[Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościuszki.

Wiadomości dotyczące rzeszowskich inwestycji będących w realizacji.

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: jasiop » 12 lip 2017, 20:33

Waldzio pisze:...
Spotkajmy się wieczorem (w środę np.) kupmy kolorową kredę, pozaznaczajmy miejsca gdzie potrzebne są poprawki, później niech media zrobią materiał o tym, to może uratujemy w ten sposób estetykę i miejskie pieniądze.

Co Wy na to? Damy radę, czy mamy w dup*e?


A ja myślę ze być może lepiej to zrobić jakiś czas po odbiorze ...
i skonfrontować te zaznaczone niedoskonałości z tym co "wykrył" ratusz przy odbiorze i co jest zapisane w protokole.
Trzeba też postarać się od miasta o projekt i zapisy dokumentacji, które określają jakość, wymiary i sposób kładzenia nawierzchni (m.in. szerokość szczelin czy też "zlicowanie" płyt ...)
Pozwoli to ocenić rzetelność odbioru ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: Waldzio » 13 lip 2017, 7:57

Jak masz na to siłę.. Ja myślałem bardziej o szybkim działaniu.

Po odbierze, już będzie za późno, wędy jedyne co zrobisz to zaszkodzisz urzędnikom, a ulicy nie poprawisz. Tu chodzi o dobro miasta a nie robienie komukolwiek na złość.
Waldzio
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 76
Na forum od: 15 lip 2014, 12:48

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: jasiop » 13 lip 2017, 20:30

Waldzio pisze:... jedyne co zrobisz to zaszkodzisz urzędnikom, a ulicy nie poprawisz. Tu chodzi o dobro miasta a nie robienie komukolwiek na złość.

Pokazywanie prawdy jest według Ciebie robieniem "na złość" ? Ciekawa teza ...
Jeśli się tylko by okazało, że odbiór był robiony po "łebkach" i nierzetelnie to powinien być on zrobiony powtórnie po prostu ...
A odpowiedzialni za to ludzie powinni ponieść konsekwencje swych zaniedbań.
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: rz2014 » 14 lip 2017, 14:46

Waldzio pisze:Jak masz na to siłę.. Ja myślałem bardziej o szybkim działaniu.

Po odbierze, już będzie za późno, wędy jedyne co zrobisz to zaszkodzisz urzędnikom, a ulicy nie poprawisz. Tu chodzi o dobro miasta a nie robienie komukolwiek na złość.


Masz rację. Ew. poprawki przed odbiorem. Nie będę duzo się wypowiadać ale wg mojej oceny (gdyż szedłem tą nową ulicą) wygląda ona bardzo elegancko.
Nie będę pisać o Tarnowie ale tylko napomknę - jak wykonano ul Krakowską ale cała jest do rozbiórki (ok. 400 metrów) i prokurator już dawno czuwa nad niektórymi osobami.
Ale piszemy o Rzeszowie....
Tarnowianin. A tarnowianie to mieszanina inteligencji i meliniarstwa.
rz2014
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 52
Na forum od: 14 lip 2017, 14:14
Lokalizacja: Tarnów, Brzesko

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: Waldzio » 14 lip 2017, 21:06

jasiop pisze:Pokazywanie prawdy jest według Ciebie robieniem "na złość" ? Ciekawa teza ...


Tak wyobraź sobie, że prawdę można pokazać w różny sposób ;) I to naprawdę ciekawy temat, na bardzo długie rozmowy ;)

rz2014 pisze:Masz rację. Ew. poprawki przed odbiorem.


Już chyba za późno - nie było wsparcia dla inicjatywy ;)

rz2014 pisze:Nie będę duzo się wypowiadać ale wg mojej oceny (gdyż szedłem tą nową ulicą) wygląda ona bardzo elegancko.


Wiesz, jak nikt nie zwraca uwagi na detale to jest naprawdę pięknie - ogólna ocena ludzi będzie pozytywna.
Waldzio
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 76
Na forum od: 15 lip 2014, 12:48

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: jasiop » 14 lip 2017, 22:05

Waldzio pisze: ... Już chyba za późno ...

A ja myślę, że wcale nie jest za późno. Odbiór nie zamyka przecież drogi do wyegzekwowania wykonawstwa zgodnego z zamówieniem (przetargiem).
Wykonawcę obowiązuje przecież gwarancja jakości i to przez kilka ładnych lat ...

... kupmy kolorową kredę, pozaznaczajmy miejsca gdzie potrzebne są poprawki,
Moim zdaniem ta Twoja propozycja bez oparcia w dokumentacji to dość słaby pomysł.
Subiektywna ocena nieprawidłowości "na oko" ? Nie miało by to większej zasadności wnioskowania ewentualnych poprawek.
Podstawą ewentualnego działania jest to co poprzednio napisałem:
Trzeba też postarać się od miasta o projekt i zapisy dokumentacji, które określają jakość, wymiary i sposób kładzenia nawierzchni (m.in. szerokość szczelin czy też "zlicowanie" płyt ...)
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: PzD91 » 15 lip 2017, 22:43

^^ No przyłączyłbym się też, ale też nie przebywam w Rzeszowie aktualnie. Z drugiej strony ktoś bierze za to pieniądze, może pora na zmiane władz w Rzeszowie?
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: maks » 18 lip 2017, 22:07

Pomnik upamiętniający ojca polskiego bluesa powrócił na swoje miejsce.


http://supernowosci24.pl/tadeusz-nalepa ... ul-3-maja/
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3545
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: als » 19 lip 2017, 8:08

Rozpoczęła się realizacja poprawek. Zaczęto wymieniać pojedyncze płyty a miejscami po kilka. Na wysokości Kina Zorzy wymieniono blisko 20 płyt.
Wg mnie ewidentnie wiele płyt w głównym ciągu nadaje się do dalszej wymiany z uwagi na wyłamania kantów płyt powstałych najpewniej w wyniku : a) nie najlepszego położenia b)jazdy samochodów/dzwigów .
Nagłe wprowadzenie całkowitego zakazu jazdy moim zdaniem wynika właśnie z obawy przed dalszymi mechanicznymi uszkodzeniami za które wykonawca nie będzie chcieć ponosić odpowiedzialności.

Wracając do wymiany płyt. Czy macie doświadczenie jak będzie wizualnie wyglądać taka zaspoinowana na nowo płyta pomiędzy wcześniejszymi spoinowaniami ? Obawiam się że skończy się na wyraznych ciemnych ''plackach'' które nie będą wyglądac najlepiej. Zobaczymy jak się skończy.
als
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 08 wrz 2014, 15:21

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: Ole » 19 lip 2017, 9:42

A jeszcze dziś Wyborcza robi sondę żeby wyrzucić rowery z nowego deptaku. No bez przesady. Może ludzi też wyrzućmy bo deptak się będzie niszczył.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość