[Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościuszki.

Wiadomości dotyczące rzeszowskich inwestycji będących w realizacji.

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: a1chemik » 03 lis 2023, 11:19

I niech już tak zostanie. Auta jeżdżące pod ratuszem i przejeżdżające przez deptak w dwóch miejscach nie mają sensu.

Zamontować słupki automatycznie chowające się np od 6 do 10 rano aby dostawcy mogli dowieźć towar do lokali i później tylko dla pojazdów uprzywilejowanych.

oby nie wrócono już do tej drogi nigdy
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 630
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: Tukam » 03 lis 2023, 11:30

Moim zdaniem wyłączenie z ruchu tak, ale fizyczne zapory nie. Podobnej wielkości Darmstadt w Niemczech ma rynek wyłączony z ruchu, a wpuszczana jest tam jedynie KM (tramwaje i busy), co w godzinach szczytu jest sporym atutem jeśli ktoś przemierza miasto na wskroś. Tam dla samochodów jest dostępny jeszcze tunel pod placem ale nie wydaje mi się, żeby na nasze obecne potrzeby był konieczny.
Tukam
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 328
Na forum od: 07 lut 2021, 14:47

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: a1chemik » 03 lis 2023, 12:12

Nie zgodzę się.

Taki słupek ograniczy nie myślących i tych co myślą że mogą więcej.

A sterowanie nimi zdalnie jest możliwe i np. przed wjazdem służb komunalnych wystarczy ze zadzwonią do dyspozytora który będzie miał możliwość ich schowania na czas wjazdu. Podobno takie słupki reagują też na dźwięk syren pojazdów uprzywilejowanych ale nie wiem czy to prawda czy mit.

podziemny_800.jpg
2
podziemny_800.jpg (20.19 KiB) Przeglądany 3003 razy


chowane_800.jpg
1
chowane_800.jpg (22.03 KiB) Przeglądany 3003 razy
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 630
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: Tukam » 03 lis 2023, 13:46

Nie myślących ograniczy też zwykły zakaz wjazdu. I tak na każdym rogu są kamery więc nawet nie trzeba stawiać patrolu żeby ukarać gapiów, którzy i tak wjadą. W razie przejazdu karetki nie trzeba też będzie tracić cennych sekund, nie będzie to kosztowało 2,5 mln zł a przejazd autobusu i ewentualnie taksówek pozostanie niezakłócony.
Nie mówię, te słupki to fajny wynalazek ale rynek miejski (w naszym kraju) nie jest czymś czego trzeba bronić wszelkimi sposobami przed przypadkowym wjazdem. Takie słupki montuje się przed ważnymi fabrykami, szpitalami albo najważniejszymi placówkami administracyjnymi.
Tukam
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 328
Na forum od: 07 lut 2021, 14:47

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: Kacu » 03 lis 2023, 13:57

Niestety Polak to jest takie stworzenie, że jeśli nie będzie miał fizycznej bariery, to nic go nie powstrzyma, a już na pewno nie zwykły znak - kto by to niby miał egzekwować? Policja powie, że to należy do obowiązków straży miejskiej, a skuteczność tej instytucji jest bliska zeru. Wystarczy popatrzeć na parkingi pod supermarketami jak pozastawiane są miejsca dla niepełnosprawnych, rodzin z dziećmi, itd.

Jeśli nie będzie słupków, to większość kierowców i tak będzie dalej tam wjeżdżać:

- "Ja tylko na sekundkę"
- "Jeszcze 10 lat temu można było tedy jeździć?!"
- "To którędy ja mam do domu wracać?!"
- "I co się takiego stało że tu wjechałem?!"
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 543
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: Patryk M » 06 sty 2024, 20:08

Kończy się I etap modernizacji ul. Grunwaldzkiej w Rzeszowie
Przebudowane już zostały instalacje kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Wykonawca jest na finiszu prac przy innych, m.in. gazowej i wodociągowej.
Prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu - o ile pozwoli pogoda - rozpoczną się prace przy nawierzchni, na której zamiast betonowej kostki pojawią się przede wszystkim granitowe płyty. Częścią tego zadania będą także m.in. nasadzenia nowych drzew.

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... -rzeszowie
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2491
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: bystry » 06 sty 2024, 22:05

Nie spodziewałem się, że tak sprawnie będą przebiegać pracę przy pierwszym etapie ale to dobrze, bardzo pozytywne zaskoczenie, jeśli to prawda to są szanse, że do wakacji się uwiną z remontem :D
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: Patryk M » 08 sty 2024, 7:58

Postępy przy przebudowie ul. Grunwaldzkiej. Za kilka dni zamkną ul. Kopernika

Trwa przebudowa ul. Grunwaldzkiej. W związku z pracami jakie toczą się w ścisłym centrum miasta, już w tym tygodniu z środy na czwartek (10/11 stycznia) na 1,5 miesiąca zostanie zamknięty odcinek ul. Kopernika. Z tego powodu nastąpi zmiana organizacji ruchu w tym rejonie.

http://czytajrzeszow.pl/?id=37195&idd=4&poz=ml0
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2491
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: bystry » 25 sty 2024, 19:48

Coś wiadomo na temat ulicy Matejki? Uda się ją trwale wyłączyć z ruchu czy po remoncie Grunwaldzkiej puszczą ruch i będzie jak było czyi po dziadowsku?

Kilka razy po zamknięciu tej ulicy w weekendowe wieczory spacerowałem tam, niesamowicie fajny widok, gdy ludzie chodzą po całej ulicy i nie ma samochodów, zamknięcie dla ruchu samochodów ul. Matejki aż do ul. Moniuszki to by było coś pięknego!
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: Patryk M » 30 sty 2024, 13:10

gr1.jpg
gr1.jpg (1.08 MiB) Przeglądany 780 razy

gr2.jpg
gr2.jpg (1.09 MiB) Przeglądany 780 razy
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2491
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości