[Al. W. Witosa] Leroy Merlin

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [Al. W. Witosa] Leroy Merlin

Postautor: busy.bee » 11 maja 2018, 14:59

Cześć, jak myślicie, czy Leroy będzie budowane na tej samej wysokości jak B1, czy jednak będzie wyżej na górce? Mieszkam w blokach na Wzgórzach Staroniwskich, częściowy widok z okna mam na te wycinane krzaki właśnie i tak się zastanawiam na ile mi nowy hipermarket przysłoni świat. Jakie macie opinie?
busy.bee
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 11 maja 2018, 14:55

Re: [Al. W. Witosa] Leroy Merlin

Postautor: pisul » 11 maja 2018, 16:39

Logika podpowiada że parking i sklep przed parkingiem będą raczej w jednym poziomie? Tak projektowana jest większość takich inwestycji. Więc prawdopodobnie trochę skarpę wyrównają i cały teren zniwelują. Ale od razu napiszę że planów nie widziałem i to tylko moje domysły.


Obrazek



Obrazek


Różnica między planowanym budynkiem a parkingiem to 7 metrów. Pewnie zniwelują działkę w najwyższym gdzie ma być sklep ziemie wybiorą a tam gdzie parking ciut podniosą. Licząc że budynek będzie miał 5-6m to nie powinien nic zasłonić. Zwłaszcza że budynki mieszkalne dużo wyżej.

busy.bee pisze:... jak myślicie, czy Leroy będzie budowane na tej samej wysokości jak B1, czy jednak będzie wyżej na górce? ...



Obrazek



Różnica między B1 a planowanym Leroy Merlin zbyt duża żeby aż tyle wkopywać się i równać jeden do drugiego. Strzelam że budynki będą na różnych wysokościach a ktoś kto projektuje Leroy Merlin raczej będzie się trzymał żeby parking i sklep były "na płaskim" niż na podobnej wysokości co konkurencja na całkiem innej działce.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [Al. W. Witosa] Leroy Merlin

Postautor: flyRZE » 11 maja 2018, 19:48

Być możne różnica terenu pozostanie i parking będzie niżej niż market.

Leroy Merlin, ul. Witosa
Miasto: Rzeszów Rozpoczęcie: II kwartał 2018 Zakończenie: II kwartał 2019
Obok hipermarketu bi1 planowany jest market budowlany dom i ogród francuskiej sieci. Obiekt powstanie na działce 3,6 hektara. Zaplanowano również parking dwupoziomowy, drogi i chodniki oraz tereny zielone.

Wartość inwestycji
15 mln zł

Wybór Generalnego Wykonawcy

https://www.kompasinwestycji.pl/firmy/l ... z-o-o-4738
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [Al. W. Witosa] Leroy Merlin

Postautor: klamar1214 » 11 maja 2018, 19:51

wybiorą ziemię wiem że dużo jej ale szukają firmy w tym celu
klamar1214
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 264
Na forum od: 16 lut 2015, 21:53

Re: [Al. W. Witosa] Leroy Merlin

Postautor: flyRZE » 11 maja 2018, 20:11

Nawet na tym schemacie na geoportalu macie info "parking dwupoziomowy".
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [Al. W. Witosa] Leroy Merlin

Postautor: pisul » 11 maja 2018, 22:02

Dalej może być jak napisałem. Parking i sklep w poziomie. A różnice terenu te 7m wykorzystają na 2 poziom parkingu.


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [Al. W. Witosa] Leroy Merlin

Postautor: busy.bee » 15 maja 2018, 15:41

Dzięki. Ciekawe też jak będzie organizowany rozładunek, czy jak od zaplecza? (chyba) tak jak w Krasnem? Już widzę te ciężarówki zajeżdżające na tył sklepu całymi nocami i rozładowującymi towar.
busy.bee
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 11 maja 2018, 14:55

Re: [Al. W. Witosa] Leroy Merlin

Postautor: Grzegorz44 » 17 maja 2018, 16:46

pisul pisze:Różnica między B1 a planowanym Leroy Merlin zbyt duża żeby aż tyle wkopywać się i równać jeden do drugiego. Strzelam że budynki będą na różnych wysokościach a ktoś kto projektuje Leroy Merlin raczej będzie się trzymał żeby parking i sklep były "na płaskim" niż na podobnej wysokości co konkurencja na całkiem innej działce.


Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź, ale Bi1 nie jest konkurencją (nie tylko ze względu na asortyment) dla Leroy Merlin, bo tak naprawdę stoją za nimi te same osoby. Real został przecież wykupiony przez Auchan, ale ze względu na wymogi narzucone UOKiK został odsprzedany tak jak kilka innych sklepów tej sieci formalnie innej spółce, stąd marka Bi1, a nie Auchan na części dawnych Reali. W Bi1 trafiają się przecież produkty z logo/metką Auchan. Tak czy inaczej stoją za nimi Ci sami Francuzi. Dlatego lokalizacja LM obok Bi1 nie jest przypadkowa, tylko jest celowa jak w Krasnem. Do tego nie wiadomo czy sklep przy Witosa, będzie pod marką LM czy też nie będzie użyta inna nazwa, żeby zachować pozory konkurencji.
Grzegorz44
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 295
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Re: [Al. W. Witosa] Leroy Merlin

Postautor: busy.bee » 17 maja 2018, 22:07

--// ciach //--

Grzegorz, tutaj rozmawiamy w kontekście różnicy poziomów terenów między B1 a planowanym Leroy i sposobie w jaki to zbudują. W Krasnem sklepy są połączone (Auchan i Leroy), natomiast w przypadku inwestycji przy Witosa wygląda na to, że będą to dwa rozdzielone hipermarkety. Teren na którym jest to planowane nie jest równy, to taka górka. Stąd nasze dyskusje na temat tego, czy połączą, czy rozdzielą, jak postawią i gdzie..
busy.bee
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 11 maja 2018, 14:55

Re: [Al. W. Witosa] Leroy Merlin

Postautor: Grzegorz44 » 17 maja 2018, 22:51

Ja to doskonale przecież rozumiem, ale w wypowiedzi pisula pojawiło się sformułowanie "konkurencja na całkiem innej działce". No ale jednak Bi1 i LM nie są konkurencją i to tylko chciałem doprecyzować. Z tego zaś, że stoi za nimi jeden właściciel, a w każdym razie są ze sobą powiązane, może jednak wynikać sposób zabudowy, bo będą chcieli np. jakoś ułatwić komunikację między marketami, żeby napędzać wzajemnie klientów, albo jednak nie będą.
Grzegorz44
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 295
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości