[ul. Krętej/Kopernika] Przebudowa kamienicy

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul. Krętej/Kopernika] Przebudowa kamienicy

Postautor: Doniek » 12 mar 2024, 7:52

Ole pisze:To nie jest temat o konserwatorze zabytków tylko o przebudowie kamienicy, jak brzydka by ona nie była.

Ole już nie przesadzaj z tą poprawnością. To co jest opisane jest w temacie dyskusji.
parawan bardzo dobrze, że wytłumaczył kompetencję podmiotów administracyjnych miejskich i wojewódzkich oraz drogę w podejmowaniu takich decyzji, a o których nie wiedziałem. Pomoże to zrozumieć jak takie "perełki" architektury miejskiej mogą powstać w takim miejscu.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1371
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul. Krętej/Kopernika] Przebudowa kamienicy

Postautor: Ole » 13 mar 2024, 8:20

Może i przesadzam ale później ktoś mi na PW znowu napisze że nie reaguję. Mi "osobiście" się ten kolcek nie podoba choć jest lepszy od tego czegoś co tam stało. A konserwator pewnie widział projekt w drzwiach korytarza bez okularów w piątek o 15.30 w drodze do domu mówiąc przelotnie: A budujcie, jak w Rzeszowie to może być.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2159
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Krętej/Kopernika] Przebudowa kamienicy

Postautor: RAJO » 19 mar 2024, 22:57

Niestety tak to coś wygląda - kwintesencja złej architektury
Załączniki
IMG_102943676_HDR.jpg
IMG_102943676_HDR.jpg (165.45 KiB) Przeglądany 912 razy
RAJO
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 138
Na forum od: 15 lis 2020, 14:16

Re: [ul. Krętej/Kopernika] Przebudowa kamienicy

Postautor: peter » 19 mar 2024, 23:23

Na miejscu inwestora to bym się wstydził przed innymi że zaakceptowałem do realizacji taki projekt, tam jeszcze klimatyzatory na dachu wystają? :lol:
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1308
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul. Krętej/Kopernika] Przebudowa kamienicy

Postautor: flyRZE » 19 mar 2024, 23:26

Brakuje jeszcze na dole plafonu SOLARIUM i na górze między oknami baneru wyborczego Fikołka i wtedy stolica innowacji pełną gębą.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1335
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [ul. Krętej/Kopernika] Przebudowa kamienicy

Postautor: Inwestachu » 20 mar 2024, 2:18

To jest Makabryła Rzeszowa 2024. Ciekawe, czy ktoś zada pytanie panującemu w debacie wyborczej, czy ma świadomość co się dzieje w mieście i pokaże fotę pytając o nowy symbol miejskiej innowacji.
Inwestachu
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 64
Na forum od: 19 lut 2020, 2:39

Re: [ul. Krętej/Kopernika] Przebudowa kamienicy

Postautor: ETernit » 20 mar 2024, 7:47

Widzę iluminację na elewacji. Jak włączą podświetlenie to budynek zyska na urodzie. Z pewnością.
Nie będzie się w oczy rzucał ten niebieski klimatyzator na dachu i srebrny komin.
ETernit
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 330
Na forum od: 15 paź 2015, 18:53

Re: [ul. Krętej/Kopernika] Przebudowa kamienicy

Postautor: Ryuk » 20 mar 2024, 10:59

Ewidentnie poczucie estetyki jest względne.

Podpisuję się "oboma ręcyma" by ktoś zapytał kandydatów, a szczegółnie Fijołka o co chodzi z promowaniem tej brzydoty i akceptowaniem takich projektów w przestrzeni architektury miejskiej.
Ryuk
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 28
Na forum od: 17 lis 2023, 15:04

Re: [ul. Krętej/Kopernika] Przebudowa kamienicy

Postautor: resim » 24 mar 2024, 19:26

Powiatowa architektura w centrum miasta innowacji... :shock:
resim
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 17 wrz 2021, 11:18

Re: [ul. Krętej/Kopernika] Przebudowa kamienicy

Postautor: starepobitno » 26 mar 2024, 21:55

To ja swoje 2gr jeszcze, bo mnie też to ruszyło... byłem na tym spotkaniu 14-go, były opowieści o rzeszowskich zabytkach, nie było warunków, żeby zapytać wprost, dopiero kiedy brałem książkę, zapytałem, czy może o Krętej 3 coś jest. Pani Karolina lekko stężała na twarzy i powiedziała, że to już nie jest zabytek... faktycznie ten dom, który tam stał, został z ewidencji wykreślony w 2013 decyzją konserwatora wojewódzkiego.
Natomiast jest taka kwestia, że dokładnie przez środek tej działki w linii Pd-Pn przechodzi granica układu urbanistycznego starego miasta, więc wydaje się, że jednak konserwator musiał klepnąć ten projekt...
strefa-ochrony.png
granica układu urbanistycznego starego miasta
strefa-ochrony.png (281.54 KiB) Przeglądany 260 razy

I mówcie co chcecie, uważam, że oryginał po odnowieniu wyglądałby o niebo lepiej od tego potworka - przynajmniej jakieś proporcje miał...
kreta-3-old.png
Kręta 3 w latach 60-tych
kreta-3-old.png (722 KiB) Przeglądany 260 razy
starepobitno
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 19 lut 2024, 10:43

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości