Inwestycje uczelni

Wiadomości dotyczące rzeszowskich inwestycji będących w realizacji.

Inwestycje uczelni

Postautor: looky » 29 sie 2014, 16:07

Wydział medyczny UR (ul. Litawora)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jestem zawiedziony wyglądem tych budynków. Potencjał drzemiący w tej bryle został niewykorzystany. Elewacja i te rude ramy okienne w mojej ocenie wyglądają fatalnie.

Rozbudowa WSPiA

O ile ich budynki trzymają jakiś poziom, to komentarz co do tego napisu sobie podaruje.

Obrazek
looky
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 87
Na forum od: 02 sie 2014, 13:01
Lokalizacja: Rzeszów, 1000-lecia

Re: Inwestycje uczelni

Postautor: Matius » 29 mar 2015, 20:44

Nowe, świeżutkie fotki ;) :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Matius
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 142
Na forum od: 15 lip 2014, 17:48

Re: Inwestycje uczelni

Postautor: KZYH » 09 lip 2015, 14:17

Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej zmodernizowany
Na terenie Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej, zakończyła się modernizacja infrastruktury lotniskowej.
Rozbudowano i wybudowano nowe drogi kołowania wraz z przejazdami z pasa startowego, odwodniono je i zamontowano oświetlenie nawigacyjne.


Dzięki modernizacji, więcej samolotów będzie mogło startować i lądować w krótszym czasie.
Poprawiło się też bezpieczeństwo wykonywania operacji lotniczych poprzez skrócenie czasu przebywania kołującego samolotu na drodze startowej. Odpowiednie oznakowanie nawigacyjne pozwala na bezpieczne poruszanie się samolotów podczas kołowania zarówno w dzień jak i w nocy oraz ułatwi koordynację naziemnego ruch lotniczego z Wieżą Kontroli Lotów.

Inwestycja kosztowała blisko 2 miliony złotych. Część środków pochodziła z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Generalnym wykonawcą była firma Budimex SA

źródlo: radio.rzeszow


http://www.carpatiabiznes.pl/fb.php?d=4&id=5459
Awatar użytkownika
KZYH
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 155
Na forum od: 30 lip 2014, 0:36

Re: Inwestycje uczelni

Postautor: KZYH » 12 wrz 2015, 18:27

Za kilka dni oficjalne otwarcie Centrum Badań Innowacyjnych
Przyrodniczo-Medyczne Centrum Badań Innowacyjnych w Rzeszowie jest już gotowe. 16 września odbędzie się oficjalne otwarcie.

Inwestycja kosztowała 96 mln zł i realizowana była w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Budowa obiektu umożliwi przeprowadzanie zaawansowanych oraz specjalistycznych badań w zakresie m.in. analizy czynników genetycznych, chorób układu krążenia, oddechowego i nerwowego, analizy procesu starzenia, profilaktyki i leczenia, opracowania metod rehabilitacji oraz wpływu biodegradacji środowiska na stan zdrowia.

Stworzenie Centrum stanowiło jeden z warunków koniecznych do spełnienia, aby uzyskać zgodę na uruchomienie na Uniwersytecie Rzeszowskim kierunku lekarskiego.

źródło: resinet.pl, ur.edu.pl, edulandia.pl

http://www.carpatiabiznes.pl/wydarzenia_i_aktualnosci,za_kilka_dni_oficjalne_otwarcie_centrum_badan_innowacyjnych.html
Awatar użytkownika
KZYH
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 155
Na forum od: 30 lip 2014, 0:36

Re: Inwestycje uczelni

Postautor: riko » 13 wrz 2016, 14:41

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... szowskiego


RZESZÓW. Powstanie w kampusie uczelni przy ul. Zelwerowicza. W przetargu wystartowało czterech oferentów.

Dokładnie ma to być Uniwersyteckie Centrum Sportowe. Jak informuje Maciej Ulita, rzecznik uczelni, budowa już się właściwie rozpoczęła. wykonawca przejął plac budowy.

Nowoczesny budynek będzie miał dwie kondygnacje. Na parterze znajdą się m.in. sala sportowa wraz z całym zapleczem. Powstaną również pomieszczenia magazynowe na sprzęt sportowy.

Piętro to z kolei widownia na kilkaset miejsc oraz kilka sal do różnych ćwiczeń. A cały budynek będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Koszt inwestycji to 5 mln 200 tys zł.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4862
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Inwestycje uczelni

Postautor: riko » 13 wrz 2016, 19:10

http://rzeszow-news.pl/ruszyla-budowa-n ... zowskiego/


Uniwersyteckie Centrum Sportu – tak będzie się nazywał nowy obiekt UR. Budynek powstającej hali będzie częściowo dwukondygnacyjny i jego kubatura wyniesie prawie 18 tys. m sześciennych. Budynek będzie miał wysokość ponad 10 metrów.
– Na parterze będzie się mieściła się sala sportowa o wymiarach 44 x 24 m, gabinet nauczycieli wychowania fizycznego, szatnie z toaletami, pomieszczenie na sprzęt porządkowy, toaleta dla niepełnosprawnych, magazyn sprzętu sportowego – mówi Maciej Ulita, rzecznik Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Na piętrze hali powstanie widownia na 218 miejsc, sale gimnastyczne, ogólnodostępne toalety. W budynku będą dwie klatki schodowe, winda dla osób niepełnosprawnych i korytarz z dwoma wyjściami na zewnątrz.
– Forma architektoniczna budynku hali będzie nawiązywała do istniejącej zabudowy – twierdzi Ulita.
Budowa hali będzie kosztowała 5,2 mln zł. Pieniądze pochodzą z funduszy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i budżetu UR. Inwestycję realizuje firma Skanska. Halę ma wybudować w ciągu siedmiu miesiącu – do marca 2017 r. Obiekt do użytku ma zostać oddany miesiąc później.
– Hala będzie wykorzystywana przez sekcje sportowe AZS UR, studentów i pracowników. Będzie obiektem do profesjonalnych ćwiczeń, jak również rekreacyjnym – zapowiada Maciej Ulita.
Uniwersytet planuje również wynajmować halę podmiotom zewnętrznym na zasadach komercyjnych, co oznacza, że za wynajem trzeba będzie płacić.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4862
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Inwestycje uczelni

Postautor: Kristoff » 13 wrz 2016, 21:39

Szkoda, że miejsce inwestowania uczelni nie jest gdzieś bliżej centrum (może nie ścisłe centrum - wiadomo), ale odrobinę bliżej niż Zalesie.
Awatar użytkownika
Kristoff
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 238
Na forum od: 01 lip 2014, 22:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Inwestycje uczelni

Postautor: peter » 14 wrz 2016, 7:54

Mają działki, mają tam swoje wydziały to be sensu aby stawiali gdzieś bardziej w mieście jak tam może im brakować własnych działek, zresztą na zalesie jest bardzo dobre połączenie mpk jezdzi tam 2 linie które są dość mocno oblegane 18 i 19.
peter
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: Inwestycje uczelni

Postautor: swiety » 15 wrz 2016, 17:58

Na stronie gazeta.pl pojawiła się wizualizacja nowej hali, niestety nie odbiega poziomem od reszty hal wybudowanych w Rzeszowie - oby tylko kolory dobrali normalne.

Obrazek

http://m.rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1, ... kiego.html
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 1827
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Staromieście

Re: Inwestycje uczelni

Postautor: riko » 17 wrz 2016, 15:22

http://wiadomosci.onet.pl/rzeszow/rzesz ... owa/hlbqk2


Budowę hali w kampusie UR na osiedlu Zalesie przy ul. Zelwerowicza realizuje firma Skanska. Zostanie wybudowany dwukondygnacyjny obiekt, w którym na parterze będzie się znajdowała sala sportowa o wymiarach 44 x 24 m. Powstanie ponadto gabinet nauczycieli wychowania fizycznego, szatnie, toalety, pomieszczenie na sprzęt porządkowy, toaleta dla niepełnosprawnych.

- Na piętrze znajdzie się widownia na 218 miejsc, sale gimnastyczne oraz toalety ogólnodostępne. Forma architektoniczna budynku hali będzie nawiązywała do istniejącej zabudowy. Hala będzie wykorzystywana przez sekcje sportowe AZS UR, studentów i pracowników. Będzie obiektem do profesjonalnych ćwiczeń, jak również rekreacyjnym – poinformował Maciej Ulita, rzecznik prasowy Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Uczelnia planuje halę także wynajmować podmiotom zewnętrznym na zasadach komercyjnych. Budynek hali sportowej będzie miał ponad 10 metrów wysokości. Inwestycja pochłonie 5,2 mln zł. Jest finansowania z pieniędzy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz budżetu UR. Skanska na wybudowanie hali ma około siedmiu miesięcy.
Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4862
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Następna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości