[ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: gragar » 29 wrz 2017, 20:53

A może by ktoś miał okazję i możliwość wykonać zdjęcia tego całego obiektu i okolicy z drona ,może by się wyjaśniło parę wątpliwości w temacie, przy oglądzie sprawy z góry ;)
gaga
gragar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 204
Na forum od: 16 lut 2016, 20:21

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: jasiop » 30 wrz 2017, 16:28

Nikoś pisze:... Ludzie się przyzwyczają i do tej miejscówki, jak pisałem wyżej o przykładzie na Dąbrowskiego. ..

1. "Przyzwyczają" się bo nie będą mieć wyboru ...
2. Jeszcze raz napiszę - "przykład" Dąbrowskiego to całkiem inna sytuacja, nieadekwatna do tej, o której teraz mówimy.
Inna przede wszystkim dla sprzedających, bo dla nich w zasadzie zmieniło się wtedy tylko miejsce handlu, praktycznie bez ryzyka utraty klientów.
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: peter » 01 paź 2017, 11:39

Z ciekawosci jak to funkcjonuje w niedziel wybralem sie na ogledziny i niestety to co miasto odstawilo to jakas kpina z ludzi. Parking ktory mial miescic 200 samochodow jest calkowicie zamkniety dla pojazdow poniewaz na nim odbywa sie handel. Stale pawilony ktore posiadaja sprzedajacy wygladaja doslownie jak kurniki. Samochody handlujacych ustawione wzdluz wislostrady.
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1295
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: swiety » 01 paź 2017, 12:00

^^ Czyli po rzeszowsku, prowizorka na całego. Droga dojazdowa do targowiska zamknięta, okoliczne parkingi, chodniki, trawniki zapchane. Straż miejska spisuje auta na sąsiednim osiedlu Monte Cassino.

Przejeżdżając zdziwiłem się skąd tu tyle ludzi, pstryknąłem kilka fotek. Ciekawe jak to będzie po wybudowaniu całej trasy do Ciepłowniczej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2942
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: Nikoś » 01 paź 2017, 12:11

Miało być ucywilizowanie handlu a tu dalej bez zmian, jedyny plus że to już w nowym miejscu a nie na Dołowej.
Wiadomo to pierwszy dzień kiedy to oficjalnie działa ale jak to nie zostanie jakoś "uporządkowane" to będzie koszmarek i tyle
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: Frodo907 » 01 paź 2017, 13:09

Parkin cały zajęty przez handlujących, podobnie droga która otacza targowisko i która miał jeździć autobus.
Mnie jadącego rowerem ludzie opierdzielali że jadę drogą dla rowerów, chodnik obok dawnego greinplastu zastawiony przez samochody, pomiędzy ścianą a samochodem miałem 2 cm luzu przy kierownicy.
Czyli róbmy wszystko by nic się nie zmieniło.!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: PzD91 » 01 paź 2017, 13:53

Niezła komedia :)
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: Matius » 01 paź 2017, 19:11

Według mnie targowisko wygląda super. Wnioskuję jedynie po zdjęciach na Gazecie Wyborczej, ponieważ nie miałem dziś możliwości tam być. Jak tylko będę miał wolny dzień to się tam przejdę i ocenię :) Ładne, nowe pawilony, które są spójne estetyką. Rozmieszczenie pawilonów też ok. Ale oczywiście najbardziej razi brak kompleksowego parkingu dla klientów, ponieważ na obecnym handlują sprzedawcy. Jest na to prosty sposób: wybudować gdzieś na wolnej działce wielki, kilkupiętrowy parking nadziemny dla klientów (na wzór Parkingu Plazy) i będzie wszystko grało ;)
Matius
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 142
Na forum od: 15 lip 2014, 17:48

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: jasiop » 01 paź 2017, 19:14

Matius pisze:Według mnie targowisko wygląda super. Wnioskuję jedynie po zdjęciach na Gazecie Wyborczej, ponieważ nie miałem dziś możliwości tam być. Jak tylko będę miał wolny dzień to się tam przejdę i ocenię :)

To pojedź jutro lub we wtorek. Daj znać jaki tam ruch i tłok ;-)
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: riko » 02 paź 2017, 16:32

http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,12539224/






Nowe targowisko przy ul. gen. Dworaka wybudowano na potrzeby kupców, którzy do tej pory handlowali przy ulicy Dołowej. Stary bazar został zamknięty, bo w jego miejscu planowana jest budowa nowego gmachu Sądu Okręgowego. Czytelnicy, którzy w niedzielę pojechali na zakupy w nowe miejsce są zniesmaczeni chaosem, jaki tam panował. - To co działo się dzisiaj na nowo powstałym targu, to jest jakaś tragedia i nieporozumienie.

Parkingu brak, na niby parkingu handlowali kupcy, auta stały zaparkowane na ulicach po dwóch stronach. Kto zbudował tak mały plac targowy? Przecież prezydent wie, że dawny plac przy ulicy Dołowej był odwiedzany co niedzielę przez ludzi z całego Rzeszowa i okolic. Wiedział również, że na tym targu było bardzo dużo osób sprzedających swój towar. Jak można było zbudować tak mały plac na taką ilość kupców? - pyta w mailu nasza czytelniczka. Zastanawia się, gdzie mają się pomieścić i kupujący i sprzedający. - Czym się tam można dostać? Jedną linią autobusu, która jedzie tylko z jednej części Rzeszowa i tylko co godzinę? A jak tam mają dojechać ludzie z innych części Rzeszowa, np. ulic Dąbrowskiego i Powstańców Warszawy, którzy nie mają samochodu? Czy mieszkańcy Stolicy Innowacji, jak jest promowane nasze miasto, nie mają prawa głosu? Może niech władze miasta zapytają mieszkańców i kupców co myślą o nowym targu? - dodaje nasza czytelniczka i przypomina, że już od jakiegoś czasu słyszało się negatywne opinie o tym targu, a niedzielny chaos tylko je potwierdził. Rzeszowianie są niezadowoleni, bo ich zdaniem plac trzeba było zbudować na tyle duży, aby zmieścili się na nim wszyscy kupcy, handlujący na starym bazarze. Nie potrafią także zrozumieć, dlaczego parking za zgodą urzędników zagospodarowano na stoiska handlowe. W ratuszu odpowiadają, że parking przy bazarze zostanie powiększony. - Prezydent polecił już odpowiednim służbom, aby zaplanować jego rozbudowę - zapewniał nas dzisiaj Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Kiedy to jednak nastąpi, tego na razie nie wiadomo. - A nie można było od razu zaplanować większego placu? Kompromitacja - kwituje czytelniczka.



riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości