[Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościuszki.

Wiadomości dotyczące rzeszowskich inwestycji będących w realizacji.

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: Kacu » 24 maja 2017, 17:03

WoJa pisze:Duża galeria:

http://investmap.pl/inwestycja/zdjecia/ ... 43,36.html

Można zobaczyć dużo wygrawerowanych "gwiazd biznesu" i jakość wykonania :oops:


Dwa, trzy miesiące i zaraz napisy przykryje brud. I oni wołali 250zł za coś takiego... Dlaczego nie mogli zrobić takich kostek jak Pod w Alei Lubomirskich?
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: maks » 24 maja 2017, 20:01

Każdego dnia dostajemy przynajmniej kilka telefonów od mieszkańców Rzeszowa, którzy są niezadowoleni z efektów realizacji przebudowy ul. 3 Maja. Firma Strabag odpowiedzialna za inwestycję, czyli rozbudowę deptaka, na zakończenie prac ma czas do końca maja br. Czy do tego czasu znikną usterki?


http://supernowosci24.pl/kiedy-znikna-u ... ul-3-maja/
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3545
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: jasiop » 27 maja 2017, 10:31

Wiadomo już, że przebudowa reprezentacyjnego deptaka Rzeszowa - ul. 3 Maja nie zakończy się tak jak chciało miasto - czyli 31 maja.
Prace na pewno będą trwały jeszcze w czerwcu - słyszymy w rzeszowskim ratuszu.

Zgodnie z umową, którą miasto podpisało z wykonawcą przebudowy – firmą Strabag, inwestycja ma być gotowa na 31 maja. – Ale ten termin majowy dotyczy tylko zakończenia prac na ul. 3 Maja. Natomiast całe zadanie ma się zakończyć ostatniego dnia czerwca. Ten miesiąc planowaliśmy przeznaczyć na sprawy odbiorowe, rozliczenie zadania. Teraz wiemy, że przeznaczymy go także na kończenie prac na deptaku – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Głównym powodem tego, że przebudowy głównego miejskiego deptaka nie uda się zakończyć w maju są, według urzędników, dłużej trwające niż pierwotnie planowano prace archeologiczne. Ale nie tylko one. Rzeszowianie, którzy przyglądali się pracom prowadzonym na 3 Maja zwracali uwagę na pewne niedoróbki, takie jak np. nierówno ułożone płyty i kostkę. I część tych prac poprawkowych jest obecnie realizowana. Na nowo jest obecnie układana np. granitowa kostka przy skrzyżowaniu z Jagiellońską.

Przebudowa deptaka rozpoczęła się w ubiegłym roku. Miasto zdecydowało się na to zadanie, ponieważ nawierzchnia 3 Maja w niektórych miejscach się zapadała. Winne temu były m.in. instalacje biegnące pod deptakiem. – Dlatego też ta inwestycja, oprócz ułożenia nowej nawierzchni objęła także przebudowę tego co pod ziemią, czyli np. kanalizacji sanitarnej – mówi rzecznik prezydenta. Koszt przebudowy ul. 3 Maja to ponad 7 mln zł

GWRz
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: gustawtrzmiel » 29 maja 2017, 19:08

Byłem, widziałem i stwierdzam, że nie poprawiają i nie poprawią, jak kiedyś pisałem, żadnej firmy nie stać na robienie tej samej pracy dwa razy, tak już zostanie, tego się nie da poprawić, musieliby wszystko od nowa układać. Za rok ludzie zapomną, a ktoś się będzie cieszył, że niezłą kasę zarobił. Szkoda, miało być lepiej a wyszło jak zawsze... Wstyd, wstyd Panie Prezydencie!
gustawtrzmiel
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 337
Na forum od: 16 paź 2014, 16:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: jasiop » 29 maja 2017, 20:07

Powiem tak, z tego co wiem pierwotny projekt zakładał całkiem inne wymiary płyt (miały być dwa razy mniejsze) a po obydwu stronach "jezdni" w tzw. rynsztokach nie miała być układana kostka granitowa !
Kto odpowiada za te zmiany i dlaczego podjęto takie decyzje ?
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: JanzRzeszowa » 30 maja 2017, 6:54

Także byłem specjalnie i obejrzałem sobie dokładnie wszelkie fragmenty i popatrzyłem na całość.
Jakby ktoś tak ułożył bruk 400 lat temu to by go ..... ścieli.

Przyznaję malinę dla Strabagu i podwykonawców.
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: letowniak » 30 maja 2017, 18:03

gustawtrzmiel pisze:Byłem, widziałem i stwierdzam, że nie poprawiają i nie poprawią, jak kiedyś pisałem, żadnej firmy nie stać na robienie tej samej pracy dwa razy, tak już zostanie, tego się nie da poprawić, musieliby wszystko od nowa układać. Za rok ludzie zapomną, a ktoś się będzie cieszył, że niezłą kasę zarobił. Szkoda, miało być lepiej a wyszło jak zawsze... Wstyd, wstyd Panie Prezydencie!


Nie odbiera się inwestycji.. sprawa ewentualnie do sądu i koniec, zapłacone na pewno jeszcze nie mają. Na początku trzeba pokazac co jest niezgodnie z umową, wykonawca nie jest od tego aby samemu sobie robotę dodawać, ale miasto już tak, co wytkną ma być poprawione i kropka a jak nie to kasa stop i sąd.
Hardkloc - developer oferujący mieszkania w najwyższej jakości klocach
letowniak
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 374
Na forum od: 21 lip 2014, 1:55

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: riko » 31 maja 2017, 15:40

http://rzeszow-news.pl/walka-ul-3-maja- ... e-czerwca/






Miał być gotowy na Święto Paniagi 2017. Miał być podgrzewany. Miał być piękny, równy, a prace budowlane miały zakończyć się wraz z ostatnim dniem maja. Okazuje się jednak, że roboty przeciągną się jeszcze na czerwiec.

– Jeśli roboty będą trwały o dwa tygodnie dłużej nic się nie stanie, ponieważ zakończenie całej inwestycji wraz odbiorami i tak było planowane na koniec czerwca. Ponadto, pogoda też nie rozpieszczała, było dużo deszczu, a to również wpływało na tempo prac – twierdzi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Niemniej jednak w ratuszu słyszymy niezmienne deklaracje, że modernizacja deptaka przy ul. 3 Maja ma się zakończyć jak najszybciej. Nie oznacza to jednak, że wraz z odbiorami miejscy urzędnicy w końcu odetchną z ulgą, ponieważ pojawia się wiele głosów, że deptak jest nierówny, a efekt estetyczny nie zachwyca.

Najgłośniej tę sprawę komentowali radni opozycyjnego klubu PiS w Radzie Miasta Rzeszowa, którzy wytykali m.in. złą jakość kostki granitowej czy niewłaściwe ułożenie płyt, które zastąpiły kostkę brukową. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

Firma Strabag, która zajmuje się modernizacją deptaka, wówczas w odpowiedzi na zarzuty radnych stwierdziła, że kostka kamienna jest materiałem naturalnym i jego wygląd zewnętrzny może różnić się od siebie w poszczególnych elementach, a użyte materiały spełniają normy jakości i zostały zaakceptowane przez zamawiającego.

Ratusz natomiast niezmiennie powołuje się w kwestiach nierówności na fakt, że prace jeszcze trwają, które na bieżąco monitorują pracownicy rzeszowskiego magistratu.

A co się stanie, gdy okaże się, że wraz z końcem czerwca deptak wcale nie będzie wyglądał lepiej?

– Jeśli rewitalizacja ul. 3 Maja nie zostanie wykonana z zgodnie z zaakceptowanym projektem, to nie zapłacimy firmie za wykonaną pracę. Co więcej, nałożymy na nich kary umowne – zapowiada Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Rewitalizacja ul. 3 Maja ma kosztować 7 mln zł. Deptak po przebudowie ma nawiązywać do wyglądu sprzed drugiej wojny światowej.



riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: jasiop » 04 cze 2017, 12:25

Jakoś nie mogę nigdzie namierzyć przetargu na wykonanie przebudowy.
Na BIP-ie znalazłem jedynie przetarg na zaprojektowanie modernizacji ...
Pomoże ktoś ?
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [Śródmieście] Przebudowa ciągów ulic 3. Maja, T. Kościus

Postautor: riko » 05 cze 2017, 16:07

http://supernowosci24.pl/ul-3-maja-bedz ... a-pozniej/






RZESZÓW. W ciągu kilku dni skończone ma być okno czasu.

Miała być gotowa najpierw jeszcze przed Świętem Paniagi, później do końca maja. Jednak prace na ul. 3 Maja trwają dalej. Nadal nie brakuje głosów krytycznych dotyczących jakości wykonania nawierzchni na centralnym deptaku miasta. Co na to miasto i wykonawca?
- Zaistniałe opóźnienia spowodowane były okolicznościami niezależnymi od generalnego wykonawcy. Ukończenie prac w pierwotnie przewidzianym terminie wyznaczonym na dzień 31 maja br. nie było możliwe z uwagi na konieczność jednoczesnego prowadzenia prac archeologicznych w znacznie większym niż przewidywał zamawiający zakresie. Dodatkowo zaistniała konieczność przebudowy infrastruktury podziemnej, nieujętej w projektach branżowych, m.in. rozwiązanie kolizji z siecią gazową, wykonanie dodatkowych prac w ramach kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz przebudowa wodociągu na placu Bankowym. Do zakończenia inwestycji pozostało wykonanie nawierzchni z płyt granitowych na placu Bankowym, ułożenie chodników z kostki kamiennej i płyt kamiennych przy placu Farnym, a także na skrzyżowaniu ulic Zamkowej, 3 Maja i Pod Kasztanami. Termin realizacji inwestycji szacowany jest na około 5 tygodni. Okno czasu wykonane zostanie w ciągu najbliższych kilku dni – mówi Ewa Bałdyga, rzecznik prasowy STRABAG Sp. z o. o.
Władze miasta twierdzą, że jak prace przeciągną się o kilka tygodni, to nic się nie stanie. Jednak jak zaznacza Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa, miasto wymaga, żeby inwestycja została wykonana zgodnie z umową. Jeśli tak nie będzie, to wykonawca nie otrzyma zapłaty, co więcej, miasto obarczy go też karami umownymi.
Choć prace jeszcze się nie skończyły, głosów krytyki nowej nawierzchni ul. 3 Maja nie brakuje. Gołym okiem widać nierówności położonych obok siebie granitowych płyt czy uszczerbane fragmenty. Mieszkańcy liczą, że nie tak będzie wygląda ul. 3 Maja, za której remont miasto ma zapłacić ponad 7 mln zł.

Blanka Szlachcińska



riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości