[ul. Krakowska] Budowa bloku operacyjnego (Szpital MSW)

Dyskusja o ukończonych projektach.

[ul. Krakowska] Budowa bloku operacyjnego (Szpital MSW)

Postautor: Frodo907 » 25 lis 2015, 18:39

Zakładam, bo jakoś chyba nikt nie zauważył.
Znaczy ktoś na forum wspominał.
Pod linkami znajdują się dokumenty, łącznie z rysunkami.
https://drive.google.com/open?id=0B9Xac8R7Up5TNGk5ZDVBcjJpa1U
i
https://drive.google.com/open?id=0B9Xac8R7Up5TdlBJeE1lVW14bkE
Fotki może jutro mi się uda zrobić.

edyta. Przepraszam za zablokowane linki, odblokowałem dostęp, powinno już działać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Szpital MSW (Budowa bloku operacyjnego i oddziału chir..

Postautor: Frodo907 » 26 lis 2015, 20:22

Zaawansowane prace ziemne
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek,
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Szpital MSW (Budowa bloku operacyjnego i oddziału chir..

Postautor: Nikoś » 27 lis 2015, 14:15

A tam przy okazji nie mialo powstać lądowisko dla helikopterów LPR ?
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Szpital MSW (Budowa bloku operacyjnego i oddziału chir..

Postautor: pisul » 17 gru 2015, 16:34

Wizualizacje:
Obrazek

ObrazekWyk. Andrzej Brągiel

zródło:
http://www.propertydesign.pl/architektu ... ,6643.html

Lub poinformował o tym również:

http://rzeszow-news.pl/szpital-msw-bedz ... ualizacje/
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Krakowska] Budowa bloku operacyjnego (Szpital MSW)

Postautor: Nikoś » 17 gru 2015, 20:14

Projekt w miarę stonowany, zobaczymy jak to ostatecznie będzie wyglądać. Ale czy ktoś zadał sobie pytanie co z parkingiem ? skoro już dzis tam ciężko znaleźć pół miejsca a tu nowy oddział plus SOR (o którym ani słowa w powyższych tekstach) i co z lądowiskiem?
Generalnie rozbudowa potrzebna ale tylko 1 oddział który będzie przeniesiony ze starej części ?
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Krakowska] Budowa bloku operacyjnego (Szpital MSW)

Postautor: swiety » 17 gru 2015, 20:25

Jak to co z parkingiem? Jesteśmy w Polsce, o tym nikt nie myśli. Będzie jak w szpitalu na Lwowskiej, parkowanie na trawie, na chodnikach. Nikt nie pomyśli, żeby wybudować parking kilkupoziomowy. Po co ...
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Krakowska] Budowa bloku operacyjnego (Szpital MSW)

Postautor: Frodo907 » 17 gru 2015, 20:48

W miejscu gdzie widać te samochody do tej pory przy dobrej pogodzie odpoczywali Ci pacjenci którzy mogli wychodzić na zewnątrz.
Więc zrobienie teraz tam parkingu na pewno przyspieszy ich powrót do zdrowia.
Zamiast samochodu proponuję komunikacje publiczną, rower lub taxi. Problem parkingu znika.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Krakowska] Budowa bloku operacyjnego (Szpital MSW)

Postautor: swiety » 17 gru 2015, 20:58

Frodo907 pisze:Zamiast samochodu proponuję komunikacje publiczną, rower lub taxi. Problem parkingu znika.


Bardzo mądre i innowacyjne rozwiązanie - chorzy będą przyjeżdżać do szpitali rowerami, autobusem, hulajnogą ... :) Bez przesady, w każdym cywilizowanym kraju obok dużych szpitali mamy kilkupiętrowe parkingi.

Przypominam, że rzeszowskie szpitale lecza pacjentów z całego województwa - czyli ktoś chory lub rodzina chcąca go odwiedzić ma jechać rowerem lub taxi z Brzozowa czy Jarosławia? :lol:
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Krakowska] Budowa bloku operacyjnego (Szpital MSW)

Postautor: Frodo907 » 18 gru 2015, 19:37

święty
Nie o to mi chodziło.
Ja czasami przechodzę przez ten parking to duża część samochodów ma rejestracje "RZ", lub "RZE"
Owszem, parking o odpowiedniej wielkości jest potrzebny.
Tylko że w mojej poprzedniej wypowiedz, chodziło mi bardziej o to że w tym parku gdzie na wizualizacji są samochody, a do tej pory odpoczywali i spacerowali tam pacjenci!
A teraz? To miedzy samochodami będą teraz spacerować?
Czy ktoś z was zdaję sobie sprawę jak otoczenie wpływa człowieka, tym bardziej takiego który jest chory.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Krakowska] Budowa bloku operacyjnego (Szpital MSW)

Postautor: riko » 20 gru 2015, 17:59

Zdjęcia z budowy.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fotki zrobił Krzysztof Kapica.

Zdjęcia i artykuł z

http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,id,t.html


Prace budowlane już się rozpoczęły. Budynek powstaje w sąsiedztwie głównego gmachu szpitala przy ul. Krakowskiej. Będzie miał trzy kondygnacje i powierzchnię użytkową około 3,2 tys. mkw. - W nowym budynku będzie zlokalizowany blok operacyjny z dwiema salami, w tym jedną do operacji ortopedycznych. W bloku będzie mieściła się także sala zabiegowa, sala wybu- dzeniowa dla pacjentów po operacjach, pomieszczenia dla pacjentów i personelu. W pobliżu będzie mieścił się oddział chirurgii z pododdziałem ortopedycznym. Na chirurgii chcemy przygotować 39 łóżek dla pacjentów. Sale chorych będą komfortowe, 2-, 3- i 4-osobowe, każda z odrębną łazienką - mówi Zbigniew Widomski, dyrektor szpitala MSW w Rzeszowie. W nowym budynku będzie mieściła się także szpitalna apteka oraz dział fizjoterapii, który uzupełni ofertę działającego w szpitalu oddziału rehabilitacji neurologicznej. W obecnie zajmowanych pomieszczeniach, które po przenosinach chirurgii, bloku operacyjnego i apteki będą puste, powstaną nowe oddziały. W planach jest utworzenie np. oddziału gastrologii. - Podczas drugiego etapu prac chcemy także zbudować szpitalny oddział ratunkowy wraz z lądowiskiem dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - dodaje Widomski. W Rzeszowie taki oddział działa w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 przy ul. Lwowskiej. - Rzeszów to jednak duże miasto, leżące przy ważnych szlakach komunikacyjnych. Drugi SOR jeszcze lepiej zabezpieczałby potrzeby zdrowotne mieszkańców - przekonuje Widomski. Obecnie w szpitalu działa sześć oddziałów: anestezjologii i intensywnej terapii, neurologii z pododdziałem leczenia udarów mózgu, kardiologii z pracownią hemodynamiki, chirurgiczny z pododdziałem endoskopii zabiegowej, chorób wewnętrznych, rehabilitacji neurologicznej. Są tu gabinety podstawowej opieki zdrowotnej, izba przyjęć i pracownia diagnostyki obrazowej z pracowniami tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Następna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości