[ul. Poniatowskiego] Budynek biurowo-usługowy

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul. Poniatowskiego] Budynek biurowo-usługowy

Postautor: Kacu » 06 lut 2018, 19:35

Lolek pisze:
swiety pisze:
Lolek pisze:Ale brzydki.


Możesz jakoś uzasadnić swój obszerny post? Jakieś racjonalne argumenty? Co byś zaproponował w tym miejscu?

Wielki kwadratowy kloc, nie pasujący do okolicznych budynków, o estetyce nowobudowanej części szpitala. Nie wiem co bym zaproponował, ale na pewno nie to.


Nie ma co, naprawdę konstruktywna krytyka :lol: Z ciekawości przeglądnąłem sobie posty kolegi; od jakiegoś czasu nieustanna krytyka wszystkiego, co się buduje w mieście. Ale jak brać na poważnie kogoś, kto jeszcze rok temu oceniał Bulwary Park na "całkiem ładne bloczki jak na Apklan", a teraz proponuje ich nie tynkować bo "ładniejsze już nie będą". Że o zachwytach nad planowanym 160m wieżowcem na Olszynkach nie wspomnę; teraz kolega dostaje "odruchu zwrotnego treści żołądka", kiedy na nie patrzy :lol:

Wizualizacje zapowiadały się ciekawie, martwi mnie jednak że już na tym etapie budowy widać odejście od pierwotnych planów. Na wizce widać "wcięcie" nad wejściem do budynku, na wysokości pierwszego piętra. Na zdjęciach budowy widzimy, że pierwsze piętro zajmuje już cały obrys budynku... Miejmy nadzieję że efekt końcowy będzie zadowalający, przyda się ciekawy budynek do zaplombowania tej ziejącej dziury.
Kacu
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 79
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: [ul. Poniatowskiego] Budynek biurowo-usługowy

Postautor: foreigner » 07 lut 2018, 0:36

Budynek moim zdaniem w miarę ok.

Ciekawe tylko, jak będzie wyglądała strona nie pokazana na wizualizacji, a zwłaszcza wystająca, górna część budynku widoczna od strony wschodniej. Jest to istotne o tyle, że będzie to strona widoczna już z daleka z ulicy Jagiellońskiej:
https://www.google.pl/maps/@50.0353114, ... 312!8i6656

Poza tym, na wizualizacji budynek po lewej ma dodatkową nadbudówkę. Obecnie takiej nadbudówki nie ma. Więc pytanie, czy to jest część inwestycji (wątpliwe), czy raczej grafik dodał, żeby się ładniej komponowało.
swiety pisze:Obrazek
Obrazek
foreigner
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 330
Na forum od: 06 gru 2014, 17:12

Re: [ul. Poniatowskiego] Budynek biurowo-usługowy

Postautor: rafik » 07 lut 2018, 13:36

Kopali pod budynkiem parking podziemny?
rafik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 590
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [ul. Poniatowskiego] Budynek biurowo-usługowy

Postautor: strit000 » 07 lut 2018, 18:24

Tak, było dosyć głęboko
strit000
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 06 kwie 2017, 16:07

Re: [ul. Poniatowskiego] Budynek biurowo-usługowy

Postautor: Reequss » 08 lut 2018, 2:38

Zdecydowanie pod tym budynkiem nie będzie parkingu podziemnego
Reequss
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 06 sty 2018, 13:42

Re: [ul. Poniatowskiego] Budynek biurowo-usługowy

Postautor: Grzegorz44 » 23 lut 2018, 2:44

Tymczasem na najbliższą sesję Rady Miasta przygotowana jest uchwała o zamianie działek w tym rejonie, dość zaskakującej. Jeśli dobrze zrozumiałem, to miasto odda przyległy do budowy budynek MOPS, pobliski obiekt Estrady Rzeszowiskiej i związany z nią teren parkingu (z którego w sumie korzystają głównie klienci Graffiki) pod prywatną inwestycję, w zamian właśnie za działkę z powstającym budynkiem, działkę z przyległą kamienicą przy ul. Poniatowskiego i jeszcze inną działkę przy Poniatowskiego, pod nową siedzibę MOPS i Estrady. Sami spójrzcie i przeanalizujcie treść i mapkę:
http://bip.erzeszow.pl/file/111336/36a.pdf
Grzegorz44
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 141
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Re: [ul. Poniatowskiego] Budynek biurowo-usługowy

Postautor: Sindus » 04 mar 2018, 18:05

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Sindus
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 896
Na forum od: 02 wrz 2015, 9:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Poniatowskiego] Budynek biurowo-usługowy

Postautor: Pieczarkowy » 04 mar 2018, 23:25

Wow... jak szybko i sprawnie im idzie. :)
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 667
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [ul. Poniatowskiego] Budynek biurowo-usługowy

Postautor: riko » 13 mar 2018, 18:35

http://supernowosci24.pl/kontrowersyjna ... um-miasta/
RZESZÓW. Część radnych ma wątpliwości co do budowy nowoczesnego budynku. Dlaczego?

Na rogu ulic Poniatowskiego i Jagiellońskiej trwa budowa. Mieszkańcy tego rejonu miasta pytają, co tam będzie. Udało nam się ustalić, że inwestorem tego budynku jest prywatna firma, która zamierza ten obiekt przekazać… Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej. W zamian od miasta dostanie pobliską działkę z Estradą Rzeszowską.

Na ostatniej sesji Rady Miasta Rzeszowa radni podjęli uchwałę, na podstawie której wyrażono zgodę na zamianę dwóch nieruchomości. Działka przy ul. Poniatowskiego 14, która jest własnością Grupy Sokrates w Rzeszowie (buduje ona tam biurowiec) ma być przekazana miastu i będzie tam MOPS, w zamian ta firma otrzyma inną działkę przy ul. Jagiellońskiej 24, gdzie funkcjonuje Estrada Rzeszowska. Nie wiadomo, na co Grupa Sokrates przeznaczy ten budynek. Pewne jest jednak, że zlokalizowany nieopodal budynek przy ul. Jagiellońskiej 26 będzie przekazany w części na nową siedzibę Estrady Rzeszowskiej, instytucję samorządową kultury oraz drugą siedzibę MOPS.

- Gdy firma wybuduje biurowiec, rzeczoznawca wyceni wartość dwóch działek i różnice kwotowe zostaną zrekompensowane między miastem a firmą – poinformował Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Część radnych ma wątpliwości co do zamiany działek. Radni PiS-u wstrzymali się nawet od głosu w tej sprawie.

- To absurdalne, bo jakaś nieznana firma buduje budynek i chce go przeznaczyć nie na cele komercyjne, a na siedzibę MOPS-u. Niezrozumiałe jest też, po co jej działka, na której stoi budynek Estrady Rzeszowskiej, a którą dostała od miasta. Nie wiemy, jaki cel miały władze miasta w zamianie działek dla prywatnej spółki – mówi Robert Kultys, przewodniczący Komisji Gospodarki Przestrzennej Rady Miasta Rzeszowa.

Nieoficjalnie mówi się, że skoro jest tam parking przy galerii handlowej, to może firma chce go pozyskać na poszerzenie placu postojowego dla aut. Raczej sam budynek estrady nie jest atrakcyjny, bo ma swoje lata i nie jest w najlepszym stanie technicznym.

- Widocznie obie strony – miasto i firma – dogadały się i transakcja jest opłacalna dla nich – przekonuje Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta. – Władze miasta już od dłuższego czasu szukały obiektu dla MOPS-u. Rozpatrywano już kilka nowych miejsc, ale były nieodpowiednie. Miejski Ośrodek w dotychczasowych budynkach już się „dusił”, bo brakowało mu pomieszczeń. Wreszcie więc urzędnicy będą mieli siedzibę z prawdziwego zdarzenia – dodaje.

Mariusz Andres


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4815
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Poniatowskiego] Budynek biurowo-usługowy

Postautor: The Answer » 17 mar 2018, 16:49

Super, oby więcej takich dziur w zabudowie było łatanych w mieście. Budynek świetnie będzie siedział urbanistycznie, architektonicznie też całkiem nieźle, plus w miarę akceptowalna wysokość (obniżyłbym z 1 piętro). Pytanie co auto miał na myśli z dobudówką na sąsiadce. Chyba radosna twórczość, mam nadzieje.
The Answer
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 24
Na forum od: 05 lip 2014, 13:54

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości