[Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościuszki.

Wiadomości dotyczące rzeszowskich inwestycji będących w realizacji.

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: PzD91 » 22 cze 2017, 18:56

Wreszcie jakiś rozsądny postulat od Prezia, z tym, że samochody Policji też bym wyrzucił zwłaszcza "kabaryny"
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1591
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: riko » 23 cze 2017, 18:10

http://supernowosci24.pl/samochodem-czy ... ul-3-maja/






RZESZÓW. „Czy jesteś za całkowitym zamknięciem ruchu pojazdów mechanicznych na ul. 3 Maja?” – z takim pytaniem w najbliższy poniedziałek miejscy urzędnicy zwrócą się do mieszkańców Rzeszowa.

Zainteresowani odpowiedzi na pytanie będą mogli udzielić w ankiecie, która ma być przeprowadzona od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 16. Ulotki będą rozdawane na ul. 3 Maja, a przy kościele farnym stanie baner Urzędu Miasta ze szczegółowymi informacjami. Po co ta akcja? Jak się dowiedzieliśmy, to pomysł prezydenta miasta. Mieszkańcy mają sami zadecydować, czy chcą, aby dawna ul. Pańska pozostała deptakiem. Gdy tak się stanie, korzystać z niej będą mogli tylko piesi, rowerzyści oraz samochody uprzywilejowane. Wykluczone za to zostaną pojazdy osób pracujących przy ul. 3 Maja i dostarczycieli pojazdów. Wyniki ankiety poznamy na początku lipca.



riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5373
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: Frodo907 » 24 cze 2017, 0:33

Zakaz deptakowy wraca, tym razem dla samochodów.
Od poniedziałku ankieta wśród mieszkańców. Az ciekaw jestem jak sprawa się skończy.

Na GW jest artykuł i ankieta internetowa.
Jak na razie 75% za zakazem. Stan na 8:00 dzisiaj.

Treść pytań:
1. Jestem za całkowitym zakazem dla samochodów 75% (128 głosów)
2. Zostawić możliwość dla dowozów i osób pracujących przy 3 Maja 14% (24 głosy)
3. Zakaz, ale z ograniczeniami (wieczory, weekendy) 9% (15 głosów)
4. Jest mi to obojętne

Ul. 3 Maja bez samochodów? Mieszkańcy zadecydują w ankiecie [SONDAŻ]
Joanna Pasterczyk
22 czerwca 2017 | 14:51
ul. 3 Maja

"Czy jesteś za całkowitym zamknięciem ruchu pojazdów mechanicznych na ul. 3 Maja?" - z takim pytaniem miasto zwraca się do mieszkańców Rzeszowa. Będą mogli się wypowiedzieć w ankiecie, która rusza już w poniedziałek.

Ankieta ma być przeprowadzona od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 16. Ulotki będą rozdawane na ul. 3 Maja, a przy kościele farnym stanie baner urzędu miasta ze szczegółowymi informacjami.

W jakim celu ta akcja? - To pomysł prezydenta Tadeusza Ferenca. Właśnie oddajemy pięknie odnowioną ulicę 3 Maja. Chcemy, by mieszkańcy sami zadecydowali, czy chcą, by była deptakiem - mówi Maciej Chłodnicki z biura prasowego prezydenta miasta.

Całkowite zamknięcie ruchu oznacza, że z ul. 3 Maja będą mogli korzystać tylko piesi, rowerzyści i samochody uprzywilejowane. Wyklucza pojazdy osób pracujących przy ul. 3 Maja i dostarczycieli towarów.

Wyniki ankiety poznamy na początku lipca.


źródło http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,21994351,ul-3-maja-bez-samochodow-mieszkancy-zadecyduja-w-ankiecie.html#BoxLokRzeLink
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: Pieczarkowy » 25 cze 2017, 23:32

Przeszedłem się dzisiaj pierwszy raz nowym deptakiem, który jeszcze nie jest skończony, ale... to jest naprawdę parodia. Zauważyłem, że kostka ułożona na wiele sposobów raczej została już poprawiona, ale mimo wszystko płyty są z różnymi odstępami - mam wrażenie, że nie są równo ułożone, lecz jedne płyty są wyżej, a drugie niżej. Ułamane kawałki kostki... naprawdę? To miało wyglądać tak super, a mam wrażenie, że póki co poprzednia nawierzchnia wyglądała lepiej. :? Póki co naprawdę wygląda to prawie jak pieniądze wyrzucone w błoto (poza oczywiście kwestią poprawienia gruntu pod kostką, instalacji itd)... ale śmiało chyba można było wykorzystać poprzednią kostkę. :lol:
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 956
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: Matius » 27 cze 2017, 13:10

Ja też chodziłem po tym deptaku ostatnio i wg mnie jest dobrze zrobiony. Nie wiem co wam w nim przeszkadza. Jeszcze nawet go całkowicie nie skończyli, mają jeszcze czas na poprawki, ale już teraz jak dla mnie jest naprawdę ok. Zasypią jeszcze odstępy piaskiem i będzie jeszcze lepiej niż jest. Nie ma na co narzekać. Tak jak pisałem, mają jeszcze czas na poprawki, ale już teraz nie jest jakoś znowu źle. A co do ograniczenia ruchu samochodowego na deptaku - oczywiście jestem za, ale powinni zostawić możliwość dojazdu właścicielom lokali przy 3 Maja oraz dostawcom towaru. No bo jak inaczej będą dostarczać towar?
Matius
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 142
Na forum od: 15 lip 2014, 17:48

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: riko » 28 cze 2017, 16:28

http://supernowosci24.pl/ul-3-maja-na-finiszu/






RZESZÓW. Do końca tygodnia potrwają jeszcze prace przy przebudowie ul. 3 Maja. 1 lipca miasto zacznie przegląd techniczny, a później odbiór inwestycji od wykonawcy.

- W piątek został zamontowany ostatni słup oświetleniowy, na którym jest czujnik deszczu. Drzewka będą podlewane automatycznie – mówi Tadeusz Kuśnierz, wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. Chodzi o drobnolistne lipy, które docelowo mają być też podświetlane. Również do piątku można oddawać głosy w sprawie ewentualnego wyrzucenia samochodów z rzeszowskiego deptaka.
To pomysł władz miasta na ochronę nowej nawierzchni przed zniszczeniem. Granitowe płyty, mimo że są bardzo ciężkie, bo ważą ok. 160 kg, to potrafią ulec zniszczeniu, co zresztą było widać podczas prac, kiedy to niejedną pękniętą płytę można było na deptaku zobaczyć. Żeby mieć wpływ na wyrzucenie lub zostawienie samochodów na ul. 3 Maja wystarczy wypełnić ankietę i anonimowo odpowiedzieć „tak” lub „nie” na pytanie: „Czy jesteś za całkowitym zamknięciem ruchu pojazdów mechanicznych na ul. 3 Maja?”. Trzeba mieć na uwadze, że ewentualny zakaz będzie dotyczył również dostawców lokali usługowych przy deptaku.






Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5373
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: maks » 28 cze 2017, 22:53

'Czy jesteś za całkowitym zamknięciem ruchu pojazdów mechanicznych na ul. 3 Maja?' - na takie pytanie mogą odpowiadać mieszkańcy Rzeszowa w ankiecie przygotowanej przez Ratusz. W minisondażu internetowym 'Wyborczej' - 81. proc. czytelników wypowiedziało się za tym, żeby z deptaka zniknęły auta. Specjalnie dla was znaleźliśmy archiwalne zdjęcia pokazujące, jak niegdyś centrum miasta tonęło w autach. Pamiętacie?


http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/5,34 ... 22334.html
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3560
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: Frodo907 » 29 cze 2017, 8:16

2 dni temu stałem chwilkę przy tych ławkach. Majstrowałem przy rowerze.
Dochodziły do mnie komentarze przechodzących osób.

Jeden utkwił mi w pamięci "Przecież one (ławki) wyglądają jak trumny"
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: jasiop » 29 cze 2017, 22:01

Pieczarkowy pisze:Przeszedłem się dzisiaj pierwszy raz nowym deptakiem, który jeszcze nie jest skończony, ...
Zauważyłem, że kostka ułożona na wiele sposobów raczej została już poprawiona ...

Ja też się przeszedłem 3 Maja dwa dni temu i kostka raczej dalej była ułożona na wiele sposobów ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1443
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: maks » 02 lip 2017, 11:11

Właśnie kończy się przebudowa deptaka na 3 Maja w Rzeszowie.


http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/56,3 ... jecia.html

oraz

Ulica 3 Maja w Rzeszowie po remoncie


http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,24517028/
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3560
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości