[Dworzysko] Park Naukowo – Technologiczny

Wiadomości dotyczące rzeszowskich inwestycji będących w realizacji.

Re: [Dworzysko] Park Naukowo – Technologiczny

Postautor: yogi123 » 01 lut 2019, 13:25

Porównanie 07.08.2018 i 01.02.2019. Jak widzimy przybyło 5 działek na niebiesko ale z 9 działek zarezerwowanych zrezygnowano, zarezerwowano 3 nowe działki.
builder pisze:Mimo wszystko przybywa terenu na niebiesko:
Obrazek

01.02.2019
Obrazek
yogi123
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 165
Na forum od: 06 sie 2016, 11:42

Re: [Dworzysko] Park Naukowo – Technologiczny

Postautor: Hawk » 23 lip 2019, 9:11

Hawk
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 68
Na forum od: 23 maja 2019, 9:55

Re: [Dworzysko] Park Naukowo – Technologiczny

Postautor: riko » 23 lip 2019, 11:09

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... -dworzysko
Firma Efekt Plus, największy producent folii stretch w Polsce i jeden z największych w Europie, planuje uruchomić pod koniec 2019 roku nową linię produkcyjną w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów Dworzysko.

Będzie to już trzecia fabryka tej firmy, poprzednie mieszczą się w Rzeszowie oraz w Rogoźnicy.

Firma Efekt Plus współpracuje z ośrodkami akademickimi między innymi z Politechniką Rzeszowską, oraz ze światowymi laboratoriami producentów tworzyw sztucznych. Prowadzi dużo prac badawczo-rozwojowych, mając kilka własnych patentów, w tym jeden międzynarodowy, a wszystkie jej marki są zastrzeżone w urzędzie patentowym.

- Folia stretch jest najtańszym i najbardziej skutecznym produktem, jeśli chodzi o zabezpieczanie towarów, czy to podczas ich magazynowania, składowania, czy transportu. Do tej pory nie wymyślono nic bardziej prostego w użyciu, równocześnie ekonomicznego w procesach owijania i zabezpieczania towarów. Folia stretch może podlegać recyklingowi i wielokrotnemu wykorzystaniu, nie wymaga zastosowania drogich urządzeń, jak w przypadku folii termokurczliwych, i może być wykorzystana zarówno do ręcznego jak i maszynowego owijania – wyjaśnia Anna Radoń-Cholewa

W zakładzie mieszczącym się na terenie PNT „Rzeszów –Dworzysko” nowym produktem, będzie folia dla rolników na sianokiszonkę. Ostatnio Efekt Plus nawiązał również współpracę z kontrahentami ze Szwecji i Norwegii.

- Zdecydowaliśmy się zainwestować na Dworzysku ponieważ dobrze układa nam się współpraca ze starostą powiatu rzeszowskiego Józefem Jodłowskim. Innymi czynnikami, jakie zdecydowały o wyborze tego miejsca, była niewielka odległość od pozostałych naszych oddziałów, dobra infrastruktura głównie w odpowiednią ilość energii elektrycznej. Trzecim aspektem jest innowacyjny profil naszej działalności –mówi Anna Radoń Cholewa dyrektor firmy Efekt Plus.

– Bardzo nas cieszy że firma o tak uznanej marce na rynku folii stretch zdecydowała się na inwestycję w PNT Rzeszow Dworzysko. Jako powiat stworzyliśmy tę strefę z myślą o takich inwestorach, którzy zapewnią miejsca pracy dla mieszkańców regionu – mówi Waldemar Pijar koordynator PNT „Rzeszów-Dworzysko”

Hala, która powstanie na terenie PNT „Rzeszów-Dworzysko” składać się będzie z części produkcyjno-magazynowej i administracyjnej. Firma planuje docelowo zamontować tam kilka instalacji produkcyjnych łącznie z jej nowatorskim produktem, który jest zastrzeżony znakiem patentowym. Proces produkcji ma być w pełni zautomatyzowany. Dodatkowo w technologii produkcji wykorzystane zostaną nowoczesne systemy chłodzenia, oparte na ekologicznych rozwiązaniach, co pozwoli znacząco zmniejszyć zużycie prądu.

Otwarcie nowego zakładu wiąże się z zatrudnieniem nowych pracowników.

-Zamierzamy zatrudnić zarówno pracowników produkcyjnych jak i administracyjnych. Będziemy szukać nie tylko specjalistów. Chcemy bowiem szkolić nową kadrę, więc każdego kto wyraża chęci do pracy zapraszamy do rekrutacji. Jeśli nic się nie zmieni, nabór pracowników powinien odbyć się pod koniec tego roku. Termin ten pokrywa się z końcem pierwszego etapu realizacji inwestycji. Nowi pracownicy przejdą szkolenie prowadzone m. in. przez dostawcę maszyny produkcyjnej i doświadczonych kolegów, którzy obecnie obsługują tego typu urządzenia w naszej spółce – mówi dyrektor Anna Radoń Cholewa.


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4910
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [Dworzysko] Park Naukowo – Technologiczny

Postautor: Hawk » 01 sie 2019, 8:25

Hawk
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 68
Na forum od: 23 maja 2019, 9:55

Re: [Dworzysko] Park Naukowo – Technologiczny

Postautor: riko » 21 sie 2019, 21:27

https://rzeszow-news.pl/dworzysko-przyc ... stycznego/
14 mln zł zainwestuje spółka Heating-Instgaz w Parku Naukowo Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. Firma wybuduje tam nowoczesne centrum logistyczne.

Heating-Instgaz działa jako hurtownia branży instalacji grzewczych i sanitarnych w południowo-wschodniej części Polski – głównie na Podkarpaciu oraz w części Małopolski i Lubelszczyzny. Doradza też w stosowaniu odnawialnych źródeł energii.

Planowana inwestycja na działce o powierzchni 1,3107 ha obejmuje budowę centrum logistycznego wraz z zewnętrzną infrastrukturą techniczną. Spółka planuje także stworzyć centrum badawcze wykorzystujące technologie dotyczące odnawialnych źródeł energii.

– Wybraliśmy ten teren pod inwestycję, ponieważ odpowiadało nam to, iż mieści się on w Rzeszowie. Kolejnym argumentem była dobra infrastruktura w szczególności drogi dojazdowe. Obecnie budowane jest centrum logistyczne, które planujemy uruchomić w styczniu przyszłego roku. Zwiększyliśmy także zatrudnienie pod kątem naszej działalności na terenie parku „Rzeszów-Dworzysko” – mówi Paweł Dziurgot, prezes Heating-Instgaz.

Spółka pozyskała grunty pod inwestycję od Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, które zarządza parkiem “Rzeszów-Dworzysko”. – Firmy planujące własny rozwój znajdą tutaj wszystko, czego im potrzeba. Takim przykładem jest Heating-Instgaz – uważa Józef Jodłowski, starosta rzeszowski.

Park „Rzeszów – Dworzysko” ma 83,42 ha, jego tereny położone są w większości w granicach administracyjnych Rzeszowa. Tereny dla inwestorów są w pełni uzbrojone – w sieci dróg dojazdowych wraz z chodnikami, ścieżki rowerowe oraz oświetlenie w technologii LED. Na każdej działce jest dostępna sieć gazowa, energetyczna, wodociągowa i kanalizacyjna. Inwestorzy mogą również liczyć na zwolnienia podatkowe.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4910
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [Dworzysko] Park Naukowo – Technologiczny

Postautor: riko » 21 sie 2019, 21:42

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... -dworzysko
Spółka Heating-Instgaz inwestuje w Parku Naukowo Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. Na terenie kupionym od powiatu rzeszowskiego powstanie nowoczesne centrum logistyczne wraz z zewnętrzną infrastrukturą techniczną. Wartość inwestycji wynosi 14 mln zł.
Heating – Instgaz Sp. z o.o. działa na rynku Polski południowo – wschodniej jako hurtownia branży instalacji grzewczych i sanitarnych. Oferuje także zastosowania odnawialnych źródeł energii.

Planowana inwestycja na działce o powierzchni 1,3107 ha obejmuje budowę centrum logistycznego wraz z zewnętrzną infrastrukturą techniczną, która zagwarantuje zdecydowaną poprawę warunków pracy, bezpieczeństwa oraz możliwość dalszego rozwoju firmy. Przedsiębiorstwo planuje także zaadoptowanie w ramach swojej działalności, centrum badawczego wykorzystującego technologie dotyczące odnawialnych źródeł energii.
- Wybraliśmy ten teren pod inwestycję ponieważ odpowiadało nam to, iż mieści się on w Rzeszowie. Kolejnym argumentem była dobra infrastruktura w szczególności drogi dojazdowe. Obecnie budowane jest centrum logistyczne, które planujemy uruchomić w styczniu przyszłego roku. Zwiększyliśmy także zatrudnienie pod kątem naszej działalności na terenie PNT „Rzeszów –Dworzysko”- mówi Paweł Dziurgot prezes Heating – Instgaz Sp. z o.o. .
– Strefa stworzona przez Powiat Rzeszowski sprawia, że firmy planujące własny rozwój znajdą tutaj wszystko czego im potrzeba. Takim przykładem jest spółka Heating-Instgaz – mówi Józef Jodłowski, starosta rzeszowski.

Plany inwestycyjne spółki związane są z budową nowoczesnego centrum logistycznego wraz z zewnętrzną infrastrukturą techniczną, które zapewni dalszy rozwój firmy oraz wzrost zatrudnienia. Projekt inwestycyjny służyć będzie rozwojowi gospodarczemu regionu oraz rozwojowi przedsiębiorczości. Główne obszary funkcjonowania firmy to rynek podkarpacia oraz część małopolski i lubelszczyzny.
PNT „Rzeszów – Dworzysko” to obszar o powierzchni 83,42 ha położonych w większości w granicach administracyjnych Rzeszowa. Tereny udostępniane przyszłym inwestorom są w pełni uzbrojone – w sieci dróg dojazdowych wraz z chodnikami, ścieżkami rowerowymi oraz oświetleniem w technologii LED. Na każdej działce jest dostępna sieć gazowa, energetyczna, wodociągowa i kanalizacyjna. Inwestorzy mogą również liczyć na zwolnienia podatkowe.


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4910
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Poprzednia

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości