[ul. ks. Jałowego] Remont basenów ROSiR

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul. ks. Jałowego] Remont basenów ROSiR

Postautor: riko » 27 paź 2017, 16:13

Baseny w Rzeszowie rosną szybko, ale co z parkingiem?

http://plus.nowiny24.pl/wiadomosci/a/ba ... m,12619461
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4786
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. ks. Jałowego] Remont basenów ROSiR

Postautor: Łorch » 23 gru 2017, 13:39

Wiecie może gdzie można zobaczyć postępy w budowie, nowe zdjęcia ROSiR-u?
Łorch
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 23 gru 2017, 13:33

Re: [ul. ks. Jałowego] Remont basenów ROSiR

Postautor: riko » 10 sty 2018, 17:49

http://supernowosci24.pl/baseny-w-remon ... arkingiem/
RZESZÓW. Miasto nie planuje budowy dodatkowych miejsc postojowych w tym miejscu.

Prace remontowe przy przebudowie basenów ROSiR w Rzeszowie cały czas trwają. Inwestycja ma się zakończyć za kilka miesięcy. Radni PO jeszcze w ubiegłym roku zgłosili potrzebę rozbudowy parkingu przy ul. Pułaskiego. Co na to władze miasta?
Obecnie trwa remont otwartych basenów ROSiR za prawie 18 mln zł. Nowa pływalnia nie będzie już straszyć, a zmieni się nie do poznania. W miejsce starego basenu powstaje 50-metrowy basen rekreacyjny ze stali nierdzewnej z atrakcjami wodnymi typu: urządzenia do masażu karku, gejzer powietrzny, sztuczna rzeka. Nowością będzie wodny plac zabaw, a na nim tunel z kręgów tryskających wodą oraz wysoka na ponad trzy metry wodna palma. Na terenie basenów pojawią się też stojące parasolki, kosze na śmieci, ławki, stojaki rowerowe, nowa wieża dla ratowników.
- W tej chwili roboty koncentrują się głównie na przepompowni. Wszystko odbywa się zgodnie z harmonogramem. Baseny będą gotowe do końca marca – mówi Janusz Makar, dyrektor ROSiR-u.
Radni PO we wrześniu zgłosili do miejskiego budżetu pomysł budowy parkingu wielopoziomowego w miejscu obecnego parkingu przy ul. Pułaskiego. Spodziewają się, że po remoncie basenów, osób chętnych na pływanie znajdzie się dużo więcej niż w ubiegłych latach, a większość przyjeżdżając samochodem może mieć problem z parkowaniem.
- Zauważyliśmy problem, bo nie ma miejsc do parkowania w obrębie centrum miasta, zwłaszcza w godzinach pracy w dniach roboczych. Wystąpiliśmy z propozycją, aby rozszerzyć strefę płatnego parkowania, aby objęła teren ulicy Pułaskiego, a zwłaszcza parking przy basenach ROSiR od strony ul. Pułaskiego. Proponujemy, aby w tym właśnie miejscu wybudować co najmniej 3-poziomowy parking z jedną kondygnacją podziemną, aby można było tam parkować w ciągu dnia za opłatą – mówiła nam Jolanta Kaźmierczak, przewodnicząca Komisji Inwestycji Rady Miasta Rzeszowa.
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że ratusz zdecydował się na rozbudowę parkingu Podpromie.
- Moja interpelacja doczeka się dalszego biegu. Wielopoziomowy parking na Podpromiu to już konieczność. Ale to nie wszystko – mówi Marcin Deregowski. Radny zwraca uwagę, że taki parking powinien powstać również przy basenach ROSiR, a także na ul. Szpitalnej (między Medykiem a III LO).
Jak powiedział nam Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa, miasto nie planuje rozbudowy parkingu przy ul. Pułaskiego.

Blanka Szlachcińska


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4786
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. ks. Jałowego] Remont basenów ROSiR

Postautor: riko » 16 lut 2018, 17:41

http://rzeszow-news.pl/radni-znow-apelu ... ach-rosir/
Remont basenów ROSiR ma się zakończyć wiosną. Ale korzystanie z nich otworzy kolejny problem – gdzie parkować samochody? Radni Platformy Obywatelskiej apelują do prezydenta Rzeszowa, by miasto wybudowało przy ul. Pułaskiego parking wielopoziomowy.

Remont basenów Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ma się zakończyć do końca marca. Oznacza to, że tegoroczny sezon kąpielowy mieszkańcy Rzeszowa będą mogli już spędzić na świeżo wyremontowanym kąpielisku. Wiadomość ta jest bardzo dobra, ale pojawia się jeden problem. Chodzi o miejsca parkingowe przy basenie. Zdaniem rzeszowskich radnych z Platformy Obywatelskiej jest ich za mało.

Dlatego też jeszcze w ub. r. w głowach radnych PO zrodził się pomysł, by przy basenach ROSiR stworzyć wielopoziomowy parking. Szacunkowy koszt tej inwestycji wahałby się w granicach 2,5–3 mln zł. Wówczas proponowano, aby na budowę parkingu przeznaczyć np. część pieniędzy, które miasto pozyskuje z opłat za miejsca parkingowe. Wpływy z około 2 tysięcy miejsc w płatnej strefie parkowania średnio na rok wahają się w granicach 4 mln zł.

– Miejsc parkingowych jest w tym miejscu po prostu za mało. Problem będzie widoczny w sezonie letnim, zwłaszcza dla rodziców, którzy na basen przyjeżdżają z dziećmi. Dlatego na najbliższej sesji chcemy zwrócić się do prezydenta z apelem o podjęcie budowy parkingu przy ul. Pułaskiego – wyjaśnia Marcin Deręgowski, radny PO w Radzie Miasta Rzeszowie

– Wielopoziomowy parking w tym miejscy pozwoliłby zaspokoić zapotrzebowania zarówno mieszkańców pobliskiego osiedla, jak i wszystkich tych, którzy w sezonie będą chcieli skorzystać z kąpieliska – dodaje Deręgowski.

Skoro wiadomym było, że w tym roku zakończy się przebudowa basenów ROSiR, a pomysł na parking wielopoziomowy pojawił się jeszcze 2017 roku, dlaczego budżecie miasta na 2018 rok nie znalazło się ani grosza na realizację tej inwestycji?

– Wielopoziomowy parking przy ul. Pułaskiego znalazł się w propozycjach budżetowych. Ostatecznie jednak ta inwestycja do budżetu na 2018 rok nie weszła, ponieważ były inne, pilniejsze wydatki. Nie oznacza to jednak, że o parkingu zapomnieliśmy. Będziemy szukać pieniędzy na jego budowę. Wszystkiego na raz nie da się zrobić – przekonuje Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4786
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. ks. Jałowego] Remont basenów ROSiR

Postautor: Frodo907 » 19 lut 2018, 22:04

Radni PO, a szczególnie osoba Marcina Deręgowskiego promuje budowę parkingu wielopoziomowego.
I moje refleksje na temat parkingu. Większy parking to więcej samochodów w centrum i większe zakorkowanie ulic, a tego chyba nikt nie chce. Róbmy zachętę by mieszkańcy Rzeszowa i innych mieszkańców korzystali z innych form transportu. Przy samym wejściu na teren basenów ma zostać zamontowanych kilkadziesiąt stojaków rowerowych, zadbajmy by stworzyć tam jeszcze bezpieczne trasy rowerowe tak by bez obawy mama z dzieckiem mogły tam dojechać. Zadbajmy o transport publiczny, np. linie autobusową łączącą dworzec PKP i dworzec podmiejski z basenami. Linia po trasie dworzec podmiejski, Czarnieckiego, Jabłońskiego, Grottgera, Dworzec PKP, Fredry, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Pułaskiego, ks. Sondeja, Borelowskiego. Trasa wyglądałaby tak https://drive.google.com/open?id=1JA6sg ... sp=sharing I moje pomysły nie są czystymi dywagacjami ale przemyśleniami opartymi na literaturze autorstwa m.in. Janette Sadik-Khan, Charles Montgomery, Jan Gehl. Warto zaznajomić się z paradoksem Downsa-Thomsona, paradoksem Bressa oraz prawem Lewisa-Mogridge'a.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 799
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. ks. Jałowego] Remont basenów ROSiR

Postautor: bogdanoo » 19 lut 2018, 22:45

Frodo907 pisze:Radni PO, a szczególnie osoba Marcina Deręgowskiego promuje budowę parkingu wielopoziomowego.
I moje refleksje na temat parkingu. Większy parking to więcej samochodów w centrum i większe zakorkowanie ulic, a tego chyba nikt nie chce. Róbmy zachętę by mieszkańcy Rzeszowa i innych mieszkańców korzystali z innych form transportu. Przy samym wejściu na teren basenów ma zostać zamontowanych kilkadziesiąt stojaków rowerowych, zadbajmy by stworzyć tam jeszcze bezpieczne trasy rowerowe tak by bez obawy mama z dzieckiem mogły tam dojechać. Zadbajmy o transport publiczny, np. linie autobusową łączącą dworzec PKP i dworzec podmiejski z basenami. Linia po trasie dworzec podmiejski, Czarnieckiego, Jabłońskiego, Grottgera, Dworzec PKP, Fredry, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Pułaskiego, ks. Sondeja, Borelowskiego. Trasa wyglądałaby tak https://drive.google.com/open?id=1JA6sg ... sp=sharing I moje pomysły nie są czystymi dywagacjami ale przemyśleniami opartymi na literaturze autorstwa m.in. Janette Sadik-Khan, Charles Montgomery, Jan Gehl. Warto zaznajomić się z paradoksem Downsa-Thomsona, paradoksem Bressa oraz prawem Lewisa-Mogridge'a.dla mnie bardzo spoko pomysł, w ogóle jestem zwolennikiem powstawania na obrzeżach miast parkingów wielopoziomowych (park&ride) i środków lokomocji do centrum i innych części miasta. Taka trasa autobusu była by jak najbardziej okej + odpowiednie ścieżki rowerowe.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 673
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: [ul. ks. Jałowego] Remont basenów ROSiR

Postautor: dStan » 20 lut 2018, 10:04

Frodo, częściowo się z Tobą zgadzam, budowa takiego parkingu tylko zachęci więcej samochodów do przyjazdu do centrum. Jednak w takim wypadku trzeba znaleźć kompromis. Na basen przyjeżdżają ludzie nie tylko z Rzeszowa, nie tylko sami, ale często całą rodziną. Wtedy pomysł roweru odpada całkiem. Autobusem można przyjechać, ale nie z każdego miejsca znajdziemy połączenie, do tego samochód daje komfort jeśli chodzi o czas, jest szybszy niż PKS, można skończyć pobyt o której się chce a nie o której trzeba.
Trzeba zapewnić alternatywy dla ludzi, którzy są w stanie z nich skorzystać, ale pewnej części nie przekonasz choćby nie wiem co. I oni gdzieś będą musieli zaparkować. Jak nie będzie miejsca to skończy się rozjeżdżaniem trawników, parkowaniem po okolicznych osiedlach, błądzeniem po ulicach w poszukiwaniu miejsca, a to do zmniejszenia korków się nie przyczyni.
dStan
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 313
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: [ul. ks. Jałowego] Remont basenów ROSiR

Postautor: bogdanoo » 20 lut 2018, 12:57

Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 673
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: [ul. ks. Jałowego] Remont basenów ROSiR

Postautor: riko » 26 lut 2018, 17:43

http://supernowosci24.pl/radni-po-apelu ... -parkingu/
W marcu br. mają się zakończyć prace na otwartym kąpielisku ROSiR.

Od kiedy na basenach ROSiR przy ul. Pułaskiego w Rzeszowie ruszyły roboty remontowe, radni PO mówili o konieczności rozbudowy istniejącego w sąsiedztwie parkingu. Teraz apel w sprawie budowy parkingu wielopoziomowego trafi na najbliższą sesję Rady Miasta Rzeszowa.

- Po zakończeniu budowy basenów otwartych ROSiR zapotrzebowanie na miejsca parkingowe gwałtownie wzrośnie. Zbudowanie obok basenów parkingu, który będzie mógł także służyć mieszkańcom miasta i pobliskiego osiedla, pozwoliłoby w znacznym stopniu to zapotrzebowanie spełnić – uzasadnia Jolanta Kaźmierczak w imieniu klubu radnych PO. – Przewiduje się, że w okresie sezonu letniego niezbędne będą miejsca parkingowe zwłaszcza dla osób przyjeżdżających na basen z dziećmi. Przy każdym obiekcie użyteczności publicznej powinny być zapewnione miejsca parkingowe, tym samym wybudowanie parkingu wielopoziomowego przy obiekcie ROSiR zapewni właściwy komfort korzystania z obiektu – dodaje.

- Wyobraźmy sobie rodzinę z dziećmi, która jedzie z torbami wypełnionymi akcesoriami do wypoczynku autobusem lub na rowerze. A taki jest target odbiorów tej inwestycji – mówi Marcin Deregowski, radny PO. – To samo dotyczy budowy parkingu na ulicy Szpitalnej. Miejsca, gdzie jest właśnie uchwalony miejscowy plan zagospodarowania pod parking wielopoziomowy. W tej chwili marszałek postawił tam szlaban i wpuszcza jedynie swoich urzędników, a tam powinno być miejsce dla pacjentów pobliskiego szpitala czy przychodni, które ze względu na specyfikę tej grupy nie są w stanie dojechać autobusem czy rowerem – dodaje.

Blanka Szlachcińskariko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4786
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. ks. Jałowego] Remont basenów ROSiR

Postautor: dStan » 28 lut 2018, 15:42

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... omowy.html

Przy basenach ROSiR powstanie parking welopoziomowy
Uchwałę o podjęcie inwestycji wystosował Klub Radnych PO. Radni, prawie jednogłośnie, przyjęli propozycje.

Rozbudowa basenów Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji może spowodować, że aktualny parking nie będzie posiadał wystarczającej ilości miejsc dla przyszłych gości kompleksu, biorąc pod uwagę fakt, że z tego parkingu korzystają również mieszkańcy Rzeszowa.

„Jest to sygnał władz miasta, że realizujemy potrzeby mieszkańców Rzeszowa” – mówiła podczas wtorkowej sesji Jolanta Kaźmierczak.

Rozwiązaniem problemu ma być wielopoziomowy parking. Uchwała spotkała się z dużym pozytywnym wydźwiękiem. Oprócz radnego Rozwoju Rzeszowa, Konrada Fijołka, wszyscy radni byli za podjęciem inwestycji.
dStan
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 313
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości