[Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościuszki.

Wiadomości dotyczące rzeszowskich inwestycji będących w realizacji.

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: swiety » 03 lis 2018, 19:12

Jestem zdziwiony, że remont nie objął placu wokół Kościoła Farnego :( Zostanie on wyremontowany osobno czy tak zostanie?
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 1882
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Staromieście

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: bogdanoo » 12 gru 2018, 11:20

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... winna.html
Czy z ul. Mickiewicza zniknie granitowa kostka i zastąpią ją kamienny płyty, takie jak zostały niedawno ułożone na ul. Kościuszki? To na razie jeden z pomysłów na zmiany na ul. Mickiewicza, której część stanie się deptakiem.

O tym, że część dochodzącej do rzeszowskiego rynku ul. Mickiewicza zostanie uwolniona od samochodów i udostępniona pieszym, zadecydował Tadeusz Ferenc. Prezydent uznał, że miasto powinno pójść za ciosem, i po przebudowie dwóch deptaków - ul. 3 Maja i Kościuszki, zająć się także ul. Mickiewicza.
W budżecie ma znaleźć się 150 tys. zł

Przebudowa objąć ma część ulicy - odcinek prowadzący od rynku do skrzyżowania z ul. Gałęzowskiego. - Chcę, aby na tej ulicy, tak jak na innych deptakach, pojawiły się ogródki - mówił prezydent. Ta deklaracja padła późnym latem. Od tego czasu o przebudowie śródmiejskiej ulicy jest cicho. - To nie oznacza, że nic w tej sprawie się nie dzieje - zapewnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa i wskazuje na zapisy w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta. - Jest w nim 150 tys. zł z przeznaczeniem właśnie na ul. Mickiewicza. Oczywiste jest to, że ta kwota nie wystarczy na przebudowę. Za te pieniądze będziemy chcieli przygotować dokumentację tego przedsięwzięcia. Być może, jeśli uda się sprawnie przygotować dokumentację, co może potrwać kilka miesięcy, to pod koniec przyszłego roku będą mogły się rozpocząć prace archeologiczne, które zawsze poprzedzają zasadniczą przebudowę deptaka - mówi Chłodnicki.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1097
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: maks » 06 cze 2019, 22:27

Rzeszowscy radni Prawa i Sprawiedliwości krytykują m. in. sposób ułożenia granitowej kostki na przebudowywanej ul. 3 Maja w Rzeszowie.


http://rzeszow.tvp.pl/42969920/ciagle-r ... -rzeszowie
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1736
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Poprzednia

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości