[Wilkowyja] Publiczna Szkola Zakonu Pijarów

Wiadomości dotyczące rzeszowskich inwestycji będących w realizacji.

[Wilkowyja] Publiczna Szkola Zakonu Pijarów

Postautor: DocenT » 25 mar 2015, 10:58

Tam gdzie wilki wyją, a dzieci nie uczą

RZESZÓW. Na liczącym ponad 5400 mieszkańców osiedlu nie ma szkoły ani przedszkola.
Na rzeszowskim osiedlu Wilkowyja zameldownaych jest ponad 5400 mieszkańców. Ich liczba ma wzrosnąć w najbliższych latach o 100 procent. Tymczasem na Wilkowyi nie ma ani przedszkola, ani szkoły[...].

[...]Rada Osiedla bezsilna
- O szkołę dla mieszkańców ubiegamy się od kilku dobrych lat – mówi Waldemar Ostrowski, przewodniczący Rady Osiedla Wilkowyja. – Piszemy wnioski do budżetu miasta, a miesiąc temu napisaliśmy w tej sprawie do samego prezydenta Rzeszowa. Niestety, nasze starania pozostają bez żadnych konkretów. Osiedle dalej się rozrasta, budowane są nowe bloki, a w planach liczba mieszkańców ma wzrosnąć nawet o 6 tysięcy. Mało tego, mieszkańcy Wilkowyi pozbawieni są również publicznego przedszkola – kończy Waldemar Ostrowski.

Wilkowyja to jedyne duże osiedle Rzeszowa, które nie ma swojej szkoły. W sąsiadującej z osiedlem Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Lwowskiej nauka prowadzona jest w systemie dwuzmianowym. Część dzieci przychodzi na zajęcia w godzinach rannych, druga część po południu[...].

[...]Miasto uspokaja
Urzędnicy w rzeszowskim ratuszu mówią, że jest w planach budowa zespołu oświatowego na terenach znajdujących się pomiędzy „Młynem” a centrum handlowym „Auchan” przy krajowej „czwórce”. Jednak jest to termin bardzo odległy, bo w grę wchodzą 3, a nawet 4 lata.

Urzędnicy wyrazili natomiast chęć pomocy przy inicjatywie powstania szkoły pijarów, ale nie podają konkretów.[...]


źródło: http://supernowosci24.pl/tam-gdzie-wilk ... -nie-ucza/
DocenT
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 20 lip 2014, 8:38

Re: [Publiczne] Zespół szkolno-przedszkolny na osiedlu Wilko

Postautor: DocenT » 20 lip 2015, 11:30

Mieszkańcy osiedla Wilkowyja chcą budowy szkoły

Mieszkańcy osiedla Wilkowyja chcieliby, aby miasto wybudowało w tym rejonie szkołę. Dowiedzieliśmy się w ratuszu, że jest taki plan.
Kiedy pisaliśmy, jakie propozycje do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego będą zgłaszać poszczególne rady osiedla, usłyszeliśmy, że jedną z największych potrzeb w dzielnicy Wilkowyja jest budowa szkoły.

- Planujemy połączenie sił trzech rad mniejszych osiedli: Wilkowyi, Pobitna i Mieszka I. Co roku będziemy wspierali jedno zadanie - zapowiada Waldemar Ostrowski, szef rady na os. Wilkowyja. - W tym roku poprzemy budowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 12 na osiedlu Pobitno, a za rok będziemy się starali o pieniądze na rozpoczęcie budowy szkoły na os. Wilkowyja.

Zapytaliśmy Henryka Wo- lickiego, pełnomocnika prezydenta ds. oświaty, jakie szanse na taką inwestycję mają mieszkańcy. - W planach przestrzennego zagospodarowania, między ul. Olbrachta, Auchan a młynem, mamy budowę zespołu oświatowego - przyznaje Wolicki.

Dowiedzieliśmy się, że miasto już rozpoczęło wykup terenów pod tę inwestycję.

- Gimnazjum i szkołę podstawową w północnej części dzielnicy chcą też budować księża pijarzy - dodaje. - Prezydent Tadeusz Ferenc wystosował do nich pismo, że jeżeli podejmą się budowy, miasto ze swojej strony wybuduje drogę do tego zespołu. Dowiedzieliśmy się, że prowincjał prowadzi rozmowy nt. wykupu terenu pod tę szkołę.źródło: http://rzeszow.naszemiasto.pl/artykul/mieszkancy-osiedla-wilkowyja-chca-budowy-szkoly,3381124,art,t,id,tm.html


Napiszę tylko, że zabierają się do tej budowy jak pies do jeża... a od planu do samej szkoły długa jeszcze droga...
DocenT
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 20 lip 2014, 8:38

Re: [Publiczne] Zespół szkolno-przedszkolny na osiedlu Wilko

Postautor: DocenT » 28 sie 2015, 12:20

Rok szkolny na bogato, ale w szkołach robi się ciasno

W tym roku rzeszowskie podstawówki mają o 16 klas więcej niż w ubiegłym, zatrudnią o 52 nauczycieli więcej. Ale w szkołach robi się ciasno, wydłuża się ich czas pracy, a rodzice denerwują się, że pogarszają się warunki nauki i trudniej będzie pogodzić zajęcia pozalekcyjne dzieci

Zwiększona liczba pierwszoklasistów wywołuje niepokój rodziców starszych dzieci, bo komfort nauki w podstawówkach zmniejszy się dla wszystkich. - Już w czerwcu w naszej szkole pojawiły się zapowiedzi, że klas pierwszych będzie tak dużo, że trzeba się przygotować na naukę na dwie zmiany. Kiedy posyłałam córkę do szkoły, wybrałam małą, kameralną, by dziecko czuło się komfortowo. Ale od kiedy sześciolatki są w szkole, o komforcie mowy nie ma, mieliśmy tego przedsmak już w zeszłym roku, a teraz będzie jeszcze gorzej - mówi mama trzecioklasistki.

- Dziecko najpierw będzie musiało spędzić kilka godzin w ciasnej świetlicy, na lekcje już pójdzie zmęczone. Trudniej też będzie pogodzić zajęcia pozalekcyjne z kończonymi późno lekcjami, nawet nie zdąży odsapnąć, ani spokojnie zjeść obiadu. Odrabianie lekcji trzeba będzie zostawić na poranny pobyt w świetlicy, przestanę mieć kontrolę nad tym, jak pracuje z zadaniem domowym - martwi się matka.

Każda sala zajęta

Ale podstawówki robią, co mogą, by mimo dużej liczby uczniów jak najlepiej zorganizować życie szkolne. Rzeszowska rekordzistka ma w tym roku osiem klas pierwszych. - Dwa tygodnie układaliśmy podział godzin. Każda sala, w każdym momencie jest zajęta, dzięki temu szkoła pracuje od 8 do 15.05. Trudno tu mówić o dwóch zmianach, bo dla mnie druga zmiana jest wtedy, gdy lekcje kończą się o 17 - mówi Dorota Nowak-Maluchnik, dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Rzeszowie, w skład którego wchodzi bardzo popularna w mieście Szkoła Podstawowa nr 27.

Już w ubiegłym roku było tu siedem klas, w tym jest kolejnych osiem, w sumie - 33 oddziały. - Odkąd tu pracuję, nie było więcej niż cztery klasy w roczniku - mówi Dorota Nowak-Maluchnik. Na wakacjach trzeba było przygotować dla pierwszoklasistów dwie nowe sale.

Jak szkoła poradziła sobie z organizacją?

- Lekcje dla wszystkich pierwszych klas będą się rozpoczynać o godz. 8. Będą prowadzone w dwóch skrzydłach szkoły, na drugich piętrach. Kiedy pierwszoklasiści skończą zajęcia, zwykle ok. godz. 10.40, rozpoczynać je będą drugoklasiści. To bezpieczne rozwiązanie, bo rano w świetlicy są tylko uczniowie klas drugich, a później tylko pierwszaki - mówi dyrektorka SP nr 27. Świetlica w SP nr 27, z której będzie korzystać ok. 450 uczniów, to jedna bardzo duża sala i trzy małe, czynne od 6.30 do 16.30. - Na razie taki mamy plan - podkreśla dyrektorka i dodaje: - Od godz. 13 klasy trzecie i czwarte będą mieć zajęcia świetlicowe w zwolnionych salach lekcyjnych.

Ta oblegana podstawówka na wakacjach wyremontowała też kuchnię i jadalnię. Kuchnia będzie wydawać ponad tysiąc obiadów dziennie: 650 dla dzieci szkolnych, 180 dla przedszkolaków i kolejnych ok. 300 dla uczniów szkoły na Zalesiu, która nie ma własnej kuchni.

Są też plusy

Po siedem klas pierwszych w mieście będą miały jeszcze SP nr 23 na Nowym Mieście oraz 5 na Słocinie. Podstawówki zgodnie z przepisami nie mają obowiązku przyjmować dzieci spoza swojego obwodu. - I odmawialiśmy przyjęcia, kiedy rodzice zapisywali do nas uczniów spoza obwodu. Odchodzi i wracali za kilka dni, już ze zmienionym meldunkiem. Takich uczniów uzbierało się u nas na trzy pełne klasy - mówi jeden z dyrektorów.

Nie wszędzie jednak będzie ciasno. - Przygotowywaliśmy się na uruchomienie siedmiu klas pierwszych, ale bardzo dużo dzieci zostało odroczonych. Jeszcze wczoraj podpisywałam odroczenia. Będziemy mieć sześć klas pierwszych i żadnych problemów z miejscem, bo w tym roku wyprowadziła się od nas szkoła muzyczna. Mamy więc dodatkowe skrzydło z wyremontowanymi salami - mówi Bożena Zięba, dyrektor SP nr 25 na Baranówce. O nowe miejsce dla klas pierwszych zawalczyli także rodzice uczniów z SP nr 23. Tam przez wiele lat swoją siedzibę miała szkoła społeczna, która teraz wyprowadziła się na Wyspiańskiego.

Są jednak i plusy tej sytuacji. Podstawówki, które w ostatnich latach borykały się z negatywnymi skutkami niżu demograficznego, w tym roku mogły zatrudnić dodatkowych nauczycieli. Tylko w SP nr 27 jest osiem nowych etatów. Tę dobrą tendencję widać też w skali miasta: jest o 52 etaty więcej niż przed rokiem. - Spośród 3374 zatrudnionych nauczycieli 99 proc. pracuje w pełnym wymiarze godzin - mówi Zbigniew Bury, dyrektor wydziału edukacji rzeszowskiego urzędu miasta.

W tym roku w Rzeszowie pierwszoklasistów będzie 2550, to 120 oddziałów, o 16 więcej niż przed rokiem. Wśród nich jest 1,4 tys. sześciolatków. Byłoby 2,2 tys. samych sześciolatków, gdyby nie odroczenia. - Zgłosiło się po nie 900 osób, 750 otrzymało - informuje Zbigniew Bury. Dyrektorzy wypełnionych po brzegi szkół cieszą się z dużej liczby odroczonych sześciolatków. - Kolejna klasa u nas byłaby już poważnym problemem - mówi Dorota Nowak-Maluchnik z SP 27.


Źródło tekstu: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3497 ... z3k6TqjzBl


Ratusz pobudka :!: :!: :!: :!:
DocenT
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 20 lip 2014, 8:38

Re: [Wilkowyja] Zespół szkolno-przedszkolny

Postautor: DocenT » 01 wrz 2015, 9:33

Pijarzy za trzy lata chcą wybudować w Rzeszowie szkołę. Dostaną działkę od miasta?

Na jednej z najbliższych sesji, być może już wrześniowej, prezydent chce wystąpić do rady z projektem uchwały w sprawie zakupu przez miasto 2 ha terenu w rejonie ul. Bałtyckiej w Rzeszowie. Działka zostałaby przekazana pijarom, którzy chcą w Rzeszowie budować zespół szkół: podstawówkę i gimnazjum.

Rozmowy z Kurią Prowincjalną Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów w Krakowie miasto prowadzi od kilku lat. Pijarzy są zainteresowani budową szkoły w Rzeszowie. Teraz już wiadomo, że byłby to zespół: szkoły podstawowej i gimnazjum z salą gimnastyczną, boiskami. Po raz pierwszy oficjalnie o tych planach mówił publicznie Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, w ostatni piątek podczas spotkania z mieszkańcami. - Na jedną z najbliższych sesji, może nawet już wrześniową, prezydent chce przygotować projekt uchwały o zakupie przez miasto dwuhektarowej działki w rejonie ul. Bałtyckiej. Zostałaby przekazana zakonowi pijarów, który chce tu budować szkołę - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta. Działka, którą zainteresowane jest miasto, w całości należy do jednej osoby fizycznej. W tym rejonie za ar trzeba zapłacić najczęściej od 15 do 22 tys. zł. Koszt 2 ha wahałby się od 3 mln zł do 4,4 mln zł. - Cena jest uzależniona od przeznaczenia działki w miejscowym planie zagospodarowania lub według warunków zabudowy, dostępu komunikacyjnego, uzbrojenia terenu, generalnie - od możliwości zagospodarowania i funkcji działki. Na cenę mogą wpływać też warunki dodatkowe. W tym rejonie są tereny powojskowe, mogą one wymagać dodatkowy ekspertyz, co mogłoby pociągnąć za sobą dodatkowe koszty - mówi Jaromir Rajzer, ekspert rynku nieruchomości.

- Miasto ma w swoich obowiązkach budowę szkół. Podobny kompleks oddajemy właśnie przy ul. bł. Karoliny. To koszt ponad 20 mln zł - przypomina Maciej Chłodnicki.

Czy rzeczywiście pijarzy wyręczyliby miasto, wypełniając obowiązek, który spoczywa na samorządzie? Przypomnijmy, że na osiedlu Kotuli, najdynamiczniej rozbudowującym się w mieście, od 2005 r. działa szkoła Zgromadzenia Sióstr Pijarek. Kilkanaście lat temu miasto sprzedało zgromadzeniu blisko hektar za niewiele ponad 5 tys. zł. Radnych do tak niskiej ceny przekonały wówczas m.in. petycje mieszkańców i spółdzielni, które podkreślały potrzebę budowy tam szkoły. Szybko okazało się, że ta placówka w znikomym stopniu zaspokaja potrzeby mieszkańców osiedla, bo nie jest szkołą rejonową. Sporą część miejsc zajmują uczniowie spoza osiedla, dowożeni z różnych części miasta.

W efekcie miasto było zmuszone wybudować na tym osiedlu szkołę, o której wspomina rzecznik Chłodnicki, za ponad 20 mln zł. Dziś jest oddawana do użytku.

Czy w tym przypadku nie należałoby w umowie z pijarami zastrzec, by zagwarantowane miejsce miały dzieci z najbliższej okolicy szkoły? - To zbyt daleko idące szczegóły. Na razie przygotowujemy porozumienie, w którym miasto zobowiązuje się do przekazania dwuhektarowej działki i budowy drogi dojazdowej od strony ul. Bałtyckiej, wraz ze ścieżką rowerową i infrastrukturą, a pijarzy wybudują tam szkołę - mówi Henryk Wolicki, pełnomocnik prezydenta miasta ds. edukacji i przypomina, że w planach miasta i tak jest budowa zespołu szkół po drugiej stronie ul. Lwowskiej, za młynem. - I kościoła - dodaje pełnomocnik Wolicki.

Pijarzy planują oddać wybudowany zespół szkół 1 września 2018 roku.


Źródło tekstu: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3497 ... z3kTAzyWv1
DocenT
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 20 lip 2014, 8:38

Re: [Wilkowyja] Zespół szkolno-przedszkolny

Postautor: swiety » 01 wrz 2015, 21:51

Orientuje się ktoś w dokładniejszej lokalizacji tej szkoły? Bałtycka trochę kiepski pomysł, nie lepiej w okolicach nowych osiedli (królowej Marysienki czy MakDom)?

Druga sprawa której nie rozumiem. Pijarzy nie mają kasy na wykup gruntów to skąd wezmą kasę na budowę szkoły? Czy też im trzeba dać? :lol:

Tak to każdy chciałby robić interesy.

Wilki wyją: będzie szkoła pijarska na Wilkowyi

Przedwyborcze obietnice kandydata do Senatu, czy szczere deklaracje pomocy?
Zakup dwuhektarowej działki pod budowę szkoły wesprze ratusz – zapowiedział prezydent Tadeusz Ferenc na spotkaniu z mieszkańcami osiedli Wilkowyja i Pobitno. Jak wyliczał: koszt budowy szkoły to 25 – 30 mln zł, kolejne 2 – 2,5 mln to zakup działki, a budowa 0,5 km drogi to ok. 3 mln zł.
- Podjąłem decyzję o tym, że wykupujemy dwa hektary gruntu i zbudujemy tam drogę, a ten grunt będziemy chcieli po bardzo obniżonych cenach sprzedać ojcom pijarom – zapowiedział w piątek Tadeusz Ferenc. Na najbliższej sesji Rady Miasta prezydent skieruje pod głosowanie projekt uchwały w tej sprawie. Wezwał publicznie radnych do poparcia go.

Walka o szkołę
O problemie mieszkańców Wilkowyi pisaliśmy pierwsi i temat poruszaliśmy wielokrotnie. Osiedle Wilkowyja liczy ponad 5400 zameldowanych mieszkańców. Ich liczba ma wzrosnąć w najbliższych latach o ponad 100 proc. Nie ma tam ani przedszkola, ani szkoły, a rodzice muszą wozić swoje pociechy do szkół np. na Słocinie czy na Pobitnem. O szkołę dla mieszkańców ubiegają się od kilku lat także radni osiedla. Pisali wnioski do budżetu miasta, a także pisma do prezydenta Ferenca. Ich starania pozostawały bez żadnych konkretów, a Wilkowyja pozostaje wciąż jako jedyne duże osiedle Rzeszowa, które nie ma swojej szkoły.

Moc modlitwy i moc przedwyborczych obietnic
Jeszcze na początku marca urzędnicy miejscy nie widzieli prawie żadnych szans na pomoc miasta w budowie szkoły na Wilkowyi. Pomimo tego proboszcz parafii na Wilkowyi ojciec Jan Taff wraz ze swoimi współbraćmi ojcem Dawidem i Mariuszem oraz parafianami nie ustawali w modlitwie w intencji jej budowy. Potem zaczęła się kampania przedwyborcza, a prezydent Ferenc ogłosił swój start do Senatu. Dzień przed spotkaniem z mieszkańcami osiedla (27.08.) Tadeusz Ferenc podjął decyzję o pomocy w budowie szkoły.
- W tym celu rozmawiałem z władzami zakonu – mówił na spotkaniu. Chodzi o zakup terenu u wylotu ulicy Bałtyckiej od strony tzw. starej prochowni. Właściciel 7-hektarowej działki chce ją sprzedać tylko w całości. Niestety, mieszkańcy osiedla oraz zakon pijarski, do którego kiedyś należały budynki i kościół przy ulicy 3 Maja, a które już nigdy do niego nie wróciły, nie mają takich funduszy.
***
Miejmy nadzieję, że deklaracja pomocy prezydenta Ferenca w sprawie powstania szkoły to nie puste przedwyborcze obietnice i próba kupienia głosów, bo szkoła na osiedlu jest bardzo potrzebna. Miejmy również nadzieję, że jeśli Tadeusz Ferenc zostanie senatorem, to jego następca utrzyma decyzję poprzednika w mocy, a jeśli nie dostanie się do Senatu, to będzie konsekwentny i takiej pomocy udzieli. Z budynków popijarskich przy ul 3 Maja korzysta zarówno miasto (I LO oraz Muzeum Okręgowe), jak i diecezja (kościół św. Krzyża). Czy do pomocy w powstaniu szkoły przyłączy się również diecezja rzeszowska, o którą to pomoc ubiegali się mieszkańcy na spotkaniu z biskupem Janem Wątrobą? W planach władze diecezji mają budowę drugiego kościoła na Wilkowyi. Jeden kościół parafialny już tutaj jest – pijarski, a szkoła zdaje się być bardziej potrzebna, tym bardziej katolicka. Bo i po co tam drugi kościół, skoro bez ewangelizacji młodzieży być może nie będzie miał do niego kto chodzić?

http://supernowosci24.pl/wilki-wyja-bed ... ment-67700
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 1882
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Staromieście

Re: [Wilkowyja] Zespół szkolno-przedszkolny

Postautor: DocenT » 02 wrz 2015, 6:21

swiety pisze:Orientuje się ktoś w dokładniejszej lokalizacji tej szkoły? Bałtycka trochę kiepski pomysł, nie lepiej w okolicach nowych osiedli (królowej Marysienki czy MakDom)?

Druga sprawa której nie rozumiem. Pijarzy nie mają kasy na wykup gruntów to skąd wezmą kasę na budowę szkoły? Czy też im trzeba dać? :lol:

Tak to każdy chciałby robić interesy.


Chodzi prawdopodobnie o część terenu dawnej prochowni, od strony cmentarza komunalnego... na geoportalu ta działka jest wyodrębniona w całości (cały teren ma ok. 7 ha). Jest to teren powojskowy o mocnym nachyleniu, szkoła wraz z boiskami i salą gimnastyczną będzie "z górki". Dojazd wąską ulicą pomiędzy domami jednorodzinnymi, do tego brak wyodrębnionego lewoskrętu z Lwowskiej w Bałtycką. O wiele lepszy byłby dojazd od Cienistej, jest tam zatoka autobusowa i lewoskręt z Lwowskiej.

p.s Mają być dwie szkoły jedna pijarów, druga publiczna w okolicy auchana.
p.s 2. Miasto powinno wybudować jedną publiczną szkołę na osiedlu, a nie tworzyć sobie alibi w postaci przerzucenia odpowiedzialności za edukację na kogo innego...bo jeżeli ta szkoła ma powstawać z datków albo z niedzielnej tacy to powstanie nie w 2018 tylko w 2028, albo nawet 38 r. Poza tym zapewne nie będzie to szkoła rejonowa... więc problemów osiedla nie rozwiąże.
DocenT
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 20 lip 2014, 8:38

Re: [Wilkowyja] Zespół szkolno-przedszkolny

Postautor: pisul » 16 cze 2016, 2:34

Dobre wieści. Miasto zrobiło niezły interes. Działka przy cmentarzu czyli bez szans na komercjalizacje, ze spadkami poziomu gruntu, brakowało szkoły na osiedlu a tu taki prezent za free :

Zakon Pijarów zbuduje w szkołę na osiedlu Wilkowyja przy ul. Bałtyckiej w Rzeszowie.

Radni zgodzili się na przekazanie im działki z 99 proc. bonifikatą... Pijarzy z własnych pieniędzy postawią tu kompleks szkolny. Budowa, wyposażenie i zagospodarowanie terenów oszacowane zostały na ok. 30 mln zł...
Będzie się tu mieścić publiczna szkoła podstawowa i publiczne gimnazjum dla około 650 dzieci. Pracę znajdzie tu 100 nauczycieli. Powstanie także liceum dla 220 uczniów. Zatrudnienie znajdzie w nim 30 pedagogów. - Ojcowie pijarzy postanowili również wybudować kryty basen o wymiarach 25 na 8 metrów i głębokości 1,80 m - dodaje Henryk Wolicki, pełnomocnik prezydenta ds. edukacji. - Powstaną również sala gimnastyczna o wymiarach 20 na 30 m i boisko sportowe o powierzchni 0,34 ha. Henryk Wolicki dodaje, że działka do 30 czerwca zostanie przekazana pijarom aktem notarialnym. Szkoła ma być oddana do użytku 1 września 2018 r ...


Obrazek

... Miasto ze swojej strony zobowiązało się wybudować drogę dojazdową do kompleksu szkolnego. Droga dojazdowa powstanie do końca roku - Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie do końca tego roku ma wybudować ok. 200 m drogi będącej przedłużeniem ul. Bałtyckiej - dodaje Wolicki. Będzie to odcinek wraz z chodnikiem, ścieżką rowerową oraz oświetleniem ...


źródło: http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,10114158/
Awatar użytkownika
pisul
Moderator
Moderator
 
Posty: 4228
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [Wilkowyja] Zespół szkolno-przedszkolny

Postautor: pisul » 16 cze 2016, 3:15

Usytuowanie inwestycji Pijarów względem głównych dróg Rzeszowa:

Obrazek


W tekście mowa o przedłużeniu ul. Bartyckiej o 200m. Strzelam że chodzi o tą dużą prostokątną działkę + kilka obok?


Obrazek
źródło: http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Faktycznie ma kilka metrów spadku:


Obrazek
źródło: http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl/
Awatar użytkownika
pisul
Moderator
Moderator
 
Posty: 4228
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [Wilkowyja] Zespół szkolno-przedszkolny

Postautor: Arrival » 16 cze 2016, 9:10

Interes to zrobił prywatny właściciel tej działki sprzedając praktycznie niesprzedawalną działkę za ponad 3 mln ;). Ale nie narzekam, jeśli rzeczywiście zainwestują 30 baniek to warto.
Awatar użytkownika
Arrival
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 397
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Wilkowyja] Zespół szkolno-przedszkolny

Postautor: PzD91 » 16 cze 2016, 11:22

Dobra wiadomość, zawsze to przedszkole czy szkoła zwiększa atrakcyjność miejsca, jest szansa, ze powstanie tam trochę miasta z nowymi osiedlami. W końcu szkoła podst+ gim dla 650 dzieci to duża szkoła. Dodatkowo powstanie szkoły przyspieszy powstanie dróg takich jak przedłużenie Al. Solidarności do Lwowskiej czy od południa Bohaterów 10 sudeckiej Dywizji.. do Lwowskiej.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1329
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Następna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości