asnyka (jak mi kolega kiedyś powiedział). A efekt już widać.


Ale rzeczony browar należy też do słynnego biznesmena lub spółek z nim powiązanych, tak jak Center Park. Więc nie jest to reklama zupełnie "obcego" podmiotu z punktu widzenia właścicieli budynku.
Grzegorz44
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 295
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość