[Dworzysko] Park Naukowo – Technologiczny

Wiadomości dotyczące rzeszowskich inwestycji będących w realizacji.

Re: [Dworzysko] Park Naukowo – Technologiczny

Postautor: maks » 16 gru 2016, 8:07

Park Naukowo - Technologiczny „Dworzysko” Powiatu Rzeszowskiego nabiera rozpędu. Informacje na temat realizacji tej inwestycji, przedstawił na ostatniej sesji Rady Powiatu Waldemar Pijar, sekretarz Powiatu.


http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... ra-rozpedu
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1359
Na forum od: 25 gru 2014, 20:47

Re: [Dworzysko] Park Naukowo – Technologiczny

Postautor: pixeolo » 16 gru 2016, 10:43

Żadnej firmy z innowacyjnych branż, żadnej wysokiej technologii. Gratuluje.
pixeolo
Moderator
Moderator
 
Posty: 139
Na forum od: 10 lip 2014, 16:00

Re: [Dworzysko] Park Naukowo – Technologiczny

Postautor: als » 16 gru 2016, 10:51

pixeolo pisze:Żadnej firmy z innowacyjnych branż, żadnej wysokiej technologii. Gratuluje.


Takie było założenie dla tej strefy. Wysokie technologie. Niska emisja zanieczyszczeń. 2000 miejsc pracy ect ...
To są chyba wskaźniki projektu o dofinansowanie. Czy wobec tego Starostwu nie grozi utrata dofinansowania ? :?:
als
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 08 wrz 2014, 14:21

Re: [Dworzysko] Park Naukowo – Technologiczny

Postautor: PzD91 » 16 gru 2016, 12:03

^^ W papierach będzie, że firmy produkują w "innowacyjny" sposób i przejdzie.
PzD91
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1179
Na forum od: 16 lut 2015, 21:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Dworzysko] Park Naukowo – Technologiczny

Postautor: PzD91 » 18 sty 2017, 15:40

http://forsal.pl/artykuly/1011559,wielk ... stkie.html
Gdy Elon Musk powiedział w ubiegłym roku, że w 2017 r. Tesla zdecyduje, gdzie w Europie zbuduje fabrykę lub kilka fabryk, rozbudził wielkie nadzieje. Aby jednak wygrać walkę o inwestycję Gigafactory2, trzeba być równie innowacyjnym jak Tesla – czytamy w środowym wydaniu „Pulsu Biznesu”.
O wielką inwestycję Tesli walczy kilka krajów i 300 lokalizacji. Francuski rząd miał zaproponować amerykańskiej firmie elektrownię atomową. Polska ma również dla Tesli kilka propozycji – wynika z informacji gazety. Biuro prasowe Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych nie chce komentować tej sprawy.

— Taki inwestor jak Tesla jest dla nas bardzo ciekawy, na takich inwestycjach zagranicznych nam zależy. Innowacyjność i elektromobilność wpisują się w działania, które podejmujemy. Jest jednak za wcześnie, żeby komentować relacje z tym inwestorem — mówi dla „PB” Marta Lau z biura prasowego MR. Eksperci wskazują, że firma może szukać od kilkudziesięciu do 200 ha w pasie wokół A4. Rząd bardzo promuje ponoć Podkarpacie.


Taka inwestycja na Dworzysku była bym czymś, po to chyba robilismy tę strefe, żeby tego typu inwestycje tam powstawały, a nie magazyny z kredkami i garaże. Mam nadzieje, że ludzie odpowiadający za SSE Dworzysko są w kontakcie z rządem. Problemem może być wielkość działek, ale nie powinno być problemem scalenie działek dla takiej inwestycji.
PzD91
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1179
Na forum od: 16 lut 2015, 21:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Dworzysko] Park Naukowo – Technologiczny

Postautor: klamar1214 » 18 sty 2017, 19:29

Dworzysko za małe.Jak ktoś wie gdzie ma plac Ikea to tam na północ.Mrowla Otoka Kamyszyn 200 ha to bardzo duży teren a tam A4 linia kolejowa.80 mln wsparcia dla Mesia to tutaj dałoby się ogarnąć infrastrukturę.No i gmina ma się z miastem połączyć i będzie 100mln hehe dream
klamar1214
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 138
Na forum od: 16 lut 2015, 20:53

Re: [Dworzysko] Park Naukowo – Technologiczny

Postautor: dStan » 19 sty 2017, 9:13

PzD91 pisze:Problemem może być wielkość działek, ale nie powinno być problemem scalenie działek dla takiej inwestycji.

Przykład z poprzedniej strony pokazuje, że to jednak może być problemem. Lufthansa chciała połączyć działki o łącznej powierzchni 85ha i nie dostała zgody na zburzenie istniejącej infrastruktury. Jeśli tu jest mowa o nawet 200ha, to będzie jeszcze trudniej.
dStan
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 260
Na forum od: 30 cze 2014, 13:13

Re: [Dworzysko] Park Naukowo – Technologiczny

Postautor: rafik » 20 sty 2017, 19:03

Może przy planowaniu Parku należało przemyśleć sprawę i nie budować całej siatki dróg lecz tylko główne aby potem nie było takich problemów z wielkością działek?Odpowiednia suma mogła by zostać odłożona na ewentualne drogi dojazdowe do wybudowanych zakładów.
Tutaj zaczęto od końca,najpierw powstała sieć dróg a jako ostatni powstał łącznik do Krakowskiej.Kolejny problem to rozbudowa zakładów,niektóre działki są z 4 stron okalane siecią dróg co może ograniczyć i zniechęcać inwestorów.BorgWarner w Jasionce rozbudował swój zakład już 2 razy!No ale salon motocyklów czy magazyn kredek tyle terenu nie potrzebują. :lol:
rafik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 540
Na forum od: 04 sie 2014, 13:32

Re: [Dworzysko] Park Naukowo – Technologiczny

Postautor: flyRZE » 16 lut 2017, 1:19

Firma Creuzet Polska planuje wybudować swoją nową fabrykę w PNT Rzeszów-Dworzysko. Inwestycja warta jest blisko 70 mln zł

Creuzet Polska Sp. z o.o. produkuje w innowacyjnej technologii łopatki tytanowe do silników samolotów odrzutowych. Swoją siedzibę ma w Sędziszowie Młp., ale planuje wybudować nową fabrykę w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów-Dworzysko. Wartość inwestycji to jest 67 mln zł, z możliwością zwiększenia finansowania o 20 proc.

– Podpisaliśmy pierwszy akt notarialny dotyczący sprzedaży 2,2-hektarowej działki firmie Creuzet – potwierdza Józef Jodłowski, starosta rzeszowski. – Czekamy na odstąpienie od prawa pierwokupu przez specjalną strefę ekonomiczną, bo taka jest procedura. W ciągu dwóch-trzech tygodni nastąpi ostateczne przeniesienie prawa własności ziemi na firmę – uzupełnia starosta Jodłowski.

230 miejsc pracy
Firma już projektuje nową halę, a budowa fabryki ma się rozpocząć w pierwszej połowie tego roku. Pracować tu będzie ok. 230 osób, z czego co najmniej 30 etatów będzie nowych. 200 pracowników prawdopodobnie zostanie przeniesionych z dotychczasowej fabryki w Sędziszowie.

Creuzet Polska jest przedsięwzięciem typu joint venture francuskiego koncernu Creuzet Aéronautique i Snecma Moteurs. Zajmuje się produkcją części dla przemysłu lotniczego, w tym obróbką i wykańczaniem łopatek kompresorów do silników lotniczych.
gazeta.pl
flyRZE
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 483
Na forum od: 15 lip 2014, 10:42

Re: [Dworzysko] Park Naukowo – Technologiczny

Postautor: riko » 17 lut 2017, 16:48

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... -dworzysku


Spółka Creuzet Polska (kapitał francuski) prowadzi działalność od 2003 roku i zajmuje się produkcją stalowych i tytanowych części silników lotniczych (tzw. łopatek). Działa w Sędziszowie Małopolskim w sąsiedztwie Safran.

W ramach zezwolenia w Podstrefie Rzeszów (Dworzysko) wybuduje zakład produkcyjny wraz z częścią biurową i magazynową. Nowa hala zostanie również wyposażona w nowoczesne maszyny. Firma Creuzet Polska planuje ponieść na ten cel nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 64 mln zł. Realizacja projektu przyczyni się do zatrudnienia co najmniej 30 nowych pracowników.

- Mamy ambitne plany dotyczące rozwoju zarządzanych przez nas specjalnych stref ekonomicznych. Priorytetem jest tworzenie jak najlepszych warunków dla przedsiębiorców, co powinno przełożyć się na wysoki poziom inwestycji, zwłaszcza tych innowacyjnych. Z pewnością do ich grona można zaliczyć inwestycję spółki Crezeut, która produkuje części silników samolotowych. Mamy satysfakcję, że nowy rok rozpoczynamy udzielając zezwolenia w polskiej firmie działającej w branży szczególnie ważnej dla Podkarpacia, jaką jest lotnictwo – powiedział wiceprezes ARP S.A. Dariusz Śliwowski.

- Firma Crezeut aktywnie uczestniczy w realizacji najnowocześniejszych w skali światowej programów budowy silników lotniczych. W ramach tych programów dostarczamy łopatki dla takich odbiorców jak: Airbus, Boeing czy Comac. Nowe zezwolenie pozwoli nam podnieść konkurencyjność firmy na rynku światowym oraz wdrożyć innowacyjne rozwiązania do procesu produkcyjnego – powiedziała Magdalena Czach, dyrektor Creuzet Polska.Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4689
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości